Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint lehetek...

Jehova tanúi szerint lehetek igaz keresztény, aki majd feltámad az örök életre, ha nem vagyok Jehova tanúja, de nem tartozom egy földi egyházhoz sem? Vagy csak az lehet igaz keresztény (Krisztus követő) aki az ő egyházukhoz tartozik?

Figyelt kérdés

Emellett a tőlem telhető módon ahol csak lehetőségem adódik, hirdetem Isten kegyelmét, melyet nekünk adott Krisztus által, Krisztus második eljövetelét, Isten igazságát...


Köszönöm a konkrét válaszokat.


2013. máj. 11. 10:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%

A kérdést elég rosszul tetted fel kedves Kérdező.


"Jehova Tanúi" szerint...

Jehova Tanúi a Bibliából írják le azt ami szükséges a megmentéshez, és nem állítanak külön törvényeket alapelveket.

A kérdést inkább úgy kell feltenni, hogy


Lehetek-e igaz keresztény ha nem tartozom egyetlen "valláshoz" sem?


A válaszom pedig a biblián alapszik:

(Héberek 10:24, 25) 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.

4 És amint átutaztak a városokon, átadták az ottaniaknak megtartás végett a rendeleteket, amelyeket a Jeruzsálemben levő apostolok és vének hoztak. 5 Így a gyülekezetek bizony továbbra is szilárdultak a hitben, és napról napra gyarapodtak számban.



Pál itt leírja hogy szükséges Krisztus követőjének a rendszeres összejövetelek látogatása, mivel ott kap egy keresztény oktatást az életre,a szolgálatra, és hogyan buzdítod a testvéreidet, vagy egymást, ha nem ismerjük a testvéreinket, azt sem tudjuk kik Jézus követői...


Jézus, és az első keresztények alaposan ismerték egymást, és gyülekezetekbe jártak, amit a Biblia le is ír, és így növekszik Isten népe, egységben szeretetben.

A testvérek ismerik egymást, és nem csak név szerint, hanem szinte rokoni kapcsolatban vannak egymással ahogy Jézus célzott is rá.


(Máté 12:47-50) 47 Valaki azért ezt mondta neki: „Íme! Anyád és testvéreid odakint állnak, és beszélni akarnak veled.” 48 Ő így válaszolt annak, aki szólt neki: „Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” 49 És kinyújtva a kezét tanítványai felé, ezt mondta: „Íme! Az én anyám és az én testvéreim! 50 Mert aki cselekszi égi Atyám akaratát, az az én fivérem, nővérem és anyám.”


Remélem tudtam segíteni.

Katy Weaver

2013. máj. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Kedves Katy Weaver!


Köszönöm a választ!


Hol írtam, hogy " külön törvényeket alapelveket" állítottam fel?


A kérdés még mindig az, hogy csak akkor lehetek igaz keresztény, aki feltámad az örök életre, ha Jehova tanúja vagyok?


Ha jól értelmezem a válaszodat, akkor úgy gondoljátok, hogy igen?


Azt nem írtam, hogy egy kisebb gyülekezetünk van, mely mindenben megpróbál Krisztus tanítása szerint élni, és hirdetni "Isten kegyelmét, melyet nekünk adott Krisztus által, Krisztus második eljövetelét, Isten igazságát..."

2013. máj. 11. 10:46
 3/21 KZitus ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező!


Egy olyan kérdést tettél fel, amelyre ha választ kapsz, meghatározhatja az életedet.

De ne itt a Gyikon várjál választ a kérdésedre, mert bármit írnak(unk) neked, az vagy igaz, vagy nem. Honnan tudhatnád?


Ha örökké szeretnél élni, az nem lehetetlen, hiszen az első emberpár is élne még, ha nem válnak engedetlenné Istennek.

A ma élő ember legfontosabb feladata az, hogy tanuljon meg engedelmeskedni Istennek, mert az ő Királyságában csak ilyen emberek élhetnek.

Ehhez nélkülözhetetlen a Biblia rendszeres, kitartó tanulmányozása és amit ott tanulsz, azt rögtön alkalmazd az életedben, mert így fokozatosan változtathatsz a viselkedéseden (ha kell), beszédeden (ha kell), modorodon (ha kell) és az egész életedet összhangba hozhatod Jézus tanításával, így a tanítványává, követőjévé válsz és nem biztos, hogy a feltámadásra kell várnod, inkább arra, hogy élve bemehess Isten Királyságába.


Figyeld meg, mit mondott Jézus, hogyan teheted Isten akaratát: " Ezt mondták azért neki: „Mit tegyünk, hogy az Isten cselekedeteit tegyük?” Jézus ezt válaszolta nekik: „Az Isten cselekedete az, hogy hitet gyakoroljatok abban, akit Ő küldött el.”(Figyeld meg, hogy nem eléd hinni, a hitet gyakorolni, tettekkel kell).

Jézus ezt mondta nekik: „Én vagyok az élet kenyere. Aki hozzám jön, semmiképpen nem éhezik meg, és aki hitet gyakorol bennem, soha meg nem szomjazik. De megmondtam nektek: láttatok engem, és mégsem hisztek. Minden, amit nekem ad az Atya, hozzám fog jönni, és aki hozzám jön, azt semmiképpen nem űzöm el; mert én nem azért szálltam alá az égből, hogy a magam akaratát cselekedjem, hanem annak akaratát, aki küldött engem. Aki engem elküldött, annak az az akarata, hogy mindabból, amit nekem adott, semmit se veszítsek el, hanem feltámasszam+ az utolsó napon. Mert az az én Atyám akarata, hogy mindenkinek, aki látja a Fiút, és hitet gyakorol benne, örök élete legyen, és én feltámasztom őt az utolsó napon.” János 6:28,29; 35-40


Krisztus miután feltámadt, és még a tanítványaival volt, adott egy parancsot (nem kérést!) nekik, amit azóta kell végezni az ő követőinek, amióta leírták a Bibliában, így hangzik: " Jézus pedig odament, és így beszélt hozzájuk: „Nekem adatott minden hatalom+ az égben és a földön. Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig." Máté 28:18-20


Figyeld meg, Jézus elmondta azt, miért adhat parancsot a követőinek: mert hatalmat kapott erre is.

Ezen kívül kétféle embercsoportról beszélt: az egyik tanul, a másik tanít. Te melyikhez tartozol?

Ha Istennek tetsző életet szeretnél élni, csak akkor lehetséges ez, ha vagy tanulsz, vagy tanítasz.

De mire taníthatsz embereket?

Jézus itt azt is elmondta: hogy megtartsák mindazt, amit parancsolt a követőinek. Te megtartod Krisztus parancsát?


Miközben olvasod a Bibliát,ilyen, és hasonló kérdéseket tegyél föl magadnak: mi az amit teszel Jézus tanításaiból és mi az, amit még nem.


Ha ezt kitartóan fogod tenni, te magad is megtalálod a választ az általad föltett kérdésre.


Szép napot kívánok Neked.

Szeretettel: Zita

2013. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Kedvez Zita!


Neked is köszönöm a választ!


Bár sajnos egyikőtök sem mondott konkrét válasz, hogy ő hogyan gondolja, vagy mit tanítanak erről a gyülekezetben.


"Egy olyan kérdést tettél fel, amelyre ha választ kapsz, meghatározhatja az életedet."


Azért tettem fel mert szeretnék választ kapni!


"De ne itt a Gyikon várjál választ a kérdésedre, mert bármit írnak(unk) neked, az vagy igaz, vagy nem. "


Ha igaz Krisztus követő keresztényeknek tartod magad akkor igaz válasz kellene adnod!


"Figyeld meg, hogy nem eléd hinni, a hitet gyakorolni, tettekkel kell"


Mint írtam mióta elfogadtam Krisztus áldozatát, megváltását, Isten kegyelmét azóta minden erőmmel azon vagyok, hogy Krisztust követve éljem az életemet, ezzel példát mutatva az embereknek. Van egy kisebb gyülekezet, melyben tanulmányozzuk a Bibliát, és nem vallási dogmáknak akarunk megfelelni. Emellett a tőlem telhető módon ahol csak lehetőségem adódik, hirdetem Isten kegyelmét, melyet nekünk adott Krisztus által, Krisztus második eljövetelét, Isten igazságát... és akinek lehetőségem adódik és (és észreveszem a lehetőséget) a tőlem telhető módon bármiben amiben tudok segítek.


(Nemzeti ünnepek, illetve karácsony születésnap Isten tanítása szerint nem fontosak számomra.)


Nem felmagasztalni, vagy fényezni akartam magamat, csak mindig ezeket a példákat hozzátok fel arra, hogy mit jelent Krisztus követőnek lenni. Én nem vagyok jó, mert egy a jó az Isten. Nem vagyok bűntelen, de Krisztus elvette a bűneimet.


"Jézus itt azt is elmondta: hogy megtartsák mindazt, amit parancsolt a követőinek. Te megtartod Krisztus parancsát?"


Amiket leírtam ezek alapján szerinted megtartom Krisztus parancsát?


"Miközben olvasod a Bibliát,ilyen, és hasonló kérdéseket tegyél föl magadnak: mi az amit teszel Jézus tanításaiból és mi az, amit még nem."


Ha jól sejtem itt arra célzol, hogy nem vagyok Jehova tanúja, és nem folytatok házról-házra való prédikálást?


Igen még mindig szeretnék egyértelmű válasz kapni a kérdésemre, vagy az egyház tanítása szerint, vagy egyéni vélemény szerint. Köszönöm!


Konkrét választ! Hiszen a bibliában is azt olvashatjuk, hogy :


"Hanem legyen a ti igenetek igen, és a nem nem; hogy kárhoztatás alá ne essetek."


Nem körülkerítést kérek, hanem konkrét választ arra, ha így élem az életemet és nem vagyok tanú akkor feltámadhatok-e az örök életre.


Köszönöm!

2013. máj. 11. 14:11
 5/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Mennyire vagy jártas az Írások értésében? Csak az igaz alapokra gondolok, nem a mélyenszántó szellemi ismeretre. Ha ezen alapigazságokban valamennyire jártas vagy, feltennék néhány egyszerű kérdést:

tudsz-e olyan bibliai példát, mely azt mondja, hogy Isten egyszerre két, róla és igazságairól ellentmondó eszméket tanító csoportot is elfogadott és nem várta el a kiigazítást??? Tudsz-e olyan egyéneket, akikre ugyanez vonatkozik? És végezetül, tudsz-e olyan példát, mely szerint Istennek mindegy, hogy mit hiszel róla, mit hitettek el veled, vagyis hogy milyen vallást gyakorolsz?


Ha ezekkel nemmel tudsz csak felelni, akkor megválaszoltad a kérdésed!


DE, ha szó szerint elemzem a kérdésed, akkor pontosítok. A feltámadáshoz először meg kell halnod. Az viszont nagyon nem mindegy, hogy milyen állapotban halsz meg. Elismert vagy Isten előtt, vagy nem, tehát olyan, aki elutasította Isten és igazságos útjainak a pontos megismerését?! Ha ez utóbbi, akkor te magadra hoztad az ítéletet. Ha pedig önhibádon kívül nem ismerted meg Istent (János 17:3!!!), akkor még lehet feltámadásod, mert Jehova nem igazságtalan és "lesz feltámadásuk az igazaknak, és a hamisaknak" is.


Kedves kérdező, te hogyan gondolod Krisztus követését? Hogyan követhetnénk Őt és cselekedhetnénk az Atyja akaratát (1János 2:17!!!), ha mindnyájan külön utakon és ezzel együtt ellentmondóan cselekednénk?

Jézus nem magában kóborolt és hitegette a népet, hanem mindenhol és minden formában tanított, s létrehozta az első sz.-i keresztény gyülekezetet - melynek mintájára épül ma is az igaz kereszténység.

2013. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kedves 26%-os!


Ajánlom szíves figyelmedbe a ma 14:11-es válaszomat és akkor választ kaphatsz a kérdéseidre. :)

2013. máj. 11. 14:24
 7/21 Mulder614 ***** válasza:
„Bizonyosan látom, hogy nem részrehajló az Isten,  hanem minden nemzetben elfogadható előtte, aki féli őt, és igazságosságot cselekszik
2013. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves Mulder614!


Egyet értek, és köszönöm! Végre egy korrekt válasz egy tanútól! :)


Ezt is megértem! :)))

2013. máj. 11. 18:36
 9/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Nem azt írtam, hogy Te állítasz fel külön törvényeket, hanem azt, hogy nem Jehova Tanúi döntik el,és nem állítanak fel külön szabályokat törvényeket, arra hogy ki az igaz keresztény.


A biblia írja le, hogy egy kereszténynek kell-e prédikálnia, vagy sem.Gyülekezetbe kell járnia vagy sem.


Mi azt mondjuk amit a biblia, ezért igen minden Krisztus követőjének hirdetnie kell Isten királyságának jó hírét, mert ha nem teszi, akkor mitől Krisztus követője?

Aki Krisztus követője, az ugyan azt teszi, és igyekszik tökéletlensége ellenére úgy élni ahogy Jézus.


Egy keresztény nem csak attól Krisztus követője, hogy elhiszi Jézus életét, halálát, hanem a képen is él, és cselekszik.

Katy Weaver

2013. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Katy! Igen, vagy nem?
2013. máj. 11. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!