Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Imádkozhatok Jézushoz?

Imádkozhatok Jézushoz?

Figyelt kérdés
Jézus is a Szentháromság része. Jézust kell követni, Ő az út, az igazság és az élet. Ő a közbenjáró is Isten és ember között. Imádkozhatok Jézushoz? Vagy csak az Atyához szólhat az ima? Végül is Jézus úgy tanított bennünket imádkozni, hogy "Miatyánk..."

2013. máj. 9. 18:28
 1/5 A kérdező kommentje:
*az Atyát és a Szentháromságot kulcsszavakat nagy betűvel írtam, nem tudom miért kis betűvel írta ki az oldal. :-/
2013. máj. 9. 18:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogyne, Jézus is a Szentháromság része ahogy mondtad :)
2013. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


A kérdésedben ott van a válasz is.

Maga Jézus azt mondta, hogy Az atyjához kell imádkozni, s ahogy írtad is Jézus nevében kell kérnünk.

Maga Jézus nem egy esetben kihangsúlyozta, hogy Ő közbenjárói, közvetítői szerepet tölt be az atyja, és az emberek között.



Egyebek mellett Jézus azt Tanította, hogy az Isten E G Y Isten, és nem három,

Így a szentháromság mint fogalom vagy tanítás, nem Bibliai eredetű, ahogy már sokan tudják.

A Teremtő, és Jézus nem 1/3-ad része valami Istenségnek, ezt a nem Isten népéhez tartozók Tanították régen is.


(Márk 12:29) 29 Jézus így válaszolt: „Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova,


Károli fordítás szerint:

"Az Úr a mi Istenünk E G Y Úr"...( és nem három)


Ezrét az imát Az atyához intézzük Jézus nevében, valamint az Atya is csak akkor hallgat meg ha Jézus nevében kérjük,

Néhány vers Jézus imával kapcsolatos szavaiból:


(János 14:12, 13) . . .. 13 És amit csak kértek az én nevemben,. . .

(János 15:16) . . ., hogy bármit kértek is az Atyától az én nevemben, megadja nektek.

(János 16:23) . . .Bizony, bizony mondom nektek, bármit kértek az Atyától, ő meg fogja adni nektek az én nevemben.


Katy Weaver

2013. máj. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Így van, Jézus nevében kell kérni, azért, mert ezzel jelzed, hogy elfogadtad az emberré vált Isten véráldozatát. Nagyon fontos része ez a hitéletnek.

De az Atyához szólhat csak az ima, és nem szűz Marishoz, sem mindenféle katolikusok által kikiáltott szenthez.

CSAK

ÉS

KIZÁRÓLAG

ISTENHEZ

SZABAD

IMÁDKOZNI

ÉS FOHÁSZKODNI!

2013. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 m o l n á r válasza:

Sziasztok

Jézus nevében- ez számomra kérdéses fogalom volt, de úgy értettem meg, hogy aki nem Jézusban él, nem őszerinte, az félrement. Lehet ezt az imádság végére tenni, van, amikor én is így teszek, de nem ebben mutatkozik meg, hogy Jézus nevében imádkozom. Előfordul, hogy Jézushoz imádkozom- ezen eddig nem is nagyon gondolkodtam, hogy kihez is - de azt tudom, hogy a szentlélek még a külső hallgató számára érthetetlen dolgokat is "fordítja".

A katolikusok által létrehozott alisten-rendszer (Szűz Mária, Szent...,Szent...)pedig nem Biblia alapú. Nem mondják a katolikusok, hogy alistenek, de egyik barátom vont egy ilyen párhuzamot a kereszténység és más vallások között.

Egyébként nem ítélem el a katolikusokat (azt Isten teszi, ha kell), de a Biblia alapján nem azonosulok velük.

2013. máj. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!