Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent, vagy mivel jár ha...

Mit jelent, vagy mivel jár ha valakinek nincs lelke?

Figyelt kérdés
Most első sorban az érdekelne, hogy például a népi történetekben a mitikus lények (nők) egy emberi férfival kötött házasságuk után kapnak lelket. Miben változnak meg vagy miért fontos ez?

2013. máj. 12. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Pl. egy sello, gnom, szilfa, undina a magia szerint az elementalok csoportjaba tartozik, nekik csoport-lelkuk van, nincs kulon egyeniseguk, kulon lelkuk, pontosabban en-tudatuk. Hasonlokepp, az allatoknak is; egy allat nem kepes onmagat tudatositani, csak az ember kepes erre, az embernek van egy En Vagyok tudata.
2013. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na jó, csak ez nem igaz. Sellőkről most nem szólnék - de jó pár állatnak már van éntudata.
2013. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit ertesz entudat alatt ?

Mondanal peldat ?

Milyen szinten van egy allat entudata az emberehez kepest?

A macskak 'tudjak',vagyis osztonosen erzik, hogy ok nem kutyak, es forditva.

Az allatt keptelen gondolkodasra, osztonosen cselekszik.

2013. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok állat képes gondolkodásra - sokkal több, mint amennyinek öntudata van.

Az öntudat a legegyszerűbb: amelyik állat vitatkozik a tükörrel, annak nincs (amúgy az embergyereknek sincs, néhány éves koráig).

Gondolkodni pedig bizonyos szinten már a kutya és a macska is tud.

2013. máj. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy kicsit elvesztettem a fonalat, az állatok, az én tudat, a lélek, a gondolkodás, meg a nem emberi lények között.

Am a levezetés arra irányulna, hogy akkor az ilyen ember vagy félig ember kinézetű lények állatoknak számítanak? Csak mert... mondok egy példát. Nem vagyok nem Biblia olvasó, de rémlik egy olyan történet, hogy azért is váltak ketté az angyalok jó és rossz oldalra, mert féltékenyek voltak az emberekre mivel nekik Isten adott lelket (de lehet hogy ez valami filmből jött be). Mert én valahogy ezt nem úgy képzelném hogy akkor nekik se intelligenciájuk, se én tudatuk nincs.

2013. máj. 14. 13:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Ontudat = tudataban van onmaganak, kepes visszakerdezni onmagara: Ki vagyok en ?

Erre egy allat nem kepes, mert akkor nem lenne allat hanem ember.


Tudata a kutyanak, macskanak is van, de gondolkodni nem kepesek; az osztonok szinten elnek. Gondolkodas alatt azt ertem, hogy ertelmes szavakbol mondatokat alakitani.


Az angyaloknak nincs testuk, mint az embereknek.

Az embernel a lelke kore epul a teste. Az angyalok tolunk magasabb intelligenciaszinten vannak. Az allatok az emberektol alacsonyabb intelligenciaszinten.

2013. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!