Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten figyelemmel kíséri...

Isten figyelemmel kíséri napjainkat?

Figyelt kérdés
Látja és hallja ha hozzá fordulunk és ha akar akkor segíthet rajtunk mostani életünkben is akár holnap? Vagy most nem foglalkozik velünk és kéréseinkkel csak majd ha eljön Jézus királysága?

2013. máj. 19. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Isten mindentudó és mindenható. Még azt is tudja, hogy egy nap hányszor veszel levegőt, vagy hogy hány hajszál van pontosan a fejeden. Nem kísér semmit sem figyelemmel, mivel mindenről tud, még azt is tudja, hogy mi fog történni pl másnap velünk.

Istent nem befolyásolja tér, idő, anyag, semmi.

2013. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Péld. 15,3

15,3 Minden helyeken vannak az Úrnak szemei, nézvén a jókat és gonoszokat.


Zsid. 11,6

11,6 Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik.


Zsolt.

50,14 Hálával áldozzál az Istennek, és teljesítsd a felségesnek fogadásidat!

50,15 És hívj segítségül engem a nyomorúság idején, én megszabadítlak téged és te dicsőítesz engem.

50,16 A gonosznak pedig ezt mondja Isten: Miért beszélsz te rendeléseimről, és veszed szádra az én szövetségemet?

50,17 Hiszen te gyűlölöd a fenyítést, és hátad mögé veted rendelésimet!

50,18 Ha lopót látsz, mellé adod magad, és ha paráznákat, társalkodol velök.

50,19 A szádat gonoszságra tátod, és a nyelved csalárdságot sző.

50,20 Leülsz és felebarátodra beszélsz, anyád fiát is megszidalmazod.

50,21 Ezeket teszed és én hallgassak? Azt gondolod, olyan vagyok, mint te? Megfeddelek téged, és elédbe sorozom azokat.

50,22 Értsétek meg ezt, ti Istent felejtők, hogy el ne ragadjalak menthetetlenül:

50,23 A ki hálával áldozik, az dicsőít engem, és a ki az útra vigyáz, annak mutatom meg Istennek szabadítását.


Mát.

7,7 Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

7,8 Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.


(stb!)

2013. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az Ő telefonja sosem foglalt, és mindet tud és lát.

Semmi sem kerüli el a figyelmét.

Katy Weaver

2013. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 KZitus ***** válasza:

Szia!


Isten nemcsak figyelemmel kíséri az életünket, de sokat tesz az emberiségért szinte állandóan, amióta (sajnos) bűnös állapotba kerültünk.

Azóta készíti nekünk a kivezető utat ebből az átkos helyzetből.Még a Fiát is feláldozta értünk, hogy nekünk lehetőséget adjon arra, hogy egyszer tökéletes életet élhessünk itt a földön.

Sokszor kér, sokszor fordul hozzánk kedves kérésekkel és intésekkel. Például a Jakab 4:8 ezt írja: "Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeteket, ti bűnösök, és tegyétek tisztává szíveteket, ti határozatlanok." Látod, Isten arra kér, közeledjünk hozzá, de int is arra, mit kell tennünk.

Vagy: Ézsaiás 48:17-19 "Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai. Utódod annyi volna, mint a homok, és a belőled származók, mint a homokszemek. Nem vágatik ki és nem irtatik ki nevük előlem.”

Vagy: Zsoltárok 1:1-3 "Boldog ember az, ki nem jár a gonoszok tanácsa szerint, Bűnösök útjára nem áll,

És gúnyolódók székébe nem ül,

Hanem Jehova törvényében leli gyönyörűségét,

És törvényét olvassa halk hangon éjjel-nappal.

Olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa,

Amely megtermi gyümölcsét a maga idején.

Nem hervad el lombja,

És minden tettét siker koronázza."


Tele van a Biblia sok-sok Istentől származó meghívással, hogy tanuljunk tőle, róla, mert így sokkal tartalmasabb, szebb, elégedettebb és boldogabb életet élhetünk már most, később pedig tökéletes körülmények között örökké élhetünk itt a földön, mert, "Az igazságosak öröklik a földet,

És örökké rajta lakoznak." írja a Zsoltárok 37:29-ben.


Szép, békés napot kívánok Neked.

Üdvözlettel:Zita

2013. máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 világvége1 ***** válasza:

Isten a jóknak segít. Ehhez az is szükséges, hogy hívő gonoszoknak megtegyen ezt-azt. Ugyanis a hitükhöz cselekedetek társulnak, amitől élhetőbbé válnak azok a világok, ahol jók élnek (elképesztően kevés olyan világ van, ahol van egy jó is). Máshol nem hoz létre Isten ilyen vallást.


A Biblia szerint Jézus királysága a kereszténység; de nem a keresztény vallás az igaz hit (az igaz hittől nem lesz jobb hely a világ).

2020. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!