Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek Istenben? És ha igen,...

Hisztek Istenben? És ha igen, mért?

Figyelt kérdés
Arral vagyok kiváncsi, hogy egyedűl is észre vettétek-e a jelenlétét, vagy csak azért hisztek benne, mert mások mondták, hogy létezik...

2013. máj. 20. 20:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Igen, hiszek. És történtek olyan dolgok az életemben, amik közben érezni lehetett a jelenlétét.
2013. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%
Nem, mert számomra túlságosan irracionális egy mindenek felett álló valami vagy valaki létezése.
2013. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%

Én a természet erejében hiszek.


És ezt az erőt akár lehet Istennek is nevezni, kinek mi tetszik... de ha a természettel packázol előbb utóbb ráb@szol.

2013. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Hiszek, mert segített már. Most konfirmáltam 2 hete, frissen és saját döntésem volt az is. A szüleim nem vallásosak. 17L
2013. máj. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Én érzem a jelenlétét, igen... Minél jobban hiszel, annál inkább érzed...
2013. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Egyre kevésbé,semmi olyan tapasztalatom nem volt,mint sokaknak.Szerintem csak az agy játéka az egész.
2013. máj. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%

Nem hiszek benne. Hogy miért? Mert az isteneket azért találták ki, hogy önmagukat, vagy másokat ámítsanak vele. Végül is mit képvisel isten? Egy adott vallás tagjai azért imádkozik istenhez, hogy egy jobb helyre kerüljenek, mert félnek a haláltól. Vagy azért imádkoznak, hogy jobb legyen a földi életük, hogy a családtagjaik meggyógyuljanak. Ez csak egy reményvesztett ember utolsó kapálózása. A legtöbben amúgy is csak akkor szoktak imádkozni, ha már baj van. A reménykedés velejárója.

Ennél csak az a szomorúbb, amikor azt mondják mellé, hogy ez isten akarata volt, vagy isteneket kezdenek el szidni. Néha a saját felelősségük alól bújnak ki és hárítják át egy "láthatatlan" erőre.

2013. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%
a #7 nagyon jol leirta
2013. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

Persze.Zeusz biztos létezik.Vagy akkor az a rengeteg birka mind hiábavaló lett volna?Nem.Zeusz nélkül állandóan szélviharok lennének.Ő az aki megengedi egyáltalán az életünket.És jobb lenne mindenkinek visszatérnie a görög hitre,mert ebből még baj lesz.Olvassátok Hésziodosz műveit és ne a pogány Bibliát!A végén még Zeusz türelme is elfogyhat és akkor úgy járunk mint az ezüst és rézkor népe.De most nem lesznek túlélők.De már látni is a pusztulás első jeleit. Zeusz nem,de sokkal bosszúállóbb testvére Poszeidón már lecsapott ránk engedetlenségünk miatt.A fukusimai cunami is Poszeidón volt!Na de jaj lesz mindenkinek mikor a tartaroszban fog sínylődni!


(remélem érezhető hogy irónia volt)


Különben válaszom:Nem.


Poliateista

2013. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 pelgrim ***** válasza:
Igen, én hiszek Istenben, nem azért mert mások mondták, hanem azért mert ÉN VAGYOK, kell tehát hogy Isten legyen. Nem kielégítő magyarázat az, hogy a szüleim jóvoltából vagyok, mert ha más szülők által jöttem volna a világra, akkor is csak én lennék az. Folyton tapasztalom hogy vagyok, kétség tehát kizárt dolog. De kérlek ne érts félre, nem állítom azt hogy én vagyok az Isten, hanem csak azt hogy ÉN Isten VAGYOK, Isten nálamnál végtelenszer több nagyobb hatalmasabb, stb. kizárt dolog, hogy ne vegyem észre.
2013. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!