Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyesen cselekedtem?

Helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok olyan értelemben, hogy megtértem Jézushoz (csak azért írtam le, mert sokan ezt a megnevezést szeretik félreértelmezni).


Szeretek zenét hallgatni és több száz zenét összegyűjtöttem különböző előadóktól, viszont tegnap letöröltem őket mert nem hagyott nyugodni ez az igeszakasz: Máté 22:21


És ha belegondolunk akkor valamilyen szinten lopásnak is minősül, ha nem veszi meg valaki és csak úgy letölti, de ez csak egyéni vélemény a témával kapcsolatban.


Tehát a kérdés: Helyesen cselekedtem, hogy az általam említett igeszakaszra hallgatva letöröltem a zenéket amikért nem fizettem?



2013. máj. 8. 23:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy tudom, nem jogellenes zenét letölteni, csak az anyagi előny érdekében történő megosztás az.
2013. máj. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"Én úgy tudom, nem jogellenes"


Lehet, de engem nem a jogok érdekelnek, hanem csak is a Biblia mivel én aszerint élek :)

2013. máj. 8. 23:27
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Hát akkor keresd meg a Bibliában a zeneletöltésről szóló szakaszt.
2013. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
39%
Testvér a lopás nem itt kezdődik,hanem amikor kisajátítod a másik ember szabadságát.Istent nem érdekli lopsz e vagy nem,Istent az érdekli,hogyan gondolkozol a lopásról.Ha megbánod,ha vissza akarod adni,akkor jó úton jársz.Te istenfélő vagy,de vigyázz,mert a világban nem mindenki úgy gondolkodik,mint a bibliában sajnos.Isten áldjon testvér
2013. máj. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
40%

A Biblia egy több, mint 2000 éves társadalom erkölcsi nézeteit tükrözi, ezért legtöbbször nehezen átültethető a mai gyakorlatba. Ráadásul az általad idézett vers nem is erről szól, hanem gyakorlatliag a kereszténység állam a Római állam által való elfogadottságát kívánta erősíteni.

A jó keresztényi élet nem a Biblia szó szerinti követése (mert pl Leviták 11,8 szerint egy bőrfoci labdához se szabada élni), hanem az abban megfogalmazott erkölcsi normák szerinti élet.

Ha te úgy érzed, hogy tisztább a lelkiismereted ha nincsenek illegális zenéid, akkor ne legyenek. De az illegális zenék tárolása leginkább csak a kapitalizmussal szemebni vétek és nem a keresztény erkölccsel szemebeni.

2013. máj. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 intrepid ***** válasza:
Nézd, - ha megengedheted magadnak, akkor vegyél is meg pénzért néha egy - egy lemezt. Akkor támogatod a zenészeket. Azért nem kell mindent. Letörölni meg csak azt töröld le, amit már unsz.
2013. máj. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező.

Igen helyesen cselekedtél.Ugyan is Jézus nem mondta soha hogy van kis lopás vagy nagy lopás, hanem minden lopás amit elveszel, és nem a tiéd, vagy illegálisan jutottál hozzá.


Ez az idézet Jézustól így szól:

(Lukács 16:10) 10 Aki hű a legkevesebben, az a sokon is hű, és aki igazságtalan a legkevesebben, az a sokon is igazságtalan.

Ezek szerint még a látszólag kis jelentőségű dolgokban is hűnek kell lennünk.És nem szabad csalni, vagy lopni.

Mert ha a "kicsi" törvényt nem tudod betartani, akkor a nagyot hogyan fogod?


Katy Weaver

2013. máj. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Először is az lenne a minimum, hogy bemásolod az idézetet, hogy ne kelljen keresgélni.


Másodszor ha szerinted rosszat cselekedtél és ezzel nem tudsz együtt élni, tégy belátásod szerint. Viszont ha már itt tartunk igazságos e az, hogy Magyarországon a fizetésed majdnem 10%-a egy album, a nyugati országokban meg 1-2%-a. Csoda e hogy inkább letöltöd? Igazából én ennyi pénzt csak azért adnék ki amit már meghallgattam és tetszik. Azaz letöltés után, ha tetszik vedd meg, ha nem töröld, így mindenki jól jár.

2013. máj. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 rajcziz ***** válasza:
62%

Azért értelmezzük már kicsit a lopás fogalmát!

Lopásnak az minősül, ha elveszed, ami a másé, és onnantól kezdve a magadénak tartod. Na már most, ha letöltesz egy dalt, attól még nem hiszed azt, hogy a dal a tiéd. Te csupán élvezed a dalt (kicsit olyan, mintha tetszene a szomszéd egyik könyve - nem lopod el, csak átmégy hozzá és olvasod). Esetleg még meg is szeretheted az előadót és talán elmégy egy koncertjére.

Lopés az, ha eltulajdonítod más tulajdonát. Tedd fel magadnak a kérdést, ez történik-e akkor, ha nem veszed meg a dalt, hanem letöltöd.

Azt, hogy helyesen cselekedtél-e, te tudod megítélni. Ha neked így tisztább a lelkiismereted, hát tessék, törölj le akár mindent a gépedről (gondolom vannak benne olyan programok, amiért nem fizettél). Én viszont egész biztosan nem cselekedtem volna a helyedben úgy, ahogy te.

2013. máj. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 -B ***** válasza:

Hát őszintén szólva nem a legjobb ezt a gyakorikérdéseken megkérdezni, már csak azért, mert gyakran olyan válaszokat kaphatsz, amik megtévesztőek lehetnek - de ezt tudod, mert te is csak a Bibliát fogadod el ;)

Én is Jézusban élő ember vagyok, mert azt az életet, amit nélküle élhet az ember, nem is hívnám életnek, hanem már most halálnak. (és erre sajna van több igeszakasz is)


És szerintem jól tetted :) Én is azt látom azok körében, akik nem csak 'névleg' keresztények, hogy minél jobban próbálnak erre odafigyelni. Vannak amerikai ismerőseim is, akiktől eddig a legnagyobb komolyságot láttam ezen a téren: ha kell, elmennek és megveszik a CD-t, vagy letöltik egy digitális áruházból. Én a számítógépes játékokkal csináltam ugyanezt. Amit letöltöttem letöröltem, sőt még amit meg is vettek a szüleim, azokat a CD-ket is kidobáltam, mert egyszerűen tönkretették az életemet. Egész életemben csak játszanék, ha nem mutatná meg Krisztus bennem, hogy milyen halott dolog is valójában.

Tudod, kihajigálni meg letörölni olyan 'radikálisnak' tűnik. Mindenkitől azt fogod kapni, hogy 'nem veszed ezt kicsit túl komolyan?' - és bolondnak néznek. De ezek egyáltalán nem radikális lépések Krisztus felé. Amikor Pálék meg Jézus rengeteget utaztak és szenvedtek az evangéliumért, az nem volt 'radikális'? Mi csak a házunkban szeretünk kuksolni, ahol 'biztosnágban és kényelemben' vagyunk. Na mindegy, kilométereket tudnék erről beszélni. Ha értesz, értesz, és gondolkodj el ezen.


Még egy ige a végére:

"Ellenben azt, ami nekem nyereség volt, kárnak ítéltem a Krisztusért. Sőt most is kárnak ítélek mindent Krisztus Jézus, az én Uram ismeretének páratlan nagyságáért. Őérte kárba veszni hagytam, és szemétnek ítélek mindent, hogy Krisztust megnyerjem. Hogy kitűnjék rólam őáltala: nincsen saját igazságom a törvény alapján, hanem a Krisztusba vetett hit által van igazságom Istentől a hit alapján, hogy megismerjem őt és feltámadása erejét, valamint a szenvedéseiben való részesedést, hasonlóvá lévén az ő halálához, hogy valamiképpen eljussak a halottak közül való feltámadásra. Nem mintha már elértem volna mindezt, vagy már célnál volnék, de igyekszem, hogy meg is ragadjam, mert engem is megragadott a Krisztus Jézus. Testvéreim, én nem gondolom magamról, hogy már elértem, de egyet teszek: ami mögöttem van, azt elfelejtve, ami pedig előttem van, annak nekifeszülve futok egyenest a cél felé, Isten mennyei elhívásának a Krisztus Jézusban adott jutalmáért. Akik tehát tökéletesek vagyunk, így gondolkozzunk, és ha valamit másképpen gondoltok, azt is kijelenti majd Isten nektek; ellenben amire eljutottunk, aszerint járjunk." (Fil 3,7-16)

2013. máj. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!