Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az, hogy az ateisták is...

Az, hogy az ateisták is részesülnek a megváltásban, az azt jelenti, hogy ha jók, ők is mennybe mennek?

Figyelt kérdés

részben a pápa kijelentéseihez kapcsolódik a kérdésem, aki azt hangsúlyozta, hogy jónak lenni a lényeg és nem feltétlen katolikusnak lenni vagy akárcsak hinni Istenben. (ha jól értem)


[link]



2013. máj. 25. 01:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, ezt ki találta ki, de a Bibliában teljesen más van:


Higgy Jézus Krisztusban és üdvözülsz.

2013. máj. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Salx Narval ***** válasza:
85%
Mi is ezt gondoljuk ateisták.:D Ha mégis lenne Isten és tényleg a szíveket nézi, akkor mit számít, hogy hittünk, vagy sem, hiszen hinni annyi mindenben lehet. Ő döntött úgy, hogy nem fedi fel magát, szerintem így azt sem várja el, hogy mindenki rátaláljon az igaz hitre, viszont azt igen, hogy becsülettel éljünk.
2013. máj. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem így van, a Biblia mást ír. Csak Jézuson keresztül lehet eljutni. Ezt minden hívő tudja, aki olvassa a Bibliát.
2013. máj. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Katolikus vagyok, de ez nem teljesen van így és a Szentatya sem úgy értette.

Ő azt hangsúlyozta, hogy van egy olyan "alap" kegyelem, amivel minden ember születésétől kezdve rendelkezik. Végső soron ez indíttatja jóra azokat az embereket is, akik nem ismerik Jézust. A katolikus teológia ezért tanítja azt, hogy helyesen cselekedni tud minden ember. Viszont az üdvösséghez egyedül Jézuson keresztül vezet az út: csak általa lehet üdvözülni. Viszont aki szánt szándékkal elutasítja Istent még a halála pillanatában is, akkor az elkárhozik.

2013. máj. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4 az üdvözülés és a megváltás között mi a különbség? mi a funkciójuk?


amúgy ha jól értem, amit Ferenc pápa mond, akkor a teremtéssel csak a jó tettek lehetősége adatik az embernek. és az igazság tudása nem. gondolom ez utóbbi igazságon érti a katolicizmust. így a jó élet az amiben minden ember találkozhat. katolikusok, ateisták, más vallásúak.


az nekem nem derült ki, hogy arra gondol e, hogy ha valaki megvalósítja a jóságot, de nem hisz Istenben, akkor az is mennybe megy, de furcsa lenne, ha pokolba menne csak, mert nem adatott meg neki a hit kegyelme. hisz a kegyelem vagy igazság tudása az nem adatott mindenkinek a teremtéssel.



amúgy szerintem egy ilyen mindenkit elfogadó megközelítéssel csak nyerne a katolicizmus. hogy a különbség nem az lenne a katolikus hívő és a Istennek tetsző életet élő ateista között, hogy ki megy a pokolra és ki a mennybe, hanem, hogy ki az aki már életében tudja az igazat és ki az aki nem. persze itt sem értenének egyet. de azért szerintem nem lenne ugyanaz.

2013. máj. 25. 13:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Az ateisták számára is elérhető a megváltás, de csak akkor üdvözülnek, ha élnek is vele.
2013. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Azt hiszem nem igazán értettétek mire is gondolok. A hit semmivé válik az utolsó időkben, hiszen ha hinni lehet a Bibliának, mindenki előtt nyilvánvaló lesz Isten létezése, az-az bizonyosság lép a hit helyére, többé nem kell hinni Istenben, csak elfogadni őt, vagy elutasítani. Azt hiszem ez a választás minden embernek megjár.
2013. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti keresztény hitben nincs ilyen, hiszen természetes volt, hogy csak az kerülhet a mennyországba, aki keresztény. Csak napjainkban akarják ezt átírni.
2013. máj. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

index ír róla:

[link]

2013. máj. 26. 23:45
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon szimpatikus kijelentés. Szerintem nevetséges azt hinni, hogy egy-két vallási szertartástól fog valaki menybe menni. Ennyi erővel a protestánsok is pokolra jutnak néhány eltérés miatt? Vagy ugye a muzulmánok úgy tartják, hogy Gábriel arkangyal adta Mohamednek a koránt és az Allah szó is Istent jelent arabul, szóval esetleg gondolkozni kéne a vagdalkozás helyett és ahelyett, hogy a kezünket dörzsölgetve várjuk, hogy mindenki más pokolra kerüljön és végre kimondhassuk: Látjátok, én megmondtam. GYK-ra is kiírtam. Még le is pontoztalak titeket, de nem hittétek el nekem, ezért megérdemlitek sorsotok.

Isten máshogy jut el a különböző népcsoportokhoz és ez így van rendjén. Kicsit lebukás lett volna a létezést illetően, amikor felfedezik Amerikát, vagy Ausztráliát, hogy a bennszülöttek már lóbálják a szóról szóra megegyező Bibliát, keresztelkednek és tudnak Jézusról, miközben még ki sem tették a lábuk a kontinensükről. (és lássuk be, emiatt örök kárhozatra ítélni őket, mert az őseik nem voltak jókor jó helyen szintén azon bizonyítási vágy terméke, hogy márpedig én csak azért is jobb vagyok másoknál)

2013. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!