Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Időpontot kell foglalnom a...

Időpontot kell foglalnom a NAV-hoz, hogy bejelentsem a TB fizetési szándékom munkanélküliként? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Munkanélküli lettem, jan 4-től. a Munkaügyi azt mondja, ha jól emlékszik, 40 napom van rá,hogy bejeltnsem a NAV-nál, hogy mn. lettem, ott kitöltetnek valami nyomtatvámnyokat, és onnantól kezdve havonta kapom a csekket,amit befizetek. Nem vagyok jogosutl sem pénzre, sem TB támogatásra egébként.

Időpontot kell foglalnom, vagy csak besétálok valamikor?

Egyáltalán a NAV-hoz tartozik eZ? A nő azt mondta "APEH", ami ugye már a NAV, csak nem értem, miért az OEP adja a TAJ kártyát, de a NAV-nak kell fizetni. Mindegy.

Írtam nekik,de még nem válaszoltak, ha nem muszáj, nem költeném a pénzem telefonra...Köszönöm a segítséget.


2013. jan. 21. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha volt legalább 45 nap folyamatos munkaviszonyod a munkaviszonyod megszűnése előtt, akkor 45 napig passzív jogon jogosult vagy az eü. ellátásokra (van TBd) és a 46. naptól kell fizetned.

Ezért fölösleges bemenned a NAVhoz, a honlapjukról le tudod tölteni a nyomtatványt (nav.gov.hu és a letölthető nyomtatványokban az egészségügyi szolgáltatási járulék-ra keress) Onnan letöltöd, gépen kitöltöd és vagy ügyfélkapun keresztül, vagy postán beküldöd. Ha csekket is akarsz, azt külön kell igényelni; az is fenn van a NAV honlapján, csekk néven.

A NAVhoz tartozik. Az OEP csak kiállítja a TAJ kártyát, a jogosultságot a NAV ellenőrzi és fizetni is oda kell, ha nem vagy biztosított, vagy egyéb jogon jogosult.

A levélre a kézhezvételtől számított 30 napon belül kell válaszolniuk, úgyhogy ha nemrég írtál nekik, még várhatsz egy ideig a válaszra.

2013. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Emailt írtam nekik pontosabban.

Nagyon köszönöm a válaszod. :)

2013. jan. 21. 13:50
 3/5 A kérdező kommentje:
Én úgy számoltam, hogy munkanapban maximum 35 napom van sajnos. :( November 12-január 4.-ig bezárólag. Akkor ígyn em vagyok jogosult a 45 napra,hanem már rég be kellett volna jelentenem, és meg fognak büntetni?
2013. jan. 21. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Az e-mailre is ugyanúgy 30 napos válaszolási határidejük van, mint a levélre.

A munkaviszonyos napok száma nem a ledolgozott munkanapok számával egyenlő.

Ha te január 1-től január 31-id dolgozol, akkor az 22 munkanap, de 31 munkaviszonyos nap. Szombat, vasárnap és ünnepnap is fennáll a munkaviszonyod.

2013. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. jan. 21. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!