Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kivel beszélhetek a keresztény...

Noema kérdése:

Kivel beszélhetek a kereszténységről?

Figyelt kérdés
Nem vagyok keresztény, és elég problémás nekem ez a téma. Már van konkrét nagyon erős tippem, hogy mi a bajom, és azt hiszem, segítségre van szükségem. Tudtok Budapesten olyan (leginkább katolikus) embert (papot, akárkit), aki foglalkozik laikusokkal, akit megkereshetnék?

2013. máj. 15. 02:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább szerzeteseket javaslok ehhez - a Ferenciek terére nézz be, vagy a pálosokhoz a sziklatemplomba, vagy a jezsuitákhoz a Mária utcai templomba, illetve javasolnám még a verbitákat (csak ők nem tudom, pontosan hol vannak, nem vagyok bp-i.) miserend.hu-n megnézheted, mikor van ott mise, előtte vagy utána megkérdezed a papot, illetve ált. előtte és alatta szokott ezeken a helyeken lenni gyóntatás, beülhetsz nyugodtan a gyóntatóba beszélgetni. Valószínűleg nem fognak elküldeni.


Virtuálisan pedig itt is kérdezhetsz: [link]

Itt sok esetben pap válaszol, de más válaszadók is képzettek.

2013. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Miért katolikusat? Én az ő áltanításuk miatt voltam sok évig téveszmében, ami elválasztott a hittől.

Bár tégy amit akarsz.

2013. máj. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Előttem szóló! Ez a leghitelesebb.Az, hogy téged a HGY-n másról győztek meg, az a te hibád.
2013. máj. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 KZitus ***** válasza:
24%

Szia, Kedves Kérdező!


A keresztény szó jelentése, Krisztust követő.Tehát ha a kereszténységről akarsz beszélni valakivel, olyanokat keress, akik valóban követik Krisztus tanításait.

Jézus napjainkban is ilyen embereket keres. Mivel valószínűleg nem vagy járatos a Bibliában, szeretném idézni neked Jézus ezzel kapcsolatos szavait, a Máté 28:19,20 verseit:

"Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket..., és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig."


Nem tudom, Budapest melyik részén élsz, ezért elküldök neked 1 címet, ahol beszélgethetsz a kereszténységről. Bármilyen bibliai kérdésedre szívesen válaszolnak majd.



Budapest-Csepel,csütörtök 18.00,vasárnap 17.00

Szabadság u. 41.


Budapest-Csepel-Kertváros,szerda 18.00, szombat 17.00

Szabadság u. 41.


Budapest-Csepel-Királyerdő,péntek 18.00,vasárnap 10.00

Szabadság u. 41.

2013. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy kicsit pontosítanom kell: nem érdeklődöm a kereszténység iránt, csak szeretnék normális kapcsolatba kerülni vele. Személyes okok miatt gondoltam elsősorban a katolicizmusra.

Csepel egy kicsit messze van, de köszönöm, ha más nincs, lehet, hogy benézek.

A Ferenciekre gondoltam én is először, de ott félek, hogy ismerőssel találkozom. Lehet, hogy valamelyik másik szerzetesrendnél fogok próbálkozni.

2013. máj. 15. 14:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmikeppen ne a Jehova tanuit keresd fol,hisz egyertelmu hogy tevtanitok es csak behaloznak teged is,nagyon vigyazni kell veluk.
2013. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Hármaska! Egyrészt nem vagyok hitgyülis, másrészt maga a Biblia győzött meg arról, hogy a katolikus egyház hazug. Csak olvasni kell, de látom te azt nem teszed.
2013. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Hat sajnos a katolikusok sok mindent hozzatettek a bibliahoz,marpedig a jelenesek konyveben megvan irva hogy jaj azoknak akik valamit hozzatesznek vagy elvesznek a bibliabol,ehez nincs joga senkinek.
2013. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A Kérdező nem katolikusellenes propagandát kért, hanem segítséget. De nem baj, azért tartsátok csak magatokat "igazi" keresztényeknek...

Én javaslom a jezsuitákat a Mária utcában. De ezen kívül minden plébánián van "fogadóóra", amikor az atya mindenféle ügyes-bajos kérdésre szívesen válaszol. De telefon is van, és akkor lehet kérni külön időpontot. Nyugodtan meg lehet őket kérni erre, hiszen éppen ez a dolguk.

Egyébként én is itt vagyok és katolikus vagyok, bár se nem pap, se nem szerzetes, de ha van esetleg kérdés még, akkor szívesen válaszolok privátban.

2013. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

bár ugyan nem vagyok katolikus és nem vagyok járatos azokban a körökben, de a kereszténységről szívesen beszélgetek, ha gondolod.

baptista vagyok, és ha tudok válaszolok a kérdésekre, vagy megpróbálok segíteni.

2013. máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!