Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Emberek ti miért tartjátok...

Girl9686 kérdése:

Emberek ti miért tartjátok Mel Gibson Passió című filmet elrettentőnek / kegyetlennek?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, orvosi és minden történészi írás szerint, hogy ez koránt sem annyira kegyetlenül van bemutatva mint amit a kor képviselt akkor.

#Passió (Mel Gibson)
2013. ápr. 28. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Én csupán szánalmasnak tartom.
2013. ápr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Tartózkodom. Nem tartom sem különösebben jó, sem különösebben rossz, sem különösebben rettenetes, sem különösebben lightos filmnek. Akinek tetszik, nézze, akinek nem tetszik, ne nézze. Szerintem egy átlagos, középszerű film. Mivel ez a műfaj nem az én világom, nem kedvelem különösebben.
2013. ápr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
első válaszoló , ki tudnád fejteni bővebben ? előre is köszönöm
2013. ápr. 28. 18:12
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem eltúlzott, és csupán szánalmat ébreszt bennem a film a rendezők iránt ahogy vergődnek, megpróbálva a filmnézőre valamiféle kereszténységgel való szimpátiát ráerőltetni.


Megjegyzem, sikertelenül. Abszolút hidegen hagy egy ember szenvedése, mikor annyi van az éhhalál küszöbén ma is. Sőt, gyakorlatilag a vágóhídi állatokról bemutatott filmek több érzelmet váltanak ki belőlem, mint ez a film.

2013. ápr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz , és természetesen az emberek véleménye nem egyezik, de én most arra vagyok kíváncsi,hogy ez vajon az akkori valóság szépítését mutatja be vagy a kor teljes kegyetlenségét, értem ,hogy az állatokra részvéttel vagy , de arra vagyok kíváncsi,hogy ez a film a Megváltónk igazi szenvedését mutatja be vagy még ez is csak szépítve van , és az emberek en fogják ,hogy mennyit is kellett szenvednie értünk .


Bocsi ha rosszul értelmeztem a válaszod

2013. ápr. 28. 18:36
 6/13 kzs ***** válasza:
100%

@ Kérdező:


Lehet hogy nem hiszed, de a filmben sokkal kegyetlenebben van bemutatva, mint ahogy az ténylegesen - a SzentÍrás alapján - megtörtént.


Tény és való, hogy magának a keresztútnak a megfilmesítése túlságosan rövid lett volna. Gibson maga bevallotta, hogy számos kiegészítést tartalmaz a film, ami önmagában nem is lenne baj.

A gond ott kezdődik, hogy ezeknek a kiegészítéseknek a túlnyomó többsége súlyosan ellentmond a SzentÍrásnak.


Most lehet hogy nem tudod, de ha megkeresel privátban, hajlandó leszek részletes tárgyalást adni ezekről a filmbeni ellentétekről.

(Meg fogsz lepődni!)

2013. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Túl sok benne a primitív, szadista tartalom (ezek köztudottan aberráló hatásúak) és túlságosan hosszan mutatják őket.


Emmerich Katalin látomásai alapján készült a film.

2013. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem láttam. Ezek a vélemények pedig érdekesek.
2013. ápr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%

Nem a Passió a komoly film, hanem a Krisztus utolsó megkísértése.

Az a legkomolyabb film Jézusról.

2013. ápr. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kzs ***** válasza:
100%

@ Súr


Krisztus utolsó megkísértése??

Figyelj, abban a filmben a lényeg a Biblia szubjektív értelmezésén van: a rendező egyéni gondolatokat vitt be a Biblia történetének filmbeni megvalósításába.


Abszolút hiteltelen csakúgy, mint a Jézus Krisztus szupersztár.

2013. ápr. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!