Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismeri valaki Barkóci Sándor...

Ismeri valaki Barkóci Sándor baptista lelkészt? Mennyire lehet hiteles azon állítása, hogy a Szentlélek tanította meg őt magyarul?

Figyelt kérdés
Ha nem ő állította, elnézést kérek, de tudtommal ő volt.

2013. máj. 19. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Én egy hiteles embernek ismertem meg.

Sándor kisgyermek korában Magyarországon élt (ha jól emlékszem az elmondásából), talán Kiskőrösön, vagy annak környékén és egész pici korában költöztek Szlovákiának (Csehszlovákiának) egy olyan részére ahol nem hallott magyar beszédet, e miatt el is felejtette a nyelvet. Isten volt az aki (nem tudom milyen módon), ragasztotta rá (vagy belé) a magyar szavakat. Ha jól tudom angolul sem tanult, de az angol is ragadt rá és már tudomásom szerint angolul is prédikál. Isten ajándéka ez is.

Ha valahol nem voltam pontos az emlékezetben bocsássatok meg!

2013. máj. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz!


A Biblia nem ír arról, hogy a szent szellem (nem szentlélek, mert a lélek Te vagy, a szellem meg az az életerő, amit Isten működtet benned) ma adna ilyen ajándékot.


A Biblia utal arra, hogy meddig kapják meg a keresztények a ’nyelveken szólás’ ajándékát. A bibliai beszámolóból megtudjuk, hogy a szellemnek ezt és más ajándékait mindig olyan személyek kapták, akikre Jézus Krisztus apostolai rátették a kezüket, illetve olyankor, amikor ők jelen voltak (Csel 2:4, 14, 17; 10:44–46; 19:6; lásd még: Cselekedetek 8:14–18).

Tehát amikor az apostolok és azok, akik ilyen módon megkapták ezeket az ajándékokat, meghaltak, meg kellett szűnniük a természetfölötti ajándékoknak, melyek Isten szelleme működéséből eredtek. Ez a nézet összhangban van ezen ajándékok céljával, ahogyan az a Zsidók 2:2–4-ből kiderül.

Ha kikeresed a verseket a Bibliádból, átfogóbb képet kapsz a témáról.

Szép napot kívánok Neked.

Üdvözlettel:Zita

2013. máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Az ajándékok nem szűntek meg csak a bennük való hit.

Akkor szűnnek meg ha eljön a tökéletesség. A korinthusi levél szerint Jézus eljöveteléig megmaradnak. Ágoston amikor leírta az ajándékok megszűnését valló elméletét, halála előtt a Visszavonások című könyvében visszavonta és leírta, milyen jelek-csodák voltak azok amelyeket személyesen tapasztalt meg és jegyzett fel. A feleségem is szól nyelveken és nagyon áldott a kapcsolata az Úrral. Én is végeztem már szabadítószolgálatot és az Úr használt kézrátételes gyógyításban is. Megengedte, hogy belelássak a szellemvilágba...stb. Pedig egy egyszerű keresztény vagyok és kétkezi munkából élek. Csak engedem, hogy amit Isten kijelentett az működjön.

2013. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Isten ma is ugyanaz mint regen, nala semmi sem lehetetlen, Isten hatalma nem valtozott meg az apostolok halalaval, en hiszem hogy Isten kepes ma is megtenni azt amit a multban.En is hallgattam predikaciokat Barkozci Sandortol es a biblia alapjan hiteles embernek tunik es Isten hasznalja ot.
2013. máj. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én ismerem személyesen Barkóci Sándort. Mondhatom, hogy a nagyon kevés, valóban hiteles keresztények egyike, akit ismerek. Nem szélhámos, nem színészkedik, nem húz le pénzzel, nem hatalom mániás és nem uralkodik senkin. A saját házában fogad szeretettel és nem akar tőled semmit, ha viszont neked szükséged van az ő szolgálatára, akkor szinte korlátlan ideig áll a rendelkezésedre (amíg fizikailag bírja). A házánál lévő közösségben tapasztalható atmoszféra is nagyon kedves, Isten jelenléte, ha úgy tetszik. Azt nem gondolnám, hogy a Szent Szellem a semmiből adta a magyar nyelvet Sándornak, de azt simán el tudom fogadni, hogy Ő általa sokkal gyorsabban tanult meg magyarul, mintha nyelviskolába járt volna.
2015. márc. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

1955-ben született Szlovákiában. Feleségével, Zsuzsannával és hat gyermekével a szlovákiai Komárom városában él.


Keresztyén családban nőtt fel. 15 éves korában döntötte el, hogy az Úr Jézus követője lesz. Ekkor élte át Isten bűnbocsánatát és teljesen Istennek szentelte az életét. Mivel a 70-es években nem volt lehetősége teológiai tanulmányokat folytatni Szlovákiában, a gépészeti szakközépiskola mellett döntött. Tanulmányai befejeztével mester szakoktatóként dolgozott, és több műhelyt is irányított.


1988-ban prédikátori szolgálatra kapott elhívást a szlovákiai baptista egyházba, ahol 15 éven át tevékenykedett. Ebben az időben Budapesten teológiai szemináriumot végzett. Isten megajándékozta azzal a képességgel, hogy magyar nyelven is szolgáljon. 2002-ben Isten evangélista szolgálatra hívta el; ennek keretében igehirdetőként és lelkigondozóként szolgál különböző európai országokban.


Igehirdetései által sok ember találta meg élete értelmét Jézus Krisztusban. A prédikációk és egyéb tudnivalók megtalálhatók az interneten a www.barkoci.com oldalon.


2006-tól evangélistaként és lelkigondozóként együttműködik a Reménység Határok Nélkül alapítvánnyal (Stiftung Hoffnung ohne Grenzen), melynek célja a keresztyén hit és az egymás iránti szeretet támogatása.


Forrás: ( [link]

2016. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!