Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megtértem tényleg nem...

Ha megtértem tényleg nem lehet hitetlen barátom?

Figyelt kérdés

a kapcsolatunkon nem lesz Isten áldása?

AKIK NEM TÉRTEK MÉG MEG LÉGYSZI NE ÍRJATOK !!!se ateisták se jehovások bocsi



#hívő-hitetlen-párkapcsolat
2013. máj. 5. 23:22
1 2
 1/15 anonim válasza:
32%
Én nem akartam megtérni, akaratom ellenére kereszteltek meg. De legalább futó kapcsolatokból nem szűkölködök.
2013. máj. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"akik nem tértek meg, ne írjanak". és mégis, melyik felekezetbe kell hozzá megtérni, hogy írhasson valaki? mert azt elfelejtetted közölni.



amúgy meg, szerintem ezt neked kell tudnod, belülről, hogy el tudod-e fogadni, ha nem olyan a barátod, aki megtért, akármelyik vallást, felekezetet jelenti is ez a megtérés.


de ha külső megerősítés kell, akkor kérdezz meg valakit a vallási vezetők közül. de még akkor is lehet, hogy nem fogod tudni elfogadni a "hitetlent", ha a vallás maga nem tiltja meg,hogy a párod az legyen.

2013. máj. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Egy keresztény aki ismeri Isten szavát ilyet nem kérdezne, mert egyértelmű:

(2Korintusz 6:14-16) 14 Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel. Mert mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek? Vagy mi részessége van a világosságnak a sötétséggel? 15 Továbbá miféle összhang van Krisztus és Beliál között? Vagy mi része van a hithűnek a nem hívővel? 16 És mi egyezsége van Isten templomának a bálványokkal?. . .

(1Korintusz 7:39) . . .házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban.

2013. máj. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez csak jótanács. Lehet, csak nem javasolt. De próbáld ki és megérted.


Viszont lehet az is a te feladatod, hogy egy még nem hívőnek segíts az úton elindulni és rátalálni Krisztusra. Isten útjai kifürkészhetetlenek.

2013. máj. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Csak akkor nem lehet hitetlen barátod, ha a Jehovákhoz vagy a Hitgyülisek közé álltál be. Akkor kötelező lesz a barátodat is közéjük téríteni. Ez pedig a kapcsolat végét jelentheti. Isten áldásának ehhez semmi köze!

Én gyakorló katolikus vagyok, a férjem ateista. Soha nem vitatkoztunk a hitünkről, tiszteletben tartjuk a másik véleményét. 30 év élünk együtt, és jó a házasságunk. A gyerekeinket megkereszteltettük, jártak hittanra, de a 3 közül csak az egyik vallásos. Ez bizonyítja számomra, hogy Isten áldása van a házasságunkon.

2013. máj. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát ez vallás függő.Ha református vagy katolikus vagy nem szempont,viszont ha katolikus egyházi esküvőt szeretnél akkor formálisan katolikusnak kell lenni a másiknak is.De nem teljesen mindegy?Az ember a szívével választ vagy nem?
2013. máj. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Katolikusoknál SEM kell a másik félnek katolikusnak lenni!

Az én férjem is református. Még is katolikus templomban esküdtünk.

2013. máj. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 poet1 ***** válasza:
ha Istenhez tértél meg akkor felekezettől függetlenül a bibliai mintát kell követned ahogy az idézett igeszakasz leírja
2013. máj. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Andizsuzsi ***** válasza:

"viszont ha katolikus egyházi esküvőt szeretnél akkor formálisan katolikusnak kell lenni a másiknak is"


Nem kell. Sőt még kereszténynek sem.

2013. máj. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 yuda ***** válasza:
100%

Ha a megtérés alatt azt érted, hogy befogadtad Jézus Krisztust a szívedbe, elfogadtad a megváltói munkáját, ebben hiszel...stb- akkor átmentél a halálból az életbe.

Azért tértél meg, hogy az eddigi bűnös életed hátad mögött hagyd és világosságban, szentségben járj.


Ha valaki megtér, és az valódi megtérés, akkor Istennel akar járni, az Ő tetszésére. Azt akarja tenni örömmel, ami csak igaz, ami csak tiszta, a mi csak jó, ami csak erkölcsös...


Ha valódi a megtérés, akkor elhagyja az ember a régi utakat, megveti a bűnt.

Ez egy folyamat. Megtéréssel kezdődik és életen át kell csiszolni...


Na már most, ha te világosságban jársz, akkor hogyan akarsz egyensúlyozni a világi mérce, amibe minden belefér, -és Isten akarata között?


Világi barátod azért világi, mert semmibe veszi Isten dolgait, mert ha nem így lenne, ő is megtért volna.


Kétféle érték, kétféle világnézet, kétféle gondolkodás: sötétség és világosság.

Bűn és igazság.

Hogyan férhetne meg a kettő?


A vallásosak, akik csak azért azok, hogy mondjanak valamit, de igazából teljes egészében a világ értékítéletében élnek-nos az ő szavuk nem mérvadó.

Nekik valóban teljesen mindegy, hogy katolikus reformátussal, vagy hitetlennel él együtt. Ő is az, de alázat kellene, hogy beismerje. Jobb neki, ha magának is hazudik. Bibliát nem olvas, Istennel nincs személyes kapcsolata..miről beszélünk?!

Van egy vallásos máz rajta, de szívéből soha nem volt kapcsolata Istennel. megkeresztelte a pap és annyi :D

Vizes bűnös lett.

Egyébként sem bibliai az ilyen lefröcskölés, de ez más téma.


Egyetlen mérce a hívőknek Isten beszéde, amit Szentlélek elevenít meg.

Isten soha nem fog közösségbe lenni a bűnnel és ehhez ne is kérd a jóváhagyását :)

Nem fog menni.

Ha megtértél, Isten majd gondoskodik rólad minden területen, de csak világosságban. A bűnt gyűlöli.

2013. máj. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!