Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találhatók meg ezek az...

Hol találhatók meg ezek az igeszakaszok? (Károli fordítású Biblia! )

Figyelt kérdés

1: Jézus arról beszél, hogy adjunk meg az államnak/hatalomnak azt ami az övé.


2: Ószövetségből valahonnan.. "Ne vesd a szemed bűnös dolgokra!"


3: Sokan úgy vannak a Bibliával, hogy csak az Újszövetség az ami számít, viszont keresztény meggyőződésem, hogy ugyan úgy számítanak az Ószövetségnek a törvényei/szabályai is (már amelyik). Szokták mondani, hogy csak az Újszövetséget kell szem előtt tartanunk az Ószövetség törvényeit/szabályait pedig elhagyhatjuk. Már azért idegesek általában az emberek ha ezt felvetem vita tárgyaként viszont szeretnék valahogy érvelni ellenük és az Ószövetség tanításainak fontossága mellett. Van erre esetleg igeszakasz a Bibliából?



2013. máj. 8. 20:13
 1/7 A kérdező kommentje:
4: "Nem vetem a gyöngyeimet a disznók elé..." (vagy valami ilyesmi)
2013. máj. 8. 20:42
 2/7 anonim ***** válasza:

Máté 22:21, Márk 12:17, lukács 20:25


A másodikat nem tudom mire gondolsz, de Jób könyvében van egy olyan, hogy Jób szövetséget kötött szemeivel, hogy ne nézzen szűzre.



Jób könyve 31. rész


1. Szövetségre léptem szemeimmel, és hajadonra mit sem ügyeltem.


A 3. válasz igen. A 2Timóteus 3:16. vers ahol ezt írja:

A Teljes írás Istentől ihletett...és hasznos

Maguk az apostolok, és Jézus is idéztek a Héber iratokból, Tehát fontosnak tartották.


16. A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,

17. Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.


Ahhoz, hogy Isten embere jól felkészített legyen, a teljes írást ismernie kell.


Az idézeteket, a Károli Gáspár fordításból linkeltem.


Katy Weaver

2013. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

1. Máté 22,21

Mondának néki: A császáré. Akkor

monda nékik: Adjátok meg azért a

mi a császáré a császárnak; és a mi

az Istené, az Istennek.


2. Nem tudom.


3. Az első parancs az, hogy szeresd Istenedet, a második pedig, hogy szeresd felebarátodat. Ezt Jézus mondta. Ha ezt betartod, akkor a Tízparancsolatot is betartod.

2013. máj. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2013. máj. 8. 21:51
 5/7 -B ***** válasza:

4. Mt 7,6 - "Ne adjátok oda a kutyáknak azt, ami szent, gyöngyeiteket se dobjátok oda a disznók elé, nehogy lábukkal széttapossák azokat, majd megfordulva széttépjenek titeket."

Én a Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája (UF)-t használom, és azt is tudom, hogy ma már ez a legelterjedtebb azok között, akik nem csak 'névleg' keresztények, hanem minden nap 'éheznek' az ÚR igéjére :) Nem hirdetem, csak tudd ;) Van, aki kifejezetten a Károlit szereti jobban ;)

Ezen az oldalon viszont megtalálod a Károlit és az UF-t is, és kereshetsz is bennük: [link]

Én is itt kerestem, csak beírtam, hogy 'gyöngyeiteket' :)


3. Valóban mindkettő számít. Bár én úgy gondolom, hogy nagyon helyes, hogy az Újszövetséget ajánlják elsőnek. A mai embernek először az evangéliumot kell elolvasnia, és utána érdemes az Újszöv. többi részét - ugyanis nekem is meggyőződésem, hogy ha Krisztus által nem születik újjá az illető, a Benne való hit által, akkor nem fogja megérteni a Biblia többi részét. Ugyanis

Jn 14,6 - "Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam."

A bűneink elválasztanak az Atyától - csak akkor léphetünk vele 'kapcsolatba', akkor hallgat meg, akkor érthetünk meg bármit is belőle - ha előbb bűntelenek vagyunk. Krisztus előbb el kell hogy vigye. És ezt pusztán azért teszi Isten, mert valóban elhisszük, hogy Ő azt mondta Jézusról, hogy a fia (bizonyságot tett róla), és hogy valóban igaz, hogy Jézus áldozata elég.

Aztán még azt is mondja az evangéliumokban, hogy míg az ember vízzel keresztel, addig Krisztus Szentlélekkel. Amíg ugyanígy valakit nem keresztelt meg a Szentlélekkel, addig nem érthet semmit valójában. Ugyanis ezt mondja Jézus:

Jn 14,26 - "A Pártfogó pedig, a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya, ő tanít majd meg titeket mindenre, és eszetekbe juttat mindent, amit én mondtam nektek."

Ha nem ő tanít, akkor hamisan tanulunk.

Aztán csak szimplán hogy miért nem érvénytelen az Ószövetség, Jézus ezt mondja:

Mt 5,17 - "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat."


Továbbá részben egyéni véleményem (nincs alátámasztva konkrét igékkel), hogy ha nem tartjuk meg szó szerint pl. a Tízparancsolatot, és itt főleg pl. a nyugalom napjára gondolok: Egy biztos, hogy még érvényes. És habár tapasztalom, hogy attól, hogy nem tartom meg szó szerint - hogy egy nap komplett semmi munkát nem végzek, a többin pedig igen -, Isten nagyon megáldja az életem, amikor nem követek el bűnt: amikor az 'Ő országát és igazságát keresem először' (Mt 6,33). Ez tény. Viszont az is biztos, hogy nem véletlen mondta ezeket akkor Isten, mert Ő változatlan. Erről a nyugalom napjáról pl. azt gondolom, hogy elmondta az embernek, hogy mi a 'természetes' vagy 'egészséges életmód': hogy ha 6:1 arányban dolgozol, és aztán külön Vele tartasz zaklatásmentes időt: pl. Bibliát olvasol. Mert:

Mt 4,4 - "Meg van írva: Nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, amely Isten szájából származik."

2013. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sorokat kedves -B :)


A nyugalom napjával kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy azt Isten csak a zsidók számára rendelte el nem? Mivel ők az Ő különleges népe.


És ha belegondolunk elég nehéz lehet betartani az Isten Sabbath-ját nem? Gondoljunk bele:


-nem dolgozhatunk (ez eddig könnyű)

-nem dolgoztathatunk senkit sem (magyarán nem használhatunk se gázt, villanyt és vizet sem mivel valakit megdolgoztatunk egy üzemben pl)

-nem gyújthatunk tűzet (vagyis még kocsival sem mehetünk sehova sem, mivel a motor belő égésű...)

2013. máj. 9. 10:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Isten két nagy szövetséget kötött az emberekkel.

(de több szövetség kötésröl is olvasunk a Bibliában)

Az Ó szövetség,egy néppel a zsidókkal lett kötve.

Az Új szövetség viszont minden embernek szól.

Nem érti világosan az Új szövetséget az aki nem ismeri az Ót.Ezért fontos .hogy tanúlmányozzuk az írásokat,de vegyük figyelembe ,hogy napjainkban melyek azok a részek ,főleg az Ószöv.be ami már nincs érvényben.2000 éve az új szöv.ben élünk.

Sokan vannak időrendi zavarban,pld:Jehova Tanúi,stb..

Mivel olyan ígéket hírdetnek napjaink ban amit Dávid király idejében kellet volna ..

Manapság Jézus Krisztust kell hírdetni,Ő mellete kell tanúskodni!!

Nagyon fontos a teljes Biblia olvasása ismerete.Nem lehet elhanyagolni semmit.

De a lényeg az Új szövetségben van leírva :az ember megmentése a bűneiből Jézus Krisztus által!

2013. máj. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!