Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hallottatok már a szabad...

Hallottatok már a szabad kereszténységről?

Figyelt kérdés
Ki tudná nekem valaki fejteni? főbb tanításaik meg minden érdekelne ezzel kapcsolatban :)

2013. ápr. 21. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak egyféle kereszténység létezik, mivel kereszténynek azt hívják aki követi Jézust, elfogadja őt megváltójának és hisz a Bibliának minden egyes szavában! Ha ezek közül valamelyik is hiányzik, akkor már nem kereszténységről beszélünk hanem egy szektáról, vagy egy másik vallásról.
2013. ápr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek a marketing nevek annyira bejönnek :D
2013. ápr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azok az emberek szokták magukat szabad keresztényeknek titulálni, akik hisznek Jézus Krisztusban, de nem járnak semmilyen felekezetbe.
2013. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1, Így kell írni: szabadkeresztyén.

2, többit a Google kikeresi neked.

2013. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is ilyen vagyok. Jézus a pásztorunk, a Biblia teljes tanításával egyet értek. Szeretek elmélkedni Istennel kapcsolatban. Nem tudom mit mondhatnék még.
2013. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes válaszolóknak :) és annyira nem vagyok ostoba, hogy ide írjak mielőtt a googlebe írnám ;) csak számomra az nem sokat mondott... az érdekelne még hogy miben más mondjuk, mint a baptista vagy bármelyik mástól. (mert nyilván valamiben eltér) és vannak felekezetek ha jól tudom.
2013. ápr. 22. 18:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

csak amiatt írtam, mert az előttem szólóknak nem sok közük volt a témához.

Én baptista vagyok, de jól ismerem a szabadkeresztyéneket. Egy fiatalabb baptista gyülekezet és a szab.ker. gyülekezet kb. ugyanolyan. Nem nagyon tudnék különbséget mondani.

2013. ápr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kereszténynek lenni a azt jelenti hogy hiszel a teremtő Úrban, és elhiszed, hogy ami a Bibliában van az igaz. Ehhez nem kell semmilyen gyülekezethez tartóznod, ez egy személyes döntés. Ez közted és Isten között van. Bár érdemes valamelyik gyülekezethez tartózni, mert ott közösségben lehetsz.
2013. ápr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!