Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem csak a hívők adófori...

Miért nem csak a hívők adóforintjaiból támogatják a négy történelmi egyházat évi több milliárd forintal?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert az államot még nem választották el (sajnos) teljesen az egyházaktól.
2012. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Én hívőként teljes mértékben megszüntetnék minden hitéleti támogatást az állam és egyház szétválasztásának alkotmányos elve szerint. Ha egy egyház közfeladatot lát el azért értelemszerűen kapja meg az őt megillető részt, de a hitélethez semmi köze az államnak, aminek ráadásul világnézetileg semlegesnek kellene lennie.


Üdv. Péter

2012. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Látod ezt én sem értem. Az államnak nem kellene támogatni.
2012. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

1) Ezek az egyházak a hitélet megszervezésén kívül jelentős karitatív és közszolgálati tevékenységet folytatnak, kórházakat, iskolákat, otthonokat, és műemlékeket tartanak fenn. Az egyházaknak is el kell számolniuk a támogatással az állam felé, mint mindenkinek, aki kap támogatást.


2) Onnantól, hogy befizetted az adót, nem a te pénzed, hanem az államé, aki arra költi, amire jónak látja. Számtalan olyan dologra megy el pénz, amiből te soha, semmilyen formában nem látsz viszont semmit. Nincsen én adóm, meg te adód, hívők adója, meg nem hívők adója. Az állam megengedi, hogy a befizetett adód 1 %-áról dönthess, hova menjen, és kész. Így működik a rendszer.

2012. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy Salamon és Dávid például nem így gondolkodott... Vagy van új a Nap alatt? Ha elveszik a felső ruhámat, nem kellene odaadnom az alsót is? Úgyis mindenemet itt hagyom, nem viszek magammal semmit sem...
2012. máj. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Sziasztok!


1. A karitatív tevékenység azért karitív, mert jótékonysági és emberbaráti cselekedet, vagyis nem pénzért vett szolgáltatás. Az egyházak a közszolgálati tevékenységéért (kórház, iskola, otthon, műemlék) külön kapnak támogatást és el is számolnak vele. Ez természetes. Az azonban nem természetes, hogy az állam a hitéletet támogatja amivel az állam felé egyáltalán nem számolnak el!


2. Már bocs, de az állam is elszámol az adófizetők felé, innen tudjuk, hogy micsoda pénzek mennek el a nagyegyházak hitéleti támogatására. Természetes dolog, ha az adófizetők kinyilvánítják a véleményüket arról, hogy ez a rendszer rossz és változtatni kell rajta! Sajnálatos, hogy a döntéshozók a józen érveket nem mérlegelik.


Üdv. Péter

2012. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Titus!


Ezek jó megállapítások, csak...


"Ezek az egyházak a hitélet megszervezésén kívül jelentős karitatív és közszolgálati tevékenységet folytatnak, kórházakat, iskolákat, otthonokat, és műemlékeket tartanak fenn.

Az egyházaknak is el kell számolniuk a támogatással az állam felé, mint mindenkinek, aki kap támogatást.

Az állam miért támogatja jobban az egyházi iskolákat, mint az önkormányzatikat (kapnak normatívát ÉS egyházi támogatást)? Az állam miért támogatja az egyházak karitatív szervezeteit, mint a kiemelt karitatív szervezeteket? Az állam miért támogatja jobban az egyházi műemlékeket, mint az államiakat?


Nem tartanám ezeket problémának, ha mindenki ugyanúgy részesülne a dolgokban, átláthatóan. Viszont a hitéleti tevékenységet én nem szeretném támgoatni. Pl. ha én buddhista vagyok, miért támogassam azt, hogy valaki reformátusként imádkozhasson, miközben ez visszafelé már nem él?


"Onnantól, hogy befizetted az adót, nem a te pénzed, hanem az államé, aki arra költi, amire jónak látja. Számtalan olyan dologra megy el pénz, amiből te soha, semmilyen formában nem látsz viszont semmit. Nincsen én adóm, meg te adód, hívők adója, meg nem hívők adója. Az állam megengedi, hogy a befizetett adód 1 %-áról dönthess, hova menjen, és kész. Így működik a rendszer."

Az állam értem van, az állam te érted is van, és még sok mindenkiért. Igenis, elszámoltathatónak kell lennie abban, hogy mire költi a te, az én, a társadalom pénzét.

2012. máj. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Sziasztok!


Ha már a vallásról és adóról beszélünk: volt már valaki aki számlát kapott a templomba?

Pl: esküvői szertartás, keresztelés, temetés stb.

Feltételezem van olyan aki nem kapott, pedig akkor a pap, lelkész stb. pont Jézus szavait hazudtolják meg: ad meg a császárnak ami a császáré - pont a templomba teszik ezt.


Érdekes, hogy ennek ellenére nem kell tartaniuk a hatóság emberitől, még sohasem hallottam olyan hírt, hogy a adóhatóság emberei lecsaptak az adócsaló egyházakra.

Kár, pedig érdekes volna az eredmény.

2012. máj. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Ne aggódj a vallást csak annyival támogatja az állam, amennyivel muszáj! egy forinttal se többel!

de azt megsúgom, hogy míg télen a híradó tele van azzal,hogy az állami sulikban nincs fűtés ezért tanítás se, ilyen az egyházi iskolákban nincs! szóval az egyház ezekről magának gondoskodik!

2012. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21:08! Az egyház legnagyobb bevétele az államtól jön, nem az adományokból. Itt a gebasz...
2012. máj. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!