Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írnátok nekem a bibliából...

Írnátok nekem a bibliából olyan idézeteket, amiben Jézus, Isten, esetleg más szent arról beszél, hogy mindenki megérdemel egy új esélyt?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 30. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Máté Evangyélioma 18

21. Ekkor hozzámenvén Péter, monda: Uram, hányszor lehet az én atyámfiának ellenem vétkezni, és néki megbocsátanom? még hétszer is?

22. Monda néki Jézus: Nem mondom néked, hogy még hétszer is, hanem még hetvenhétszer is.

2013. ápr. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pietrosol ***** válasza:
14%

Szia!


OFF!


Ha valami nincs leírva a könyvben, akkor annak nincs hitele?


Csak egy jó tanács! Ne idézd, hanem tedd! Legyen benned erő, hogy olyan tetteket is képes legyél véghezvinni, emelyek látszólag meghaladják az képességeidet, hiszen önmagadon felülemelkedni az igazi nagyság.

2013. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló köszönöm, ment a zöld pipa! Második hozzászóló: Jelenleg nem kell semmit sem tennem, csupán kíváncsiságból írtam ki ezt a kérdést, tehát a gyakorlatban nem kell küzdenem még egy esélyért senkinél (3 éve élek párkapcsolatban)
2013. ápr. 30. 20:35
 4/11 -B ***** válasza:

Nekem ez jutott eszembe:


2Pt 3,9 - Nem késlekedik az Úr az ígérettel, amint egyesek gondolják, hanem türelmes hozzátok, mert nem azt akarja, hogy némelyek elvesszenek, hanem azt, hogy mindenki megtérjen.


1 Tim 2,1-5 - Arra kérlek mindenekelőtt, hogy tartsatok könyörgéseket, imádságokat, esedezéseket és hálaadásokat minden emberért, a királyokért és minden feljebbvalóért, hogy nyugodt és csendes életet éljünk teljes istenfélelemben és tisztességben. Ez jó és kedves a mi üdvözítő Istenünk színe előtt, aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és eljusson az igazság megismerésére. 5Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus.

2013. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 -B ***** válasza:

Ja és most jut eszembe hogy van egy film is most láttam pontosan erről a második esélyről. De nem ilyen párkapcsolatokban elsősorban, hanem hogy 'mi lenne, ha Isten adna neked egy második esélyt?'

Ez is a címe: 'What if... Mi lenne, ha...'

http://www.youtube.com/watch?v=WGyiAAv_VFc

Csak feliratos, azokat pedig külön be kell kapcsolni: le van írva a megjegyzésben.

2013. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. máj. 2. 17:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Tulajdonképpen az egész Biblia -de főként az Új szövetségi rész- arról szól, hogy mindenki kapott még egy újabb esélyt az újrakezdéshez, jobbá váláshoz Jézus Krisztus értünk hozott felmentő áldozata által: "Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk meghalt." (Rm5,8) Jézus pontosan azért jött a Földre emberi természetünket magára véve, hogy bűnös, és ezáltal halálra méltó mivoltunk ellenére még egy esélyt kapjunk az örökkévalóságra, a Vele való örök együttlétre. De ez csak úgy volt lehetséges, hogy saját bűntelen életét önként oda kellett adnia értünk váltságáldozatul, így Neki tulajdonítattak a mi bűneink, nekünk pedig az Ő bűntelen, szeplőtelen élete:

"Bizonyára azért, miképen egynek bűnesete által minden emberre elhatott a kárhozat, azonképen egynek igazsága által minden emberre elhatott az életnek megigazulása.

Mert miképen egy embernek engedetlensége által sokan bűnösökké lettek, azonképen egynek engedelmessége által sokan igazakká lesznek." (Rm5,18-19)

Ez a mi nagy esélyünk, hála Neki!

2013. máj. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KZitus ***** válasza:

Szia!


Azzal, hogy Jézus lejött és emberként megszületett, majd tanított, tulajdonképpen minden embernek aki azóta is él, adott egy esélyt, hogy visszaszerezze azt magának, amit Ádám miatt elveszítettünk: az örök életet.

Hogy átfogó képed legyen, leírom mit mond Jézus erről: " Amint továbbment onnan Jézus, meglátott egy Máté nevű embert, aki az adószedő helyen ült, és ezt mondta neki: „Légy a követőm!” Erre az felkelt, és követte őt. Később, amikor az asztalnál feküdt a házban, íme, sok adószedő meg bűnös jött, és kezdtek letelepedni Jézus és tanítványai társaságában. Látva ezt a farizeusok, mondogatni kezdték a tanítványainak: „Miért van az, hogy a tanítótok adószedőkkel és bűnösökkel eszik?” Hallva őket, ezt mondta: „Az egészségeseknek nincs szükségük orvosra, a betegségben szenvedőknek viszont igen. Menjetek hát, és tanuljátok meg, mit jelent ez: »Irgalmasságot akarok, és nem áldozatot.« Mert nem azért jöttem, hogy az igazságosakat, hanem hogy a bűnösöket hívjam.” Máté 9:9-13


Milyen jó, hogy kaptunk Istentől egy új esélyt.

De vajon élünk-e vele?

Rajtunk múlik.


Szép napot!

2013. máj. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én nem bánnám ha volna aki nem kap még egy új esélyt.
2013. máj. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:

Kedves 18:49!


Milyen jó, hogy nem mi emberek hozzuk meg az ilyen döntéseket!

Nem született a földre ember, Ádám óta, akiért Krisztus nem halt meg. Ez nem jelenti azt, hogy az Ő halálával automatikusan mindenki hasznot merít a halálából.

A Biblia szerint csak azok fordíthatják hasznukra Krisztus váltságát, akik hitet GYAKOROLNAK benne.

"Mert az Isten annyira szerette+ a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen. Mert az Isten nem azért küldte el a Fiát a világba, hogy megítélje a világot, hanem hogy a világ megmentésben részesüljön általa. Aki hitet gyakorol benne, nem kerül ítélet alá. Aki nem gyakorol hitet, már ítélet alá került, mert nem gyakorolt hitet az Isten egyszülött Fiának nevében." János 3:16,17,18

Zsidók 10:29 "Mit gondoltok, mennyivel szigorúbb büntetésre fogják méltónak tartani azt, aki lábbal tiporta az Isten Fiát, és aki közönséges értékűnek tartotta a szövetség vérét, mely által megszenteltetett, és aki megvetéssel bántalmazta a ki nem érdemelt kedvesség szellemét?"

Ezek fontos dolgok a megmentéshez, ugyanakkor a szavakból kitűnik az az egy esély, amely a megmentésünkhöz vezethet.


Üdvözlettel: Zita

2013. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!