Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit gyülekezeteseknek lehet...

A hit gyülekezeteseknek lehet csokolozni vagy kapcsolatba lenni házasság előtt?

Figyelt kérdés
14 évesnek..:)
2013. máj. 19. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. 14 évesnek meg depláne nem, van még arra idő. Ilyen idősen elsődleges feladatod a tanulás, és nem a másik nem hajkurászása.


Megkérdezhetem, hogy miért kérdezed? Ha nem akarsz, ne válaszolj rá :) Te vagy keresztény, vagy valakivel "járni szeretnél" onnan?

2013. máj. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az egyik osztálytársam jár oda, azok alapján amit elmondott nem lehet. Van egy lány barátja akivel sok időt tölt együtt, az elején még mindannyian azt hittük a barátnője, de mondta, hogy náluk ilyen nincs. Ott a párkapcsolat a házassággal kezdődik szinte, előtte legfeljebb barátkozás van. Nem is igazán értem, hogy így hogyan juthatnak el odáig, de lehet csak én értettem valamit félre.


17/F

2013. máj. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csókolózni azt lehet, ugyan ki tiltaná meg?
2013. máj. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nagyon joba lettem onnan egy fiuval..de ő hit gyülekezetes..de nemtudom hogy neki szabad e járnia velem..mondjuk ő kezdeményezett..szoval ezért kérdeztem.:)
2013. máj. 20. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Természetesen lézetik a Hit Gyülekezetében is "járás" a házasság előtt, amit ők szívesebben neveznek "udvarlás"-nak. Ilyenkor ismerkednek egymással a fiatalok, de álatlában ez is házassági szándékkal van, és nem 14 évesen. Az udvarlás ritkán tart pár hónapnál tovább, ezután jön az eljegyzés, ami egy szorosabb viszony, átlagosan egy évig tart, de persze van akinél hosszabb ideig, van, akinél rövidebbig. Ilyenkor sem szoktak csókolózni, de ha mégis, az sem tragédia. Szex nincs esküvőig (elvileg. De általában gyakorlatilag sem.)
2013. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Utóbbi hozzászólóhoz csak annyit, hogy ennek nem csak a hitgyüliben, hanem normális keresztény értékrenddel bíró emberek esetében is így kéne lennie.

Viszont lenne egy sztorim. Van egy srác, akivel gyerekkorunk óta szeretjük egymást, egyre közelebb kerültünk egymáshoz az elmúlt években, erre azt mondta a héten, hogy bár nagyon szeret és szeretne velem lenni, de nem felek meg az elvárásainak, mert nem vagyok hitgyülis. Azt mondta, hogy református vagyok, és ez neki kevés.

Semmi bajom a hitgyülivel, vagy nem volt,de ezt magyarázza el nekem valaki, mert ezt az érvet annyira nem látom megalapozottnak...ha pedig a hit gyüli ezt hirdeti, az elég szomorú.

2013. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
A srác azt hiszem, valamit félreértett. Erősen ajánlott a keresztény házastárs, de nyilván nemcsak hgy-s lehet. (Bár vannak sajnos a gyülekezeten belül, akik csak a gyüliseket tekintik kereszténynek, ami nonszensz, és sokan próbálunk tenni is ellene, de sajnos a jelenség mégis létezik :( :(
2013. máj. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!