Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan ember, aki érti a...

Ozmium42 kérdése:

Van olyan ember, aki érti a Szentháromság-tant?

Figyelt kérdés
Nem akarok belemenni a filozofálgatásba, csak azt szeretném tudni, hogy meg lehet-e ezt érteni józan ésszel, vagy mindenképpen oda lyukadunk ki, hogy mi ezt úgy sem vagyunk képesek emberi ésszel felfogni, és csak hinni tudjuk, hogy így van.
2013. máj. 10. 00:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
14%

Bocsáss meg kedves Ozmium.


De a szent Háromságot maguk az ennek a Tanítói sem értik.

Sőt egy katolikus lapban olvastam, hogy ez a Tanítás soha nem volt része a Bibliában Jézus Tanításának.

S azért nem lehet megérteni, mert ilyen nem is létezik.


Az atya soha nem volt 1/3.d része valami Istenségnek, és Jézus sem, a Szent szellem meg nem is személy.

A katekizmusban Szent titoknak mondják, azt amit nem tudnak megmagyarázni. S ezzel le is zárják az ügyet.


De a bibliában maga Jézus sem Tanította ezt, és a Zsidók is tudják, hogy a Teremtó egy Isten nem három, és a megváltó pedig a fia, aki nem egyenlő az atyával.


Katy Weaver

2013. máj. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Olvasd végig figyelmesen!!


[link]

2013. máj. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Idézet::

De a bibliában maga Jézus sem Tanította ezt, és a Zsidók is tudják, hogy a Teremtó egy Isten nem három, és a megváltó pedig a fia, aki nem egyenlő az atyával.


Katy Weaver


Elnézést ,de te nem olvasod a János evangéliumát?????

Jézus nem tanítja hanem ,egyszerűen kijelenti a tényeket:


Jn 14.6

"Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet - válaszolta Jézus. - Senki sem juthat el az Atyához, csak általam.

Jn 14.7

Ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek, de mostantól fogva ismeritek és látjátok."

Jn 14.8

Erre Fülöp kérte: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, s az elég lesz nekünk."

Jn 14.9

"Már oly régóta veletek vagyok - felelte Jézus -, és nem ismersz, Fülöp? Aki engem látott, az Atyát is látta. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát?

Jn 14.10

Nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok s az Atya bennem? A szavakat, amelyeket hozzátok intézek, nem magamtól mondom, s a tetteket is az Atya viszi végbe, aki bennem van.

Jn 14.11

Higgyétek, hogy én az Atyában vagyok, s az Atya bennem. Ha másképpen nem, legalább a tetteimért higgyétek.

Jn 14.12

Bizony, bizony, mondom nektek: Aki hisz bennem, ugyanazokat a tetteket viszi végbe, amelyeket én végbevittem, sőt még nagyobbakat is végbevisz, mert az Atyához megyek,

Jn 14.13

s amit a nevemben kértek, azt megteszem nektek, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiúban,

Jn 14.14

bármit kértek a nevemben, megteszem nektek.

Jn 14.15

Ha szerettek, tartsátok meg parancsaimat,

Jn 14.16

én meg majd kérem az Atyát, és más vigasztalót ad nektek: az Igazság Lelkét, aki örökké veletek marad.

Jn 14.17

A világ nem kaphatja meg, mert nem látja és nem ismeri. De ti ismeritek, mert bennetek van és bennetek marad.

Jn 14.18

Nem hagylak árván benneteket, hanem visszajövök hozzátok.

Jn 14.19

Rövid idő, s a világ nem lát többé, ti azonban láttok, mert én élek, és ti is élni fogtok majd.

Jn 14.20

Azon a napon majd megtudjátok, hogy Atyámban vagyok, ti bennem, s én bennetek.

Jn 14.21

Aki ismeri és teljesíti parancsaimat, az szeret engem. Aki szeret engem, azt Atyám is szeretni fogja. Én is szeretni fogom, és kinyilatkoztatom magam neki."

Jn 14.22

Ekkor Júdás - nem az iskarióti - megkérdezte: "Uram, hogy van az, hogy nekünk akarod magad kinyilatkoztatni, nem a világnak?"

Jn 14.23

Jézus így folytatta: "Aki szeret engem, az megtartja tanításomat, s Atyám is szeretni fogja. Hozzá megyünk és benne fogunk lakni.

Jn 14.24

Aki nem szeret, az nem tartja meg tanításomat. A tanítás, amelyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, aki engem küldött.

Jn 14.25

Ezeket akartam nektek mondani, amíg veletek vagyok.

Jn 14.26

S a Vigasztaló, a Szentlélek, akit majd a nevemben küld az Atya, megtanít benneteket mindenre és eszetekbe juttat mindent, amit mondtam nektek.


Van aki elhiszi és van aki nem hiszi el amit Jézus kijelent.Így van ez már Ádám és Éva óta ,hiszen őksem hitték el amit Isten mondott,inkább hittek a kígyónak (Sátán).

Még jó hogy nem hagy minket a hitetlenségben ,a mi Urunk és Megváltónk,az Ő vére lemossa a bűneinket,(hitetlenségünk következményét).

2013. máj. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 kzs ***** válasza:
85%

Kedves Kathy! (első válaszoló)


Jézus nem mint első teremtett lény van, hanem mint aki az Istennel egyenlő:


János 10/30: "Én és az Atya egy vagyunk"


Filippi 2/6-6: "nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő, hanem önmagát kiüresíté, szolgai formát vevén föl, emberekhez hasonlóvá lévén"


János 20/28: "És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!"

Itt nem mondja Jézus, hogy "nem vagyok Isten".

Ja, és ez a rész (János 19-27) arról szól, hogy Jézus testben is feltámadt: tehát NEM szellemlényként él az Örökkévalóságban, hanem megdicsőült testben is.

---------------

Azonkívül Isten Szellemét a SzentÍrás nemcsak erőnek, hanem igenis személyként állítja be, aki hall, prófétál, beszél, sugall, érzései vannak, gondolatai vannak, vígasztal, tanít, emlékeztet, vezérel, indíttat, stb. - nagyon sok ige van ezzel kapcsolatban.


Így pl. A Szent Szellem ellen lehet igyekezni, meg lehet szomorítani, lehet bántani


"...ti mindenkor a Szent Szellemnek ELLENE IGYEKEZTEK..." Apcsel 7/51


"És MEG NE SZOMORÍTSÁTOK az Istennek ama Szent Szellemét..." Efézus 4/30


"Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, a ki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, melylyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Szellemét BÁNTALMAZZA?" Zsidó 10/29


De mondom, nagyon sok Ige van arra vonatkozóan, hogy Isten Szent Szelleme NEM személytelen erő, hanem erővel rendelkező Isteni Személy.

2013. máj. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
38%

Igen. A Szentháromság-tan egy tévtan. Az a lényege, hogy az Atya, a Fiú és a Szentlélek egy személy, ami egy jókora sületlenség, kb. annyi értelme van, mintha azt mondanánk, hogy te, én, és a szomszéd Józsi bácsi egy személy vagyunk.

Ők természetesen 3 különálló személy, akárcsak te, én és a szomszéd Józsi bácsi, annyi különbséggel talán, hogy ők céljaikban egySÉGESek (de nem egyek!). Így mindjárt felfogható és érthető a dolog, nemdebár?

2013. máj. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Egy teljesen off kérdés: Katy Tanúknak szabad katolikus lapot olvasni?
2013. máj. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
27%

János evangéliumának 17. fejezetében a 21, 22. vers szerint mindazok, akik majd a tanítványok szavára hinni fognak Krisztusban, azok egyek velük, egyek ővele, azaz Jézussal, mint ahogy ő is egy az Atyával.

Hú, de sokan vannak abban a háromságban!


Érthető a tan, ahogy érthető az összes olyan próbálkozás, amely arra irányul, hogy a pogány tanításokat összekeverjék Isten igazságával, hátha mixelve többen elfogadják azt. De talán nem is az a cél, hogy többen fogadják el, hanem az, hogy ne is látszódjon az igazság a nagy homályban. De kudarc az eredmény. Sok hamis tanítás kering a világban Jézus halála óta, de a tanítása, amelyet tisztán őriznek az igaz tanítványai, egyre terjed.


Hinni csak abban lehet, amit ésszel fel tudunk fogni, mert bizonyítékok alapján meggyőződtünk az igazságáról, legyen az látható vagy nem látható dolog. Szilárd alap kell hozzá. Nem értelmezésről szól, hanem bizonyosságról.


Gusev

2013. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Még egyszer: "Nem akarok belemenni a filozofálgatásba..."


Mi lenne, ha a kedves Tanúk, és a többiek megállnák, hogy érdemi válasz helyett a Biblia-értelmezéseken kezdjenek el egymással vitatkozni? A kérdésem, amire választ várok, fent olvasható.


Jó lenne, ha olyanok válaszolnának, akik olyan felekezet tagjai, akik vallják a Szentháromságot.

2013. máj. 10. 12:41
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Andizsuzsi.


(1Korintusz 6:12) 12 Mindent szabad nekem, de nem minden hasznos. Mindent szabad nekem, de nem fogom hagyni, hogy bármi is hatalma alá vonjon.


Persze Én személy szerint ha bele is olvasnék akkor is csak abból a célból tenném, hogy érvelni tudjak az írások mellett.

Pál is ismert világi könyveket, más kultúrákat, így hatásosabban tudott érvelni az igazság mellett.


Egyebek mellett azért nem olvas egy Jehova Tanúja katolikus lapokat, mert nem nagyon van idő más dolgokra, ami elveszi az időnket a szolgálatról a tanulástól, rengeteg tanulni valónk van, és nagyon kevés az idő.

Hetente kétszer tanulunk és egy katolikus lap nem arról építkezésekről, meg emberekről szól, mikor mi történik az országban.

A Tanúknak pedig a Bibliát kell tanulniuk, hogy jó képesítettek legyenek.:)


Katy Weaver

2013. máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
10%

Kedves 3-as.


Csak egy mondatodat vettem ki

Jn 14.16

én meg majd kérem az Atyát, és más vigasztalót ad nektek: az Igazság Lelkét, aki örökké veletek marad.


Jézus kérni fogja az atyát.

Ha Jézus egyenlő lenne az atyával akkor nem kellene kérni, Mert azt csinál amit akar.

A többi kereszt utalás pedig arról szól, hogy Ők nem lényegben egyek hanem akaratban tettekben.

De ezt már számtalanszor leírtuk, nem csak mi Tanuk, hanem azok is akik ismerik az írásokat.


Csak egy Biblia vers:

(Máté 12:28) 28 Ha viszont Isten szelleme által űzöm ki a démonokat, akkor valóban utolért benneteket az Isten királysága.

Itt Jézus azt írja, hogy Isten szelleme által.

Tehát Isten, nem egy harmadik személlyel, hanem Isten mindenható tevékeny erejével űzi ki a démonokat.

Egyebek mellett a főpapi imájában nem tesz említést a "harmadik " személyről" több helyen sem, csak mindig a Atya és Ő van a mondani valójában.

A szellemről pedig akkor beszél amikor valami tevékenységet kell csinálnia.


(János 17:2, 3) . . .. 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


Itt Jézus egyedülinek nevezi a mindenható Istent, és utána utal saját magára mint Krisztusra. akit az Atya kent fel, hogy betöltse a szerepét, és a felszentelés nem egy harmadik személy emberbe való beletételét jelenti, hanem Isten tevékeny erejéből kap valamennyit, hogy tudjon természet feletti dolgokat tenni.


Egy személy nem fog több ezer részre szakadni hogy belemenjen emberekbe. Evvel az erővel teremtett és ezzel tud emlékezetre indítani, nyelveken szólni,stb, nem egy személy hatására.

De hát ti tudjátok :)

Katy Weaver

2013. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!