Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Képmutatás a szex miatt...

Képmutatás a szex miatt sürgetni az esküvőt?

Figyelt kérdés
Én nagyon szégyellem magam emiatt, de nagyon kívánom már őt. Nem csak testileg, de lelkileg is. Lassan négy éve vagyunk együtt, és én már elmondhatatlanul várom, hogy összeházasodjunk, együtt éljünk. Pénz viszont még nem nagyon van...
2013. máj. 20. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt az ideje a házasságnak. Pénz majd folyamatosan lesz, rohangáltok munka után, mint mindenki. Az esküvőnek sem kell százezresnek lenni, sőt - mi két tanúval kértük Isten áldását a szövetségünkre - a lényeg ennyi- - ez már sok évvel ezelőtt volt, megbizonyosodott, jó döntés volt. Sok boldogságot!
2013. máj. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nem csak az esküvőre nincs pénz, nem tudnám eltartani rendesen...
2013. máj. 20. 11:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztok, ketten, diákmunka, ha még tanultok. Mi is nulláról indultunk- el fogjátok tudni tartani magatokat és ha majd gyereketek lesz, őt is.
2013. máj. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy tanulunk. Nekem nagyon elhúzódott az egyetem, nagyon bánom. Diákmunkázok, de így is mínuszban vagyok, neki még 1,5 év van hátra. A másik meg, hogy nem tudnánk összeköltözni. Ő kolis, én meg 5 tesómmal meg a szüleimmel lakom. Annak nem lenne értelme, hogy valamelyikünk kint aludjon a nappaliban hálózsákban.


Annak meg nincs értelme, hogy összeházasodunk, de még külön élünk, ugye?

2013. máj. 20. 12:01
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Csak mint jogsi/vezetni tudás előtt venni autót.
2013. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, sejtettem, hogy az lesz, hogy még várunk pár évet:D
2013. máj. 20. 12:10
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát szerintem ha vágysz rá, akkor szexeljetek, és ne várjatok az esküvőig. Én abban hiszek, hogy akkor szabad esküdni, ha valóban készen álltok rá, hogy együtt éljétek le az életeteket, és nem akkor, amikor már elviselhetetlenül bizsereg odalenn.

Gyakorlatilag te a szex miatt házasodsz... WTF??? :S

2013. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem a szex miatt akarok házasodni. A szex miatt nem akarok még évekig várni vele...
2013. máj. 20. 13:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy vágysz rá, nem szégyen, hanem természetes. A baj csak azzal van, ha nem tudtok várni, összeházasodtok, olyan ütemben felpörög az életetek ritmusa, hogy egy csomó dologról lemaradtok, amit később nagy valószínűség szerint sajnálni fogtok, hiányozni fog. Nem a független bulizásra gondolok, hiszen a kérdésedből látom, hogy keresztyén ember vagy, hanem arra, hogy Isten vezetni, tanítani akar még mindkettőtöket, hogy érett, kiforrott személyiséggé legyetek. Ha összeházasodtok, hajszolni kell majd a pénzt, jöhet gyerek is - akkor is, ha védekeztek - akkor aztán nincs megállás és ez nagyon megpróbálja az ember hitét.

A szex csak az a fa, ami miatt nem látod az erdőt, ami mögötte van és a házassággal jár.

Nagyon megértelek titeket, de valahogy jegelnetek kellene a szex témát egy időre mielőtt "megvesztek" miatta és elmentek az igazán fontos dolgok mellett.

Nem tudom mennyire érthető, amit írok. Saját tapasztalat alapján: 30-37 évesek voltunk mikor összeházasodtunk, sok mindent átéltem, ami kellett, kell most, hogy ne zakkanjak meg a 2 gyerek után rohangálás, betegségek, nehézségek, kérdések között. Ez egy másfajta élet, utólag nem lehet visszalépkedni az első állapotba. Jó ez is, de abban is van jó. Olyan ez, mint amikor van 2féle kaja a hűtőben, az egyik lejár ma, a másik jó még sokáig. Megteheted, hogy megeszed a hosszúlejáratút, de akkor a másik finomságot elfelejtheted...

Egyébként jó lenne azt is végiggondolni, nem azért pörög-e köztetek ennyire a szex téma, mert kiüresedett a kapcsolatotok más téren (nincs miről beszélni, unalmas együtt, fárasztó a másik, stb.) Tapasztalatom szerint eljuthat a kapcsolat idáig, amikor már csak a testiség vákuuma húz össze két embert. Akkor jön az, hogy lefekszenek párszor, kiderül, hogy ez is unalmas és szétmennek. Sajnos keresztyének között közben tisztességből megesik egy esküvő és egy gyors, fájdalmas válás is... Nem azért mondom, hogy sajnos, mintha házasság nélkül jobb lenne a helyzet, hanem azért mert legjobb ha a szexet kikerülve megvizsgáljátok a kapcsolatotokat, él-e még.

2013. máj. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A szex téma nem köztünk pörög, hanem az én fejemben...

Meg lehet, hogy hülye gondolatok, de már olyan sokat ismerkedtünk meg építettük a lelki dolgokat, meg csiszolódtunk meg minden, hogy úgy érzem, már szeretném őt teljesen megkapni. Nem a szex miatt szeretnék vele összeházasodni, de ha akarom, ha nem, motivál. Főleg amiatt, hogy belegondolok, hogy még ennyi vagy feleennyi időt hogy fogok kibírni, mikor egyre nehezebb már az utóbbi időkben. Úgy irigyelem azokat, akik csak puszikával kibírják minden gond nélkül házasságig.

2013. máj. 20. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!