Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szombaton bérmálkozom, viszont...

Szombaton bérmálkozom, viszont nagyon beteg vagyok. Lehet bérmálkozni gyónás nélkül?

Figyelt kérdés
Szóval konkrétan beszélni is alig tudok, úgy be van gyulladva a torkom, az orvos megtiltotta, hogy elmenjek bárhova is, viszont bérmálás előtt kötelező gyónni, és nem tudom, mikor tudok így elmenni, mert a közelünkben nincs gyóntatás holnap. Lehet olyat, hogy magamban elvégzem a gyónást, és úgy megyek bérmálkozni?

2013. máj. 30. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Elvileg gyónás nélkül nem lehet.De ha valóban nincs rá lehetőséged ,hogy papnak gyónj,akkor én azt tudom neked ajánlani ,hogy végezd el magadban(vagyis Istennek).Ha teljes szívedből bánod bűneid akkor "mindegy",hogy van-e pap előtted (mármint arra akarok kitérni,hogy biztos vannak olyanok akik csak gyónnak valamit).

Ja és mielőbbi jobbulást! Isten áldjon!

2013. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szpeti1991 ***** válasza:
81%

Nincs magadban gyónás, ezt felejtsd el, nem létezik. Nem azért, mert Isten ne bocsátana meg (azt kérni sem kell, mert nem képes a szereteten kívül más érzelemre), hanem a teljes lelki gyógyulás érdekében. De ha bérmálkozni mész, ezt már azért illik tudni, mindenfajta bántás nélkül mondom. A gyónás egy szentség, amelyet önmagadnak nem tudsz kiszolgáltatni, azt a pap (aki magát Jézus Krisztust képviseli a gyónás közben) szolgáltatja ki Neked. Házasságot sem tudsz kötni házastárs nélkül (ott a szentséget a házastársak egymásnak szolgáltatják ki, papi jelenlét mellett), ehhez a szentséghez is kell, aki kiszolgáltatja.


Na sokat dumáltam :) A lényeg, hogy meg kellene oldani a gyónást. Szerintem a bérmálkozási szentmise előtt is megoldható, nem kell életgyónást végezni, elég egy "hagyományos" is. Vagy hívhatsz a lakásodba is papot, ha van olyan, akit szeretsz, és ismersz, hogy el tud szabadulni. De én a szentmise előttit javaslom, ha szólsz a helyi plébánosnak (vagy akárkinek, aki a misét be fogja mutatni), vélhetően segítőkész lesz.


De magadban gyónás nincs, ez nagyon fontos!

2013. máj. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Próbálj valahogy kommunikálni pappal erről, ha vagy vele úgy, lehet, hogy el is jön házhoz, és meggyóntat. Ha ez nem lehetséges, akkor bérmálási mise előtt közvetlenül próbáld meg, ezt szintén valahogy próbáld leegyeztetni, ha lehet (e-mail, sms, mivel nem tudsz beszélni).


Ha sehogy sem megy, akkor menj el gyónás nélkül bérmálkozni, a következőképpen.


Vizsgáld meg nagyon alaposan a lelkiismereted, készülj fel rendesen a gyónásra. Bánd meg a bűneidet Isten előtt Magadban, kérj bocsánatot, ígérd meg Neki, hogy innentől kerülni igyekszel ezeket és minden más bűnt és arra vezető alkalmat is.


És itt jön a legfontosabb: AMINT alkalmad van, menj el gyónni a bérmálás után! Az Egyház azt tanítja, hogy amennyiben súlyos indokkal nem tudott létrejönni a gyónás szentsége, akkor teljes bűnbánattal és mielőbbi gyónással élj a szentséggel. De a mielőbbi az tényleg azonnal, amint lehet!


De ha sikerül előre megoldani, akkor sokkal jobb. Ha viszont csak így sikerül, ezzel nem követsz el bűnt.


Más - nem tudom, a doki mondta-e, de TILOS suttognod! Ha nem tudsz beszélni, egyáltalán nem beszélj, ha lehet, amennyit muszáj, azt pedig repedtfazék hangon tedd, de hangosan, vagy olyan érzettel, torokbeállással, ahogy hangosan szoktál. A suttogás egy életre kinyírhatja a hangszálaid. Sajnos az elmúlt félévben rengeteget jártam fül-orr-gégésznél, és ezt nagyon lelkemre kötötte, meg sok más ismerősnek is.


Imádkozz, hogy megoldódjon ez a gyónás-dolog!


Gyógyulj meg - ezt is kérheted imában!


Töltsön el a Szentlélek minden ajándékával szombaton! Isten áldjon!

2013. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szpeti1991 ***** válasza:
100%

Igen, ezt elfelejtettem hozzátenni, köszönöm az előző válaszadónak.

Tehát, igen, ha MEGÍGÉRED, hogy AMINT LEHET elmész gyónni (ez tényleg az első alkalmat jelenti, akár még aznap), és ezt meg is tartod, az helyes. :)

2013. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 csincsilla000 ***** válasza:
75%
magadban nem tudsz gyónni ,a gyónásnak pont az a lényege ,hogy papnak gyónsz.Ha szóltok a papnak ,akkor szerintem elmegy hozátok,vagy beszéljétek meg vele ,hogy bemész bérmálás előtt gyónsz,de ha ilyen beteg vagy ,akkor hogy akarsz bérmálkozni??? A lényeg az ,hogy gyónj ,mert ha anélkül bérmálkozol az szentségtörés !!!!
2013. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

csincsilla,


a fent említett körülmények valós betartásával NEM szentségtörés. Egyházjogból tanultuk...

2013. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező,


végül mi lett??

2013. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elmentem végül gyónni egy távolabbi templomba, és suttogtam, de az atya így is megértette. :D Köszi a válaszokat! :)
2013. jún. 2. 11:06
 9/11 szpeti1991 ***** válasza:
100%

Ez a legmegnyugtatóbb megoldás! :)

Isten hozott a felnőtt keresztények népes táborában! :) A Szentlélek kísérjen életeden! Gratulálok :)

2013. jún. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Istennek legyen hála! :) Üdv a felelősségteljes Egyházban! :)
2013. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!