Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a lényege ennek a Jehova...

Mi a lényege ennek a Jehova tanúi dolognak?

Figyelt kérdés

Nem keresztény vallású vagyok, csupán érdeklődök. Református gimibe járok, és az egyetlen dolog amit ott megtudtam róluk, az az, hogy ők márpedig mekkora szemetek.


Lehetőleg ne olyanok írkáljanak, akik fikázódni fognak, elsősorban egy tanúnak örülnék, aki elmagyarázná, hogy mi a vallásuk lényege, miben különbözik a többi keresztény vallástól.


2013. máj. 12. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%

A Jehova tanúi sok keresztény dolgot nem hisznek.


- Nem hisznek a szó szerinti 6 napos teremtésben és a Föld kb. 6000 éves korában (pedig a Biblia pontos dátumokat ad meg amikből ki lehet számolni de sebaj, mert az is csak "jelképes" vagy mi keresztények értjük félre a dolgokat)


- Szerintük Jézus csak egy angyal (magyarán ha felmegyünk a mennybe akkor szolgálna nekünk? Mivel az angyaloknak ez a dolguk, JA de hogy Ő különleges angyal és a keresztényeknek megint nincs igazuk mert mindent félre értenek...)


- Szerintük Sátán az első világ háború előtt vettetett le a mennyből (miért nem inkább akkor amikor volt az özönvíz? Vagy miért nem akkor amikor Jézus legyőzte őt a kereszten? Legyőzte a kereszten és Sátán még mindig szabadon kóricálhatott a mennyben? Ez értelmetlen, de még is csak Jehova tanúiról van szó, még szép hogy a keresztényeknek nincs igazuk és még szép, hogy Sátán N_E_M akkor vettetett le a mennyből amikor felfuvalkodott az Éden kertjében! Az már túl logikus lenne... [F#CK THE Jehova tanúi LOGIC/System])


- Minden hova be kell kopogtatniuk mert Jézus azt parancsolta meg nekik (véletlenül nem az apostoloknak lett ez megparancsolva?) és természetesen ha elutasítják őket akkor a Jehova tanúi még a port is lerázzák az Ő Felséges Ruháikról, mivel azok a pokolfajzatok nem fogadták el Őket. (szánalm#######s)


- Nem hisznek a szent háromságban (szerintük Jézus nem a megtestesült Isten volt, magyarán Jézus egy hazug/tudatlan/hülye kis angyal volt és mi p@r#szt keresztények értelmezzük félre a Bibliában leírt Isten ihletett és tévedhetetlen beszédét). ------ Mellesleg a Jehova tanúi fordításban van, hol vers-szakokat! hagytak ki és több mint 5000 féle változtatás van azokban az EREDETI Bibliához képest.


- Ha nem fogadjuk el a tanaikat (démonikus megszállott félreértelmezéseken, pénzsóvárgásokon [milyen gonosz vagyok a ]zgzgtfĐ[íghztr-ba már ;( alapuló életvitelüket)...


Akkor bizony mondják nékünk, könnyen a pokolra juthatunk!


(Bibliának még jó, hogy nincs igaza, ezért is írtak át benne minden olyat ami nekik nem tetszett, de ez titok psszt! Az embereknek nem szabad megtudniuk az igazságot mert abból nem lesz profit amit az emberek lelkének kisajtolásából nyernek ki!)


Tisztelettel, nos, őőőőő ÉRTEM!?


-tattilaboy

2013. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, valamilyen szinten rálátást nyertem a dologra.


Egyébként örülnék, ha reagálna erre a kommentre egy Jehova tanú, kíváncsi vagyok, a másik oldal véleményére is.

2013. máj. 12. 14:44
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Az első válaszolónak igaza van, bár a fogalmazástól én elég rendesen nevettem. :)

Nem ünnepelnek se karácsonyt, se születésnapot, se semmit. Szerintük az pogány és nincs benne a Bibliában. Pedig de... az ünnepeknek közösség összetartó ereje van, nem véletlenül lett megalkotva.


Ezen az oldalon is van több hozzájuk intézett kérdés, a válaszuk mindig az Őrtoronyból van kimásolva. Az önálló gondolkodás náluk nem divat, elhiszik amit mondanak nekik, kétkedés nélkül.

Van egy jó blog, amit tanúk írnak, jól megmutatja milyen siralmas a helyzet náluk: jehovatanui.blog.hu


Valószínűleg remek keresztény emberek válnak ott semmivé. Hiszem, hogy az Úr figyelembe fogja venni, hogy ők csak áldozatok, a valódi bűnösök azok, akik megalkották ezt a rengeteg eretnek tanítást.

2013. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező.

Jehova Tanúinak a hivatalos web oldala jw.org, és nem az amit Kedves Frank írt.

Az nem tanúkból álló, rágalmazás oldalnak készült oldal a Tanúk ellen.


Jehova Tanúiról pedig , mivel 22. éve magam is az vagyok a következőket írhatom:


1. Biblia: Jehova Tanúi hiszik, hogy a teljes Biblia Isten ihletett Szava. Nem emberi hagyományokban gyökerező hitvalláshoz ragaszkodnak, hanem minden hitnézetük esetében a Biblia a mérvadó.


2. Isten: Jehovát imádják egyedüli igaz Istenként, és nyíltan beszélnek másoknak róla és mindarról, amit szeretettől indíttatva az emberiségért tenni szándékozik. Aki nyilvánosan tanúskodik Jehováról, azt általában úgy azonosítják, mint aki ahhoz a csoporthoz tartozik, melyet „Jehova Tanúi” néven ismernek.


3. Jézus Krisztus: Nem abban hisznek, hogy Jézus Krisztus valamilyen háromság része, hanem a bibliai kijelentésekkel összhangban abban, hogy ő az Isten Fia, Isten első teremtménye; hogy mielőtt emberré lett, már létezett, s élete az égből átkerült egy Mária nevű szűz méhébe; hogy áldozatként bemutatott tökéletes emberi élete lehetőséget nyújt a megmentésre és az örök életre mindazok számára, akik hitet gyakorolnak benne; hogy Krisztus Istentől kapott hatalommal 1914 óta tevékenyen uralkodik mint Király az egész föld felett.


4. Isten Királysága: Hiszik, hogy Isten Királysága az emberiség egyedüli reménysége; hogy ez valóságos kormányzat; hogy hamarosan felszámolja a jelenlegi gonosz világrendszert, beleértve az összes emberi kormányzatot; s hogy új rendszert hoz létre, amelyben igazságosság uralkodik.


5. Égi élet: Hiszik, hogy 144 000 szellemmel felkent keresztény együtt fog uralkodni Krisztussal királyként az égi Királyságban. Nem hisznek abban, hogy mennyei élet lesz minden „jó” ember jutalma.


6. Föld: Hiszik, hogy a földdel kapcsolatban megvalósul Isten eredeti szándéka; hogy a földet egyszer majd csakis Jehova imádói fogják benépesíteni, s ezek örök életnek örvendhetnek emberi tökéletességben; hogy még a halottak is lehetőséget kapnak a feltámadás által arra, hogy részesüljenek ezekben az áldásokban.


7. Halál: Hiszik, hogy a halottak semmit sem tudnak; sem örömet, sem fájdalmat nem éreznek valamiféle szellembirodalomban; nem léteznek, csak Isten emlékezetében, s ezért kizárólag a feltámadás jelenti a jövőbeli reményüket.


8. Utolsó napok: Hiszik, hogy 1914 óta a jelenlegi gonosz világrendszer utolsó napjaiban élünk; hogy mindazok, akik szeretik az igazságosságot, túlélők lesznek a megtisztított földön.


9. Nem része a világnak: Komolyan arra törekszenek, hogy ne legyenek része a világnak, ahogy arról Jézus beszélt igaz követőinek egyik ismertetőjeleként. Őszinte keresztényi szeretetet mutatnak embertársaik iránt, de sem a politikában, sem a nemzetek háborúiban nem vesznek részt. Gondoskodnak családjuk anyagi szükségleteiről, de a világtól eltérően nem törekszenek kapzsi módon anyagi javakra és hírnévre, s nem merülnek bele szélsőséges élvhajhászásba.


10. Alkalmazzák a Biblia tanácsait: Hiszik, hogy fontos alkalmazni Isten Szavának a tanácsait mindennapi életük során — otthon, az iskolában, a munkahelyen és a gyülekezetben. Múltjától függetlenül bárki Jehova Tanújává lehet, aki felhagy az Isten Szava által elítélt szokásokkal, és alkalmazza az Istentől kapott tanácsokat. Aki azonban ezután házasságtörő, parázna vagy homoszexuális életmódot folytat, kábítószerezik, részegeskedik, hazudozik vagy lop, azt kiközösítik a szervezetből.


Nos kedves Kérdező.

Remélem tudtam segíteni, és láthatod, hogy miért vagyunk mi némely ember szemében "szemetek" :(


Talán még annyit a Frank által felhozott vádakra, hogy van saját gondolatom, és nem az Őrtorony vezeti a gondolkodásomat, hanem maga Isten szava a Biblia.Az Őrtoronynak Teljesen más szerepe van az életünkben, nem az hogy helyettünk gondolkodjon.


Katy Weaver

2013. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"van saját gondolatom, és nem az Őrtorony vezeti a gondolkodásomat"


Közben még réges régen... valahol a messze múltban úgy kr. u. 100-200-tól a Jehova tanúi azt hitték, hogy a világnak vége lesz hamarosan, viszont jött a korszak váltás, mikor is 1914-et írtunk és belátták, hogy mekkora hülyeségben éltek ami nem is Bibliai, de ők nem is jutnak a mennybe mert sajnos nem férnek beeeeeeeeeleeeeeeeee akis szemetek :(

2013. máj. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16%

Kedves 5-ös válaszoló.


először is Én nem sértegettem a Mamádat.

Másodszor Édesanyám 20. éve meghalt, de ettől függetlenül nem a mennyben van, hanem a biblia szerint a feltámadásra vár, ide a földre.


Hát eléggé aljas vagy mint ember. mert ha most aljas lennék, vagy szemét, akkor szolnék a két világi testvéremnek akik közül az Egyik a Markó utcai Bíróságon dolgozik,a Másik Katona tiszt. és a csúnya Édesanyánkat szidó beszólásodért meghurcoltatnálak.


De szerencsére, Én Krisztustól nem ezt tanultam, ez a Teremtő Isten dolga ezt veled lerendezni.

Bár igen nagyon fáj, hogy kedves Édesanyámat akit nem ismertél és nem bántott téged ilyen emberhez méltatlan módon bántod. (Ő nem volt Jehova Tanúja)

Lelkiismereted meg van? van lehet hogy nincs is. Sajnálom, hogy ilyen vagy.


Mindazon által, amit írtam a bibliából írtam, és soha nem mondtam, hogy kötelező ezt elhinni.

Az Édes anyám pedig tisztább volt mint ahogy Te azt gondolnád.

És ha állítólag megtértél Jézushoz, akkor senkinek az anyukáját nem szidnád, mindazon által Jézus azon mondani valóját is megszegted, amit az ellenségről mondott, Jól lehet nem vagyok senkinek az ellensége.


(Máté 5:44-48) 44 Én azonban azt mondom nektek, hogy szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, 45 hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok, mivel ő felhozza a napját gonoszokra is, jókra is, és esőt ad igazságosaknak is, és igazságtalanoknak is. 46 Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, milyen jutalmatok van? Nemde az adószedők is ugyanezt teszik? 47 És ha csak a testvéreiteket üdvözlitek, mi rendkívülit tesztek? Nemde ugyanezt teszik a nemzetekből valók is? 48 Ezért hát legyetek tökéletesek, mint ahogy a ti égi Atyátok tökéletes.

A másik válaszolónak:

Sajnálom, hogy ennyire érzéketlen tudsz lenni, Jézus nem tenne ilyet.


W.K.

2013. máj. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
De azért még van esélyem a mennybe jutni ügye kedves Katy? :) *-*
2013. máj. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nos Kedves Válaszoló, azt nem az Én hatásköröm eldönteni, hogy ki megy a mennybe, és ki marad a földön.


Részemről, Én a földön szeretnék tovább élni, ahogy az Ézsaiás könyvében írva van, és ha Isten kegyelmes hozzám akkor az új világ társadalmában élve gyermekeket is szeretnék nevelni, ezt az égiek nem kaphatják meg, ott nem szülnek, más jutalmat kapnak.

Katy

2013. máj. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez mekkora, egy jehovista azzal fenyegetőzik, hogy valakit összeveret. Ha tisztában lennél a "földi" dolgokkal és néha felnéznél az őrtorony példányaiból tudnád, hogy ezt a hatósági szervek büntetik, az anyázást pedig nem.


Annyiból igazat adok neked, hogy az illető nyomdafestéket nem tűrően beszélt, de azért odáig nem merészkedett mint te: Megfenyegessen téged.


Egyébként az ember ne másokkal akarjon már erős lenni, ha ő maga nem tud kiállni önmagáért maradjon csendben. Én haverok nélkül is meg tudom védeni magam. Ezért tart itt a világ ahol. Ha nincs is igazam a haverjaim majd érvényt szereznek neki...

2013. máj. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Drága 11-es válaszoló!

Látom az értelmi képesség csak addig terjed,hogy levonjuk a saját következtetéseinket és nem addig,hogy meg is értsük amit oda írtak.

A Katy nem fenyegetőzött azzal,hogy összeveret!

Úgy látszik nem érted,és nem tudod a szavak jelentését.

Ha valakit meghurcolnak,nem azt jelenti,hogy megverik.

A kettő merőben eltér egymástól!

Úgy látszik,hogy ti nem ismeritek a dolgok NORMÁLIS elintézési módját ,csak azt ,hogy minél mocskosabban és véresebben rendezzük le a dolgokat.(tudod!mindenki magából indul ki,és ezt rólad el is bírom képzelni a reagálásaid alapján)


HÁT NEM ÍGY VAN!


Biztos nem hallottál még bírósági ügyről,becsületsértés miatt és ilyen dolgokért.

Nem emlékszem arra ,hogy Katy megsértett volna valaha is valakit így mint te.



Kedves kérdező azt szeretném tudni,hogy mi az amire gondolsz?Azt mondod,hogy szemetek vagyunk,de azt nem írod le,hogy miért gondolod ezt.

Ha nem tudom,hogy mi a probléma gyökere akkor nem is tudok arra válaszolni.


A mi vallásunk lényege az,hogy a tőlünk telhető legjobban megfeleljünk Isten parancsainak, irányadó mértékeinek.Amit legjobban csak úgy tehetünk meg,hogy megpróbáljuk alkalmazni a mindennapi életünkben a Bibliában leírtakat.Persze 100%-osan ez nem megy mivel egyikőnk sem tökéletes,de megpróbáljuk a legtöbbet kihozni magunkból.

Én is református voltam régen és nagyon megundorodtam azoktól a hazugságoktól amit ott hallottam és láttam.

Akármit is mondanak az olyan emberek mint a 11-es válaszoló,én igenis büszke vagyok arra,hogy az egyetlen Igaz Istent szolgálhatom!



Hogy miben különbözünk a többi vallástól?

Ezt szerintem neked kéne megtalálni,ez úgy lenne csak hiteles.

Ha előveszed a Bibliádat akkor ,márpedig biztos sokat forgatod ha református gimibe jársz,szóval ha utána olvasol benne akkor betudod azonosítani belőle,hogy mik az igaz vallás ismertetői.

Én hiába fogom neked bizonygatni,hogy miért mondjuk mi azt amit mondunk,neked kell saját magadnak bebizonyítani.

Sok mindenben nem értünk egyet a többi vallással.pl:ünnepek,születésnap,névnap,tiszteletadás zászlóknak,nem helyezünk embereket mások felé,erkölcs,sorolhatnám még de ezek amiket a szemünkre vetnek a legtöbbször,és ami a legszembetűnőbb és amiért kapunk elég sokat, a prédikálás.

Ha lenne még kérdésed szívesen válaszolok rá!


További szép napot mindenkinek!

2013. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!