Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az én szándékom az, hogy...

Ha az én szándékom az, hogy megmentsek mondjuk egy embert a haláltól, de ahhoz meg kell ölnöm egy másikat attól még a pokolba kerülök?

Figyelt kérdés
Szóval nem gyilkolni akarok, de meg kell tennem, hogy megmentsek egy ártatlant. Megtehetem? A gyilkos helyett én gyilkolok, de míg az ő szándéka valamilyen önző érdek addig én a másikért cselekedtem.
2013. máj. 19. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:

A Biblia világosan mondja, hogy ne ölj. Egy keresztény nem tenné meg. Ha pedig meg is tenné, nem kerülne attól még a pokolba mert pokolra csak az kerül aki a Szent Lelket kárhoztatja valamint nem tér meg Jézushoz.


Viszont az illető aki elköveti a gyilkosságot, szerintem felkészülhet egy isteni megdorgálásra...

2013. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy keresztény nem ítélkezik és nem avatkozik bele mások életéért egy megtorlásba.

Ez a Teremtő dolga, és joga.Persze ez nem jelenti azt, hogy nem segíthet, de nem gyilkosság árán.


Az tény ha a személyünk élet veszélyben és önvédelem szükséges, akkor igyekezzünk úgy intézni, hogy ne a mások élete legyen a megmenekülésünk, legfeljebb tegyük ártalmatlanná, és szaladjunk el.

Tudom, ez ironikusnak hangzik, de semmiképpen ne legyen élet kioltás. Persze vannak sarkalatos pontok ebben a kérdésben ami lelkiismeretre van bízva, s lehet hogy elkerülhetetlen az élet kioltás.


De ne ez legyen az elsődleges cél.

Katy Weaver

2013. máj. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elsőnek:


Nekem egy kissé a kettős mérce cseng ki a szavaid közül. Ha egy keresztény megölne valakit nem kerülne pokolra. Nekem ez úgy hangzik hogy egy nem hívő akkor pokolra kerülne. Szerinted mit kell tennie annak aki a pokolra kíván kerülni? Ennyi nem elég?

2013. máj. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért kaptok rossz válaszokat, mert rosszul kérdeztek.


A fenti kérdés ebben a formában hülyeség, hát kaptál is rá egy csomó hülye elméletet.


El ne hidd a válaszolóknak, hogy ők mindig a Biblia szellemében cselekszenek, és hogy mindig csak azt és úgy teszik, ahogy azt az Ige tanítja. Erre ugyan is egy ember sem képes.



Azért mert keresztyén vagyok, még nem kell hülyének lennem, és nem fogom végignézni, hogy erőszakolják meg a lányomat a szemem láttára, ha tehetek ellene.


Ha a hitedért kell szenvedni, az más, meg ha nem tehetsz semmit, akkor kénytelen vagy elfogadni Isten kezéből, hogy ennek valamiért így kellett történnie, de ha egy teljesen idegen nőt akarnának a szemem láttára elrabolni, és nekem módomban lenne ezt megakadályozni, akkor e helyett inkább imádkozzak érte? Komolyan mondom, mi keresztyének ártunk a legtöbbet Isten ügyének, azzal, hogy olyan törvényeket akarunk nem hívők nyakába varrni, amit mi magunk meg se próbálunk betartani.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2013. máj. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A Biblia világosan mondja, hogy ne ölj.Egy keresztény nem tenné meg. Ha pedig meg is tenné, nem kerülne attól még a pokolba mert pokolra csak az kerül aki a Szent Lelket kárhoztatja valamint nem tér meg Jézushoz."


De aki öl,az ugyanúgy nem tért meg Jézushoz(tehát pokolra kerül)hiszen Jézus határozottan ellenzi az ölést,még indokkal sem tartja elfogadhatónak.


"Viszont az illető aki elköveti a gyilkosságot, szerintem felkészülhet egy isteni megdorgálásra..."


Ez meg azért érdekes,mert ha a Biblia határozottan állítja,hogy "ne ölj!" akkor azok,akik Isten nevében öltek,őket is megdorgálja Isten azért,amit ő parancsolt nekik?

2013. máj. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha valóban éppen a másik ember életére tör, akkor akár meg is lehet ölni az ártatlan másik érdekében. Persze, csak ha a másik ártatlan, és nem éppen a rendőrség próbálja meg letartóztatni.
2013. máj. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem teljesen világos a kérdés. Egyrészt ki szerint kerülsz-e a pokolba? Mert szerintem erről sokféle vallás sokfélét tanít. Én a katolikus álláspontot ismerem, miszerint pl. ha a szemed láttára akarnak megerőszakolni egy nőt, és te meg akarod védeni, nem akarod megölni az illetőt, de véletlenül mégis sikerül, akkor emiatt nem kerülsz a pokolra.
2013. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kedves 2. válaszoló.

Nem szép dolog általánosítani.

ha valaki nem tartja be csak félig a bibliában leírtakat, az nem teljes szívű szolgálat és imádat, olyan mint ha silány minőségű áldozatot mutatna be, Mózes idejébe, holott épet kellett felmutatni.


Katy Weaver

2013. máj. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4-nek:


"El ne hidd a válaszolóknak, hogy ők mindig a Biblia szellemében cselekszenek, és hogy mindig csak azt és úgy teszik, ahogy azt az Ige tanítja. Erre ugyan is egy ember sem képes. "


Csak a magad nevében beszélj. Esetleg TE nem vagy képes betartani bizonyos szabályokat és TE nem cselekszel úgy ahogy kellene. Ne akarj már itt mindenki szóvivője lenni!

A kérdéssel pedig semmi baj, nincs hülye kérdés, csak hülye válasz, a tiéd pedig az utóbbiba tartozik.

2013. máj. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 világvége1 ***** válasza:
Minden gyilkos a pokolba kerül.
2020. jún. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!