Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adhatok-e törvényesen a fiamnak?

Adhatok-e törvényesen a fiamnak?

Figyelt kérdés
Keresztnévnek Lucifert?

2013. máj. 10. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, hogy adhatsz-e, de ateistaként mondom, hogy ne tedd tönkre az életét, és ne akard, hogy ha meghallják a nevét, tudják, hogy a szülei szellemileg sérültek...
2013. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Idióta!
2013. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Valóban megdöbbentő, hogy milyen szülők vannak!

[link]


Szerintem ezt nálunk is be kellene vezetni...természetesen a gyermekek érdekében!


Üdv. Péter

2013. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Péter linkjén jót derültem, bár félig-meddig kínomban. :)

Na ja, Kolompár Televízió és a testvérkéi: Nintendó és Csikó után miért ne lehetne egy Lucifer is?

A második gyereketek meg lehet Hádész, a harmadik Faust, a negyedik meg mondjuk, az irodalomkedvelők kedvéért, Sauron...

2013. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nos Én ne tenném.

Emberileg nem tartom helyesnek.

Katy Weaver

2013. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Jobb, mint a Vég Béla.


Ezzel együtt tényleg szellemileg sérült vagy, ha megteszed - és sajnos a gyerek is az lesz, a folyamatos üldözés miatt, amiben része lesz.

2013. máj. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Hát, még az ókorban létezett Lucifer nevű püspök is. Ma már viszont az eredeti jelentése kikopott, és csak a Sátán egyik megnevezéseként létezik. Nem találtam az anyakönyvezhető nevek között. Én a gyermek érdekében ezért nem javasolnám.


Macskáknak viszont szokták adni :)

2013. máj. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Talán jobb lenne ha a tiédet változtatnád meg erre és hagynád, hogy a gyereked normális névvel nőjjön fel. Mellesleg ennyire retardált embert már rég láttam. Valszeg a z értelmes gondolatok messze elkerülnek téged.
2013. máj. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Melyek a normális nevek? A keresztények által jóváhagyott nevek?
2013. máj. 11. 17:17
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

Melyek a normális nevek? Most soroljuk fel mind az akárhányszázat? Inkább az a kérdés, melyek a nem normálisak. Azok, amelyekről a többség valami negatív dologra vagy személyre asszociál (pl. Lucifer, Adolf, Zsülike), vagy azok, amelyek simán csak erőltetettek, a többség számára túl szokatlanak, túl furcsák (pl. Virdzsinia, Ábrahám).

Apropó Ábrahám. Ez például, jóllehet Bibliai név, és egy nagyon is pozitív személyt takar, de annyira szokatlan a mai ember számára, hogy én személy szerint nem adnám a fiamnak.

Nevezd el Zsoltnak vagy Péternek vagy Károlynak. Az ilyen jól bevált, hagyományos nevek nem tetszenek?

2013. máj. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!