Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon a katolikus főpapság...

Prókátor kérdése:

Vajon a katolikus főpapság hisz a jóslatokban? Esetleg lehetséges, hogy tesznek is egy jóslat beteljesüléséért?

Figyelt kérdés
A Jelenések könyvében ( egyesek szerint) szerepel, hogy Krisztus második eljövetele előtt egy pápa le fog mondani. Lehetséges, hogy XVI. Benedek amiatt mondott le, hogy beteljesedjen ez az írás?

2013. máj. 29. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudok ilyen konkrét részről a Jelenések könyvéből. Egyébként már néhány pápa lemondott korábban, aztán mégsem lett világvége..

A katolikus főpapság abban hisz, amit Jézus tanított: "Nem tudjátok sem a napot, sem az órát." Tehát aki mindenféle jött-ment jóslatoknak hisz, az nem bízik eléggé Istenben. A végítélet majd akkor jön el, mikor Ő jónak látja.

2013. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én sem ismerek ilyen részt, ezért volt a zárójeles megjegyzés!

SZENT Malakiás jóslata szerint is Ferenc az utolsó pápa. Pedig Malakiás szerzetes is volt, szent is lett, és mégis vannak jóslatai!

És valóban, mondott már le néhány pápa, volt, akit lemondattak. XVI. Benedek előtt viszont, az utolsó lemondás vagy 500 éve volt! Ami azt illeti akkor még a papok is nősülhettek úgy ahogy! Szóval, az még kicsit más világ volt!

2013. máj. 29. 23:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Már ha azokat a jóslatokat egyáltalán ő írta... [link]
2013. máj. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jeremiás 23

20

Nem szünik meg az Úrnak haragja, míg meg nem valósítja és míg be nem teljesíti szívének gondolatait; az utolsó napokban értitek meg e dolog értelmét.

21

Nem küldöttem e prófétákat, de ők futottak, nem szólottam nékik, mégis prófétáltak.

22

Ha tanácsomban állottak volna, akkor az én igéimet hirdették volna az én népemnek, és eltérítették volna őket az ő gonosz útaikról, és az ő cselekedetöknek gonoszságától.

23

Csak a közelben vagyok-é én Isten? azt mondja az Úr, és nem vagyok-é Isten a messzeségben is?

24

Vajjon elrejtőzhetik-é valaki a rejtekhelyeken, hogy én ne lássam őt? azt mondja az Úr, vajjon nem töltöm-é én be a mennyet és a földet? azt mondja az Úr.

25

Hallottam, amit a próféták mondanak, akik hazugságot prófétálnak az én nevemben, mondván: Álmot láttam, álmot láttam.

26

Meddig lesz ez a hazugságot prófétáló próféták szívében, akik az ő szívök csalárdságát prófétálják?

27

Akik el akarják az én népemmel felejtetni az én nevemet az ő álmaikkal, amelyeket egymásnak beszélnek, miképpen az ő atyáik elfeledkeztek az én nevemről a Baálért?

28

A próféta, aki álomlátó, beszéljen álmot; akinél pedig az én igém van, beszélje az én igémet igazán. Mi köze van a polyvának a búzával? azt mondja az Úr.

29

Nem olyan-é az én igém, mint a tűz? azt mondja az Úr, mint a sziklazúzó pőröly?

30

Azért ímé én a prófétákra támadok, azt mondja az Úr, akik az én beszédeimet ellopják egyik a másikától.

31

Ímé, én a prófétákra támadok, azt mondja az Úr, akik felemelik nyelvöket és azt mondják: az Úr mondja!

32

Ímé, én a prófétákra támadok, akik hazug álmokat prófétálnak, azt mondja az Úr, és beszélik azokat, és megcsalják az én népemet az ő hazugságaikkal és hízelkedéseikkel, holott én nem küldtem őket, sem nem parancsoltam nékik, és használni sem használtak e népnek, azt mondja az Úr.

33

Mikor pedig megkérdez téged e nép, vagy a próféta, vagy a pap, mondván: Micsoda az Úrnak terhe? akkor mondd meg nékik azt: mi a teher? Az, hogy elvetlek titeket, azt mondja az Úr.

34

Amely próféta vagy pap, vagy község azt mondja: Ez az Úrnak terhe, meglátogatom azt az embert és annak házát.

35

Kiki ezt mondja az ő barátjának és kiki az ő atyjafiának: Mit felel az Úr? és mit szólt az Úr?

36

És az Úrnak terhét ne emlegessétek többé, mert mindenkinek terhes lesz az ő szava, ha elforgatjátok az élő Istennek, a Seregek Urának, a mi Istenünknek, beszédét.

37

Ezt mondjad a prófétának: Mit felelt néked az Úr és mit szólt az Úr?

38

Hogyha az Úrnak terhét említitek, tehát ezt mondja az Úr: Mivelhogy ti e szót mondottátok: ez az Úrnak terhe, jóllehet küldék ti hozzátok, akik ezt mondják: Ne mondjátok: ez az Úrnak terhe;

39

Ezért ímé én elfeledlek titeket, és kigyomlállak titeket, és a várost, amelyet néktek és a ti atyáitoknak adtam, elvetem az én orcám elől.

40

És örökkévaló szégyent és örökkévaló gyalázatot hozok ti reátok, amely felejthetetlen.

2013. máj. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Már 2000 év eltelt azóta. Mire vár? Ha eddig nem jott vissza, ezután se fog. Békélj meg ezzel a gondolattal.
2013. máj. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Taresz01!


2Pt 3,9 Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.

2013. máj. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szpeti1991 ***** válasza:

Nem jósol, a magánkinyilatkoztatásokat (amiket akár sokszor "jóslat" értékűnek is tekinthetünk) pedig nem teszi kötelezően elfogandónak. Ez igaz például a Mária jelenésekre is. Az emberi jóslatokat még ennyire sem elfogadni. Modern világban pedig már eszükbe se jut "tippelni"...

És az egyik válaszadónak volt igaza: nem tudjuk a napot, sem az órát. A hit lényege pontosan ez.

2013. máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!