Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti hogyan...

Keresztények! Ti hogyan szoktátok dicsőíteni Istent az imáitokban? Hogyan beszélgettek vele vagy imádkoztok hozzá?

Figyelt kérdés

Én (19/F) általában amikor tudom, hogy hosszasabbra nyúlik akkor először elmondom a Mi Atyánk-at, hálát adok majd beszélgetek vele vagy ha úgy van akkor kérek tőle valamit/könyörgök hozzá..


Nekem ez kb. 10 perc lehet. És nektek?


Nemet és évet is írjatok köszönöm!



2013. máj. 25. 20:12
 1/5 anonim válasza:
Én mikor imádkozok , ebben a sorrendben teszem : hálát adok, bocsánatot kérek, majd elmondom kéréseimet, először barátaimért, majd úgy általánosítva mindenkiért , és végül magamért.Nálam a dicsőítés egyenlő a hálaadással , elvégre szinonímák, nem? Vagy esetleg énekelek , de nem úgy, és nem azért mert csak olyan kedvem van, hanem tényleg bele is gondolok.Tudom hogy a dicsőítés nem csak ennyiből áll, de én így szoktam . Jah és 15/L
2013. máj. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csak mondom neki, ami épp eszembe jut. Nagyon ritkán elmondok egy Miatyánkot is, ha épp olyanom van.
2013. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 -B ***** válasza:

Szia! :)

Egyszer régebben az egyik barátomnak is kifejtettem ezt a kérdést mindenféle Bibliai idézettel megtoldva, amit csak ismertem az imádsággal kapcsolatban. :) 19/F. A családban senki sem hívő, csak a Bibliát olvasva ismertem meg Istent. :) Remélem hasznos lesz! És bocsi, ha kicsit hosszú ;)


„Hálát adunk az Istennek mindenkor mindnyájatokért, amikor megemlékezünk rólatok imádságainkban.” (1Thessz 1,2)


Pál mindig ezt mondja. És ezzel kezdi a leveleit! És igaza van! Valóban a hívő ajándékba kapta az ima lehetőségét is az örök élet és minden más mellé. Ugyanis imádkozni annyi, mint kapcsolatban lenni Istennel. Márpedig a bűn elválaszt Istentől, azaz nem lehet vele kapcsolatunk. Krisztusért azonban úgy tekint ránk, mint aki bűntelen (Róm 3,25) – ezért lehetséges egyáltalán, hogy kapcsolatunk lehessen vele, hogy imádkozhassunk. Namármost, ha megvan ez a lehetőségünk, a Bibliában sokszor felhívja a figyelmet, hogy éljünk is vele! Ugyanis ha mi nem is gondolunk bele, de Isten tudja, hogy Ő maga milyen hatalmas – és cselekedni akar! Csak azt szeretné, hogy mi is akarjuk vele együtt. Így nem vagyunk kényszer alatt – senkinek nem vetette még a szemére Isten, amiért valamikor elfelejtett imádkozni. Ne kényszerből történjen, hanem elhatározásból és szeretetből. Isten az ember szívét nézi, amit más ember nem lát. Ezért mindegy igazából, hogy az ember hangosan vagy magában, hosszan vagy röviden, vagy milyen helyzetben (ülve, állva, térdelve, összekulcsolt kézzel vagy magasba emelt kézzel) imádkozik. (Mt 6,7) A hite a lényeg. Azzal tartozik Istennek. Az ima Istenhez szól, nem másokhoz – nem azért van, hogy az emberek lássák, hogy ‘nézd, ez meg vallásos’. Ezért mondja Jézus, hogy jobb ha az ember titokban imádkozik (Mt 6,5). Viszont, ha az ember szívében az Úrra figyel, nem vétek az, ha mások előtt imádkozik. Csak ne legyen benne a magamutogatás indulata. Ugyanis mire lehetek büszke? Mit értem el saját erőmből? Az mind semmi és mulandó, ahhoz képest, amire Isten képes. (Róm 6,21) Na, ezért buzdítja a hívőt Isten arra, hogy imádkozzon. „Az Úr szeme az igazakon van, és füle az ő könyörgésükre figyel.” (1Pt 3,12/a) „Nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének.” (Jak 5,16/b) Az az igaz ember, aki szívében Istenhez imádkozik. Imádkozni lehet mindenért!


A hívőknek egymásért: „Valljátok meg azért egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok. Nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének.” (Jak 5,16)


Az igehirdetőkért: „Imádkozzatok énértem is, hogy adassék nekem az ige, ha szóra nyitom a számat, hogy bátran ismertessem meg az evangélium titkát, amelynek követe vagyok a bilincsben is, hogy bátorságom legyen azt úgy hirdetni, ahogyan kell.” (Ef 6,19-20)


Minden emberért (ellenségért, Krisztust el nem fogadókért, főnökökért): „Arra kérlek mindenekelőtt, hogy tartsatok könyörgéseket, imádságokat, esedezéseket és hálaadásokat minden emberért, a királyokért és minden feljebbvalóért, hogy nyugodt és csendes életet éljünk teljes istenfélelemben és tisztességben. Ez jó és kedves a mi üdvözítő Istenünk színe előtt, aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és eljusson az igazság megismerésére.” (1Tim 2,1-4)


És aki valamiért imádkozott, akkor már nem kell érte aggódnia. Így imádkozzunk:

„Semmiért se aggódjatok, hanem imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt; és Isten békessége, mely minden értelmet meghalad, meg fogja őrizni szíveteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.” (Fil 4,6-7)


„Az imádkozásban legyetek kitartóak, és legyetek éberek: ne szűnjetek meg hálát adni.” (Kol 4,2)


_________________________________________________


“Amikor pedig imádkoztok, ne szaporítsátok a szót, mint a pogányok, akik azt gondolják, hogy bőbeszédűségükért hallgattatnak meg.” (Mt 6,7)


“Amikor imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, akik szeretnek a zsinagógákban és az utcasarkokon megállva imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony, mondom néktek: megkapták jutalmukat.” (Mt 6,5)


"A hitből fakadó imádság megszabadítja a szenvedőt, az Úr felsegíti őt, sőt ha bűnt követett is el, bocsánatot nyer." (Jak 5,15)


"Ha pedig valakinek nincsen bölcsessége, kérjen bölcsességet Istentől, aki készségesen és szemrehányás nélkül ad mindenkinek, és meg is kapja. De hittel kérje, semmit sem kételkedve, mert aki kételkedik, az olyan, mint a tenger hulláma, amelyet a szél sodor és ide-oda hajt." (Jak 1,5-6)

2013. máj. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 KZitus ***** válasza:

Szia!


Máté 6:9:

"Ti tehát így imádkozzatok:

»Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved.." (Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova,

Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett. Zsoltárok 83:19)


Úgy dicsőítem Istent az imáimban, hogy követem Jézus tanácsát és nevén szólítom Istent, amikor hozzá fordulok.


Úgy beszélgetek vele, hogy szem előtt tartom azt, hogy világmindenség alkotójához szólok, tehát tiszteletteljesen.

Nem feledkezem meg arról sem többek között, hogy teremtő Atyám vágyik arra, hogy hozzá forduljak:

"Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé" Filippi 4:6

" Szüntelenül imádkozzatok. Adjatok hálát mindenért. Mert ez az Isten akarata Krisztus Jézussal egységben rátok nézve." 1Tesszalónika 5:17,18

2013. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:

Szia!


Máté 6:9:

"Ti tehát így imádkozzatok:

»Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved.." (Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova,

Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett. Zsoltárok 83:19)


Úgy dicsőítem Istent az imáimban, hogy követem Jézus tanácsát és nevén szólítom Istent, amikor hozzá fordulok.


Úgy beszélgetek vele, hogy szem előtt tartom azt, hogy világmindenség alkotójához szólok, tehát tiszteletteljesen.

Nem feledkezem meg arról sem többek között, hogy teremtő Atyám vágyik arra, hogy hozzá forduljak:

"Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé" Filippi 4:6

" Szüntelenül imádkozzatok. Adjatok hálát mindenért. Mert ez az Isten akarata Krisztus Jézussal egységben rátok nézve." 1Tesszalónika 5:17,18


(N/57)

2013. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!