Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok tenyleg ugy...

A muszlimok tenyleg ugy gondolkodnak, hogy ha, , hitetlennek" hazudnak az nem szamit bennek?!

Figyelt kérdés
Ha igy van , milyen vallas mar ez? Hazudni mindig minden korulmeny kozott mindenki szamara Bun!Ezt a muszlimok nem tudjak vagy nem akarjak tudni?

2012. jún. 7. 16:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsanat ,most latom elirtam: nem bennek, hnem bunnek akart lenni az a szo...:))
2012. jún. 7. 16:05
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Kicsit off, de olvasd át ennél a kérdésnél a kommenteket: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..
2012. jún. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
nem akarják tudni.. Náluk a politika és a vallás egy és ugyanaz.. A koránban feketén-fehéren le van írva hogy a VALLÁS NEM KÖTELEZŐ!de az arab országokban állam vallás az iszlám, ott ezt nem veszi figyelembe a vezetés.. pont a vallási vezetők nem ismerik az iszlám tanításait.. Nincsenek tisztába vele egyáltalán. Szerintem nem az emberek hanem az ottani politikusok, vezetők hibája az egész.
2012. jún. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

A Kegyes Korán nincs olyan írva, sem feketén, sem fehéren, hogy a vallás ne lenne kötelező. A 2. szúra 256. ájájában az áll, hogy "nincs kényszer a vallásban". Ami azt jelenti, hogy nem lehet valakire rákényszeríteni a vallást.


A Kegyes Koránban amúgy az áll: "és jaj a hazudozóknak!" Tehát a hazugság bűn. A muszlim három esetben füllenthet: ha védi az életét, háborúk során, s azért, hogy kibékítsen embereket!

2012. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szemelyesen ismerek hithu muszlimokat es szemrebbenes nelkul hazudnak. Tegnap nezegettem a dzsihadfigyelot...persze gondolom zsidok kezeben van az oldal, de ott talaltam ezt, hogy szerintuk a hitetlennek hazudni nem vetseg. Mostmar tenyleg nem ertem.


alink amit az egyik valaszolo kuldott, nem kicsit off...de azert elolvastam, de en nem erre vagyok kivancsi.

Szeretnek minnel tobb valaszt olvasni, tobb szem tobbet lat alapon.

Az eddigieket koszi.

2012. jún. 7. 17:12
 6/15 anonim ***** válasza:
5%

"A muszlim három esetben füllenthet: ... háborúk során..."


Na ne nevettess már! Azt elfelejtetted mondani, hogy a hitetek terjesztését ti háborúnak tartjátok. Tehát a cél érdekében egy pogánynak szemrebbenés nélkül hazudhattok!


Üdv.

2012. jún. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
utolso pont erre gondoltam en is, es igy mar ertheto miert csinaljak ezt.Felhaborito es elkeserito h nem az embert nezik az emberben!
2012. jún. 7. 20:15
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem összemossátok a fanatistákat, elvakult fundamentalistákat a mérsékelt hívőkkel. Minden vallásnál vannak olyan emberek akik túlzottan "lelkesek", ez nem csak a muzulmánokra jellemző. A Korán maga nem aggresszívabb, mint mondjuk az Ószövetség, sőt...

A gond ott van, hogy több iszlám országban a vezetők politikai hatalmuk megtartására is használják a vallást, emiatt radikalizálják a követőket.

2012. jún. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A nem fanatikushivok is hazudozok.En ugy vettem eszre. Vallasuk moge bujnak ha valamit megtehetnek a neveben.Viszont ha olyanra faj a foguk , amit tilt a vallasuk egybol liberalis, atlagpolgarra vedlenek.

Na ez azamitol hanyinger kerulget?..pffff.mi is ennek a neve?kettos merce?

2012. jún. 9. 17:12
 10/15 hypno ***** válasza:
100%

A vallási tételek kiforgatása, az éppen aktuális érdekeknek megfelelő magyarázata minden vallásnak sajátja.


Ha a kérdésedre riposztozni akarnék azt mondanám, hogy keresztény vallások meg már milyenek? A keresztények hazudnak, ölnek, lopnak, megkívánják felebarátaik javait.

Van egyáltalán olyan a 10 parancsolat közül amit betartanak? Vagy azokat csak a zsidóknak kellene betartaniuk, mert isten nekik adta őket?


Beteg dolog a vallásokról vitázni, mert nem vezet sehova.

2012. aug. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!