Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Azt hinni, hogy...

Jehova tanúi! Azt hinni, hogy a Föld több millió/milliárd éves lehet az nem eretnekség?

Figyelt kérdés

Ha így lenne akkor az azt jelentené, hogy a halál a bűn előtt volt. Viszont a Biblia szerint addig nem volt halál amíg Ádám nem vétkezett.


Akkor most kinek van igaza?

Jehovának vagy pedig a keresztények Istenének (JHVH)?



2013. máj. 3. 09:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%

Ez hülye kérdés. Egy tanú szerint Jehovának van igaza, egy keresztény szerint, meg az ő istenének...egy más vallású szerint meg az övének.


Eléggé paradox lenne, ha mondjuk egy buddhista szerint a zsidók istenének lenne igaza, vagy egy wicca szerint a muszlumiknak. Nem gondolod?

2013. máj. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nekem van igazam!
2013. máj. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
34%

"Akkor most kinek van igaza?

Jehovának vagy pedig a keresztények Istenének (JHVH)?"


Kedves kérdező! Ez a szembeállítás nem helyes! A Mindenható és a nevének írott héber formája UGYANARRÓL az "egyetlen igaz Istenről" szól.


"Ha így lenne akkor az azt jelentené, hogy a halál a bűn előtt volt. Viszont a Biblia szerint addig nem volt halál amíg Ádám nem vétkezett."


Csakhogy az emberekkel kapcsolatban íródott ez a szöveg, nem pedig az egész teremtett élővilág "haláláról" szól. Márpedig az ember(!) halála a bűn büntetése, amit az állatokról nem mondhatunk el - mégis meghal minden állat.

2013. máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
39%

Egy ember által jött be a halál, mit nem lehet ezen érteni? Előtte nem volt halál, különben nem így lett volna írva.

Kérdező, úgysem fogják fel, próbálkozni sem érdemes ezeknél. Már sajnálni sem sajnálom őket, pedig akik ide írnak azok mind értelmes emberek.


Ez rátok vonatkozik és szándékosan vakok vagytok:

" De voltak a nép körében hamis

próféták is, mint ahogyan közöttetek

is lesznek hamis tanítók, akik

veszedelmes eretnekségeket fognak

közétek becsempészni. Ezekkel

megtagadják az Urat, aki őket

megváltotta, így gyors pusztulást

hoznak magukra."

2013. máj. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%

És így Isten egy eleve rossz világot teremtett ahol, fájdalom és halál volt.

Elég nehézkesen illene bele a teremtéstörténet által megállapított "igen jó" kifejezés.

2013. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
29%

"Egy ember által jött be a halál, mit nem lehet ezen érteni? Előtte nem volt halál, különben nem így lett volna írva."


Kedves Frank, ez egy igen elkapkodott vélemény. Következetlen és igazságtalan álláspont Istenre nézve. Ebben a vonatkozásban a Biblia azt a magyarázatot adja, hogy az emberek és az állatok "lelkek", a lélek nem halhatatlan (1Mózes 2:7; Ezékiel 18:4, 20; Cselekedetek 3:23; Jelenések 16:3). Mint lelkek, az emberek és állatok egyaránt meghalnak, és megszűnnek létezni (Prédikátor 3:19, 20). Az embereknek azonban megvan az a csodálatos reménységük, hogy Isten új világában fel fognak támadni (Lukács 23:43; Cselekedetek 24:15). Ez is azt mutatja, hogy az állatok nem egyenrangúak az emberekkel.


Ez pedig azt jelenti, ami tény a Biblia szerint, hogy az állatok NEM örök élettel lettek teremtve, vagyis halandók voltak kezdettő fogva. Így az ember teremtésekor mindenképpen LÉTEZETT a halál az állatvilágban, akkor is, ha csak 24 órásnak vesszük a teremtési napokat. Ezért bár igaz, hogy az ember bűnének köszönhetően jött be a világba a halál, de ez a büntetés nyilvánvalóan és értelemszerűen CSAK az EMBERI FAJ halálában jelenik meg. Milyen logikátlan és igazságtalan lenne már Istentől az ember bűnéért a szerencsétlen állatokon is bosszút állni, halállal sújtani őket. Ezeknek semmi közük egymáshoz. Nem, ők kezdettől fogva halandók voltak.


A Biblia ezt mondja az emberiséget sújtó szomorú következményekről: „egy ember által jött be a világba a bűn, és a bűn által a halál, s így a halál minden emberre átterjedt” (Róma 5:12).


CSAK az emberre terjedt át. Érthető? Az állatoknak nem az emberi bűn következményeiként kell meghalniuk!

2013. máj. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
30%

Már ne haragudj, de a mi nap néztem egy természet filmet, ahol a tudósok több millió évesre teszik a föld keletkezését.(Nat-geo wild)

Nos akkor ki is állítja azt, hogy a föld több milliárd éves?


Mi Jehova tanúi azt mondtuk, hogy Jehova nem a szó szerinti 6x24.órás időszak alatt teremtette a földet.


A geológusok úgy becsülik, hogy a föld 4 milliárd éves, a csillagászok pedig úgy kalkulálnak, hogy a világegyetem akár 15 milliárd éves is lehet. Vajon ezek a becslések – vagy a lehetséges kiigazítások, melyeket a jövőben ezzel kapcsolatban tehetnek – ellentmondanak az 1Mózes 1:1-nek? Nem. A Biblia nem határozza meg pontosan ’az ég és a föld’ tényleges korát. A tudomány nem cáfolja meg a Bibliának ezt a részét.


Mit mondhatunk a teremtési napok hosszúságáról? Szó szerint 24 órásak voltak? Némelyek úgy érvelnek, hogy mivel Mózes – a teremtési beszámoló írója – a későbbiekben azt mondta a hat teremtési napot követő napról, hogy az az alapja a heti sabbatnak, ezért minden teremtési napnak szó szerint 24 órásnak kell lennie (2Mózes 20:11). De vajon a teremtési beszámoló szóhasználata ezt a következtetést támasztja alá?

Nem, mert a „napnak” fordított héber szó nemcsak egy 24 órás időszakot jelenthet, hanem különféle hosszúságú időszakokat. Például amikor Mózes összegzi Isten teremtési munkáját, a hat teremtési napról együttesen beszél úgy, mint egyetlen napról (1Mózes 2:4). A Szentírás tehát egyáltalán nem ad alapot arra, hogy valaki csak úgy kijelentse, hogy minden teremtési nap 24 órás volt.

Milyen hosszúak voltak tehát a teremtési napok? A Biblia nem beszél róla, ám a Mózes első könyvében az első és a második fejezet szóhasználata azt mutatja, hogy meglehetősen hosszú időszakokról van szó.


Katy Weaver

2013. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

"Már ne haragudj, de a mi nap néztem egy természet filmet, ahol a tudósok több millió évesre teszik a föld keletkezését.(Nat-geo wild)

Nos akkor ki is állítja azt, hogy a föld több milliárd éves?"


Jaj! A Nat-geo azt mondja akkor mindenki higgye el!!! :)

2013. máj. 3. 22:53
 9/31 anonim ***** válasza:
69%

A teremtéstörténet szóhasználata nagyon is pontosan alátámasztja a 6 napos teremtést:


19." És lőn este és lőn reggel, negyedik nap."

2013. máj. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező.

Én nem mondtam, hogy higgyél mindenkinek.

Csak azért bátorkodtam írni, mert a válaszokban azt állítják, hogy Jehova Tanúi állítják, hogy a föld több millió éves.


Ezért is írtam, hogy ezt nem mi találtuk ki.

A válaszomban azt írtam, hogy a 6 napos teremtési időszak nem szó szerinti 6x24. órás napot jelent, hanem annál hosszabb idő szakokat.


Katy Weaver

2013. máj. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!