Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztények akik hiszik,...

Hívő keresztények akik hiszik, hogy Isten mindenható, és Ő teremtett mindent, elküldte egyszülött fiát aki meghalt értünk, majd feltámasztotta Őt, miért nem hiszik Isten szavát? Miért olyan hihetetlen nekik, hogy Isten 6 nap alatt teremtett mindent?

Figyelt kérdés

Ha elhiszik Isten mindenhatóságát akkor miért olyan hihetetlen nekik az, hogy Istennek elég volt 6 nap, hogy megteremtsen mindent?


Ateisták kíméljenek! Konkrét válaszokat várok! Köszönöm!


2013. máj. 9. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Azért az a hat nap nem ez a hat napra értendő.
2013. máj. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Kik nem hiszik? mit? nem értem..

2. nem tudom, hogy észrevetted-e, a kereszténységnek nincs kozmogóniája, teremtésmítosza -elfogadják a lényegében (!) egybehangzó teremtéselméleteket (ajánlom Várkony Nándor, Az elveszett paradicsom művét, ahol ezt nagyon szépen át lehet tekinteni a világ teremtésmítoszait) A keresztények a realizációra koncentrálnak- ami röviden: Krisztus követése. Életmód. Amihez fontos, Krisztus az "alfa és az ómega- a kezdet és a vég". (az nem, 6 nap vagy mennyi)(sehol nem látom, hogy azon morfondírozott volna az édes Jézus és tanítványai, követői sem -a hat nap, hogy lehet? de a régiek KÖLTŐI képekben gondolkodtak - ilyen problémájuk ezért nem volt, mint a gyakorin gyakori.)

Van viszont a keletkezésre színtiszta gyönyörű metafizikai leírás: János evangélista Prológusában..

Az első szó: en arché *kezdetében-eredetében*- ua. mint a Teremtés könyvének első szava: brésit (héberül ua.)

Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige, ő volt kezdetben Istennél. Minden általa lett, nélküle semmi sem lett, ami lett. Benne az élet volt, s az élet volt az emberek világossága.

[link]

2013. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Én egy 3. alternatívát vetnék fel erre a kérdésre. Mindazoknak a hívő keresztényeknek, akik abszolút és teljes mértékben hiszik az Úr szavát, nem tök mindegy, hogy hogy volt a teremtés? Talán ha a 6 napot 6x24 órának kell értelmezni, akkor ezen túl másként kell viselkednünk? Vagy éppenséggel ha 6000 év értendő ezalatt, akkor meg kell változnunk? Ugye, hogy nem? Az, hogy a teremtés hogy történt, az égvilágon semmilyen hatással nincs az életünkre. Én abszolút hívő keresztényként azt mondom erre a kérdésre, hogy mindenki úgy értelmezi a 6 napot, ahogy akarja. Mert édesmindegy. Azt, hogy a ne paráználkodj-t hogyan értelmezzük, na AZ például nem mindegy. De az, hogy a teremtés hogy volt egész pontosan, az speciel a mi életmódunk szempontjából tök lényegtelen...
2013. máj. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező

Csatlakozom részben a 3-as válaszolóhoz.

Viszont azt hozzá kell tennem, hogy a nap kifejezése alatt, nem minden esetben kell 24. órai időszakot érteni.


ahogy ez előtti kérdésekben is leírtuk, Ádám 930 évig élt, pedig Isten azt mondta, hogy amely napon eszik a fáról meg hal.

Nem halt meg azon a napon, hiszen születtek gyermekei azután.Viszont nem is tölthette be senki így Ő sem az ezer évet, hanem azon belül halt meg.


Ezért láthatjuk, hogy Isten nem minden esetben gondolkodik 24. órás rendben, az Időnek csak számunkra van jelentősége nekünk nem.


Katy Weaver

2013. máj. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Bocsánat javítok:

Az időnek csak számunkra van jelentősége Neki nem


Katy Weaver

2013. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már többször leírtam: a Teremtéstörténet vallásos magyarázat. A Szentírás ezen részét nem szabad szó szerint értelmezni!!! Utána kéne olvasni! váááá!

hogy megmagyarázzam ezt van egy vicc:

Egy nap ül a zsidó a háza előtt, amikor megjelenik előtte az Úr angyala. A zsidó nagyon meglepődik és azonnal kérdezgetni kezdi:

-Mondd csak ami a Mennyben egy perc, az mennyi itt a Földön?

-1 mennyei perc az 1000 év a Földön.-válaszolja az angyal.

- És mondd csak mennyit ér a Földön 1 mennyei sékel?

-1 sékel a Mennyben az 1000 sékel a Földön-válaszolja az angyal.

Mire a zsidó:

- Mondd csak angyal nem tudnál nekem adni egy sékelt?

-Dehogynem várj egy percet!

2013. máj. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dzson ***** válasza:

Én úgy fogalmaznék, hogy a fenti kérdés 1. mondata igen tömör és általánosan elfogadott hittételeket tartalmaz, de a 2. kérdés egy "természettudományos" leírása a teremtéstörténetnek, mégpedig az ókori mezopotámiai és egyiptomi ismeretszintnek megfelelő szinten. Éppen ezért, bocsássuk már meg neki, hogy ma már nem tartható érvényesnek. Éppen azért, mert a természettudományos kutatások normális alapállása az, hogy az előző eredményeket is folyamatosan felül kell vizsgálni, illetve tovább kell fejleszteni. A tévedések elkerülhetetlenek (különösen a részletekben), de kijavíthatók.


Szerintem nem a Biblia betűin kell rágódnunk, hanem azt érdemes keresnünk, mit üzen (kérdez, javasol, tilt, figyelmeztet), mivel bátorít, inspirál, vigasztal, erősít bennünket. Hogyan követhető Jézus jelleme és példája az igazságosság, a szeretet megosztása és a megkegyelmezés és együttérzés területén az én környezetemben?


Tehát, nincs semmi baj, ha kiderül, hogy az Örökkévaló ráért 13,7 milliárd évig felépíteni az Univerzumot. :-)

2013. dec. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!