Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor (hány órakor) és milyen...

Mikor (hány órakor) és milyen szent misék vannak a katolikusoknál? Minden településen ugyanúgy van?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, minden templomban máskor van. :) Általában nagyobb helyeken szokott lenni reggel, délelőtt (10-11), délben, hatkor. Itt Budapesten pl. tudom, hogy pár helyen van este fél nyolctól ifjúsági mise (gitárkísérettel), szombat délután vagy vasárnap délelőtt gyerekmise, stb. Talán a leggyakoribb a 10 órás mise, de vidéken gyakran egy pap jut több falura, akkor vasárnap körbemegy, és ehhez igazodva vannak a misék (egyik helyen fél 9, máshol 10, harmadik helyen délben stb.).

De tényleg helytől függ, nem tudom miért kérdezed, de ha jól tudom, neten is meg lehet nézni valahol az egyes templomok miserendjét.

2013. máj. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Minden templomban, településen teljesen változatos. Ha konkrétumokra vagy kíváncsi, irányadó ez a keresőoldal: [link]


Vasárnapokra és hétköznapokra is rá tudsz keresni, a legtöbb adat frissítve van, amelyik nincs, az általában néhány kistelepülés, ahonnan nem küldtek visszajelzést a lap fejlesztőinek a változásokról.


Templomok bejáratánál is általában ki van írva, hogy mikor van az adott templomban mise.

2013. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!