Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Az orális szex bűn?

Keresztények! Az orális szex bűn?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, csak szeretek vallásokat tanulmányozni. Érdekel.


Tehát ugye az a helyzet, legalábbis a római katolikusok álláspontja szerint, hogy házasság előtt nincs szex, házasság után pedig a házastárssal korlátlan minden mennyiségben lehet, ameddig valaki nem válik a megszállottjává. Ja, és a fogamzásgátlás is bűn, tehát a szexnek törvényszerűen gyermekáldás a következménye, már ha elsőre összejön. Legalábbis én így értelmeztem.


Az orális szexel mi a helyzet? Az fogamzásgátlásnak minősül? Vagy azt lehet csinálni minden mennyiségben?


2013. máj. 4. 22:19
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%

Bár én református vagyok, de tudomásom szerint hogy is mondjam... nem az orális szex a Biblia középpontja :)

Kofirmációra meg kellett tanulnunk a törvény summáját Máté evangéliumából (szeresd felebraátodat mint önmagadat/ szeresd Istent teljes szívedből teljes lelkedből, teljes elmédből...), ami ugye az egész Biblia lényege nagyon röviden és az orális szex az ilyen szempontból se Isten se ember ellen nem bűn... Hiszen a sperma az még nem ember, majd ha egyesül a petesejttel és elkezdenek szaporodni és kialakulni a szervek esetleg...

2013. máj. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
97%

A Biblia nem csak a katolikusokra vonatkozik, ez a könyv a keresztények törvény könyve.

Itt párszor már végig lett vezetve, hogy ki milyen állásponton van, összegezve:

ha mindkét fél akarja, akkor nem bűn. Az erőszak tilos.

2013. máj. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
52%
Hát, nem akarok hülyeséget mondani,szerintem konkrétan nincs megemlítve az orális szex, keresztények szerint (szerintem) paráznasághoz tartozik.
2013. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
32%
Nem bűn, de nem kell a melegeket utánozni. Lehet normálisan is szexelni.
2013. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
95%

Ha bűn lenne, akkor le lenne írva.

Amúgy meg nagyon sokszor olyanok ítélik el, akik simán élnek házasságon kívül, és mégis paráznaság nekik az örömszerzésnek e fajtája.

2013. máj. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Kérdező.

A Biblia szerint ami az Isten szava bizony Bűn.


A por·nei′a szót a bibliai időkben a házasságon kívüli törvénytelen nemi kapcsolatok széles körének megjelölésére használták. A por·nei′a magában foglalja legkevesebb egy emberi lény nemi szervének (szerveinek) (akár természetes, akár perverz módon történő) durván erkölcstelen használatát. Az erkölcstelenséghez szükség van egy másik félre is — bármelyik nemhez tartozó emberi lényre vagy állatra.


Láttuk, hogy a por·nei′a („paráznaság”) szó Jézus és a tanítványai szóhasználatában ennek a gyakorlását is magában foglalja. Júdás tanítvány ezt a szót használta akkor, amikor Szodoma és Gomora férfiainak természetellenes szexuális cselekedeteiről beszélt (Júdás 7). Ott a homoszexualitás olyan elfajult állapotot teremtett, amely hangos „jajkiáltást” váltott ki. Oda vezetett, hogy Isten elpusztította azokat a városokat és lakosaikat (1Mózes 18:20; 19:23, 24). Változott-e azóta Isten nézete? Nem változott. Például az 1Korinthus 6:9, 10 verse felsorol ’ férfiakat, akik férfiakkal hálnak’ azok között, akik nem öröklik Isten Királyságát, ha kitartanak helytelen szokásaik mellett.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. máj. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
100%

5-nek:


"Ha bűn lenne, akkor le lenne írva."


Ez az érv nagyon gyenge lábakon áll. Egyáltalán átgondoltad te mielőtt leírtad?

Az sincs a bibliában, hogy:


Ne dobd meg sz*rral a másikat

Ne nyomj minden félét a s*ggedbe

Ne tölts le filmeket, mert megkárosítod a gyártót, ugyan ez vonatkozik minden másra ami magántulajdon és a neten közzéteszik

Ne rongálj köztulajdont, még ha neked tetszik is a graffiti

És még lehetne sorolni órákon át


Egyik sincs benne a bibliában, tehát a TE logikád szerint ezt mind szabad?

Szerintem nem.


A kérdésre a válszom:


A házasságon belüli sexel a biblia SZERINTEM csak arra utal, hogy ne toljunk fűval fával vadvirággal, orgiában, hanem csak normálisan, mindkét fél számára kellemes kikapcsolódásként, privát módon tegyük.

2013. máj. 5. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

Katy!


"A por·nei′a magában foglalja legkevesebb egy emberi lény nemi szervének (szerveinek) (akár természetes, akár perverz módon történő) durván erkölcstelen használatát. Az erkölcstelenséghez szükség van egy másik félre is — bármelyik nemhez tartozó emberi lényre vagy állatra."


Itt már csak az a kérdés, hogy mi számít erkölcstelennek, és perverznek. Ezt ki dönti el? Szerintem az orális szex messze nem számít annak. Aki meg azt írta, hogy a melegeket utánozzuk vele, végképp nem értem, miért írta. Nem ők találták ki.

2013. máj. 5. 06:36
 9/52 A kérdező kommentje:
Egyébként felpontoztam mindenkit :)
2013. máj. 5. 06:36
 10/52 anonim ***** válasza:
81%

7esnek: nincs olyan, hogy szerinted. De van olyan, hogy csak házasságon belül. Ha te ezzel próbálod a lelkiismereted csitítani, az nem az én problémám, de nem kell hirdetni, mert a gondolat meneted hibás.

A szexualitás pedig direkt nincs korlátozva a Bibliában, házasságon belül szabad mindent, ami a két félnek megfelel, kivéve az erőszakot.

Ha pedig nem szabad azt csinálni, amit a melegek szoktak egymással, akkor levegőt se vegyél drága Katy, ne simogasd meg a párod, ne is csókold meg, hisz ez olyan b.zi szokás. :)

Akkor nem szabad valamit, ha a másik nem akarja és ezt el kell fogadni mindennemű bosszú vagy megszólás nélkül, mert nem szabad, hogy a szex irányítsa az életünket és az érzéseinket.

2013. máj. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!