Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy felszentelt tárgyat,...

Egy felszentelt tárgyat, területet, épületet jó dolog-e másra használni, és ha újra szent dologra akarják használni, újból fel kell-e szentelni?

Figyelt kérdés
Nálunk Pestszentlőrincen van egy zsinagóga, amit okmányirodának használnak, és egy volt temető, aminek a területén üzletsort építettek. Ez nem okoz-e a valláson bellül gondot? (pl.: ha valaki a temető-üzletsorban dolgozik, nem lesz-e bajuk a szellemektől, vagy démontól, stb.)
2011. ápr. 20. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet gondjuk belőle, bár inkább csak a gyenge idegzetűeknek. A többiek észre sem veszik.
2011. ápr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Temetőn azért nem laknék, mert ott a rohadó hullák tényleg (fizikailag) okozhatnak gondokat. Egyébként tényleg elmebaj kell hozzá.
2011. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Szerintem ebből semmi baja nem lehet senkinek, max a temetőben a halottak lelkei ennek nemigen örülnek, és valószínűleg a zsidó vallású emberek sem örülnek annak, ha megtudják, hogy egy zsinagógát nem arra használnak, amiért építették azt.

Ha pl. valaki akár tudatlanságból, akár más rosszindulattól vezérelve arra vetemedne, hogy egy bizonyos feliratot tartalmazó tányérból eszik, akkor én azt az embert a házamból kénytelen lennék örökre kiutasítani, a megszentségtelenített tányért pedig a kukába dobni, mivel már semmire sem lehet azt használni.

Üdv: Anna

2011. ápr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A végét nem értem.
2011. ápr. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A temetőből exhumálták az emberek földi maradványait. Nem lakások épültek a temető helyén, hanem üzletsor. Ha újból használni akarják szent célokra, akkor újból fel kell szentelni?
2011. ápr. 22. 01:18
 6/6 A kérdező kommentje:
A zsinagogáról úgy tudom lemondott a zsidó egyház.
2011. ápr. 22. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!