Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Na, akkor most magyarázza el...

Na, akkor most magyarázza el nekem valaki szépen részletesen, hogy mit is tanít a Biblia a túlvilágról?

Figyelt kérdés

Tisztelet Válaszadók!

Szeretném végre ha valaki összefoglalná nekem részletesen és pontosan, mit tanít a Biblia a halála, túlvilággal kapcsolatban.

Már annyi félle verziót hallottam:

1. menny, pokol, purgatórium, feltámadás (katolikus)

2. csak a feltámadás létezik és nincs lélek (főleg JT és Adventista nézet)

3. van benne reinkarnáció (ezt általában János evangéliumában olvasatokra hivatkoznak amikor Jézus Nikodémusszal beszél)

4. pokol, menny, feltámadás (főleg protestáns)

Illetve mit tanítottak hajdanán a keresztények a túlvilágról.

De most nem valami sablonos térítős szöveggel, hanem pontos, hiteles történelmileg alátámasztható dokumentumokkal.


A normális válaszokat köszönöm!



2013. máj. 31. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Miért kérdezed?


Mennyország az egyetlen biztos hely és az, hogy mindenki meghal és meg lesz neki fizetve az ő tettéi szerint. Az időpontok pedig nem ismertek. A mértékek pedig igazságosak.


A purgatórium egyáltalán nem biblikus tanítás és a reinkarnáció sem olyan értelemben, hogy új ember vagy állat leszel ebben a világban.

Ezt a kettőt senki sem tudja bebizonyítani a Bibliából.


Bevezetőnek azt hiszem ennyi elég lesz:)

2013. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés. Ha nincs lelked/szellemed, akkor miben vagy más mint a matéria?
2013. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 KZitus ***** válasza:

Szia!


Szó nélkül, csak a Biblia:

"De ami a jó és rossz tudásának a fáját illeti, arról ne egyél, mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony meghalsz" 1Mózes 2:17

"Ezért van, hogy amiképpen e g y ember által jött be a világba a bűn, és a bűn által a halál, s így a halál minden emberre átterjedt, mivel mindnyájan vétkeztek" "Mert mint ahogy az egy ember engedetlensége által sokan bűnösökké lettek, ugyanúgy az egynek engedelmessége által is sokan igazságossá fognak válni." Róma 5:12,19


Hol vannak a halottak?

1Mózes 3:19 "Arcod verítékével eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból vétettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.”

Préd 9:10: „Mindazt, amit kezed megtehet, tedd meg a te erődből, mert sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban [„holtak hazájában”, ÚRB; „koporsóban”, 9:12, Kom.], ahová mégy.”


Milyen állapotban vannak a halottak?

Préd 9:5: „az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak.”

Zsolt 146:4: „Kimegy a szelleme, és ő visszatér földjébe, azon a napon elvesznek gondolatai [„tervei”, Kár., ÚRB, KNB; „szándékai”, IMIT].”

Ján 11:11–14: „»Lázár, a barátunk nyugodni tért, de odamegyek, hogy felébresszem az álomból.« . . . Jézus nyíltan megmondta nekik: »Lázár meghalt.«”


Tovább él-e az ember valamilyen része a test halála után?

Ez 18:4: „Amely lélek [„lélek”, Kár., ÚRB, KNB; „aki”, Kat.] vétkezik, az hal meg.”


Tudnak-e a halottak valamilyen módon segíteni vagy ártani az élőknek?

Préd 9:6: „Szeretetük, gyűlöletük és féltékenységük is elveszett már, és időtlen időkön át többé nincs részük semmiben sem, ami történik a nap alatt.”

Ézs 26:14: „Halottak ők, nem fognak élni. Tehetetlen halottak, nem kelnek föl.”


Van visszaút a halálból:

"és reménykedem az Istenben — e reménységet ezek az emberek is táplálják magukban —, hogy lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak" Cselekedetek 24:15

"Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek: akik jó dolgokat tettek, az élet feltámadására, akik hitvány dolgokat cselekedtek, az ítélet feltámadására." János 5:28,29

2013. máj. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"mit is tanít a Biblia a túlvilágról?"


Ilyen választ nem fogsz itt senkitől hallani. Mindenki azt fogja neked mondani, hogy az egyházuk mit tanít arról, hogy mit tanít a Biblia a túlvilágról.


Ha az igazság érdekel, akkor menj Jézushoz, és kérdezd meg Őt! Nála hitelesebb választ senkitől se fogsz kapni!


Isten áldjon!

2013. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Amit Zita bemásolt a jw honlapról, az a Bibliából van valóban, de mindenki másképp értelmezi és innen ered a különbség. Számomra ezek a versek azt jelentik, hogy meghal a test, de nem a lélek halálát.


Ugyanakkor tök mindegy. Meg fogsz halni és meg leszel ítélve. Minden egyéb lényegtelen.

2013. máj. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Miért kérdezed?"

Nem vagyok épp túl vallásos (agnosztikus teista vagyok), csak kíváncsi vagyok rá, hogy még is mire számítsak majd, feltéve ha a biblia igaznak bizonyulna.

A második kérdésre pedig, azt hiszem a JT és Adventisták ezt tartják.


3#

Ezeket amiket mondtál szinte mindegyikre meg van a másik oldalról az ellen cáfolat.

pl. amikor azt mondja Jézus, hogy aki elárulja őt annak jobb lett volna ha meg sem születik. Na már most, ha nincs semmi a halál után akkor nem mondott volna ilyet. Vagy akkor másra gondolt.

Vagy a másik, hogy Jobhoz beszél Isten az alvilág kapujáról. Itt akkor Istennek megint másra kellet volna gondolnia.

Itt én inkább vallás történelmi dokumentumokra gondoltam volna. Tehát ahogy az 1. századi keresztények miben hittek. És hozzá leírásokat.

De azért köszönöm a fáradozásodat! :)


4# Én azért még reménykedem, hátha valaki tudja történelmileg hitelesen.

2013. máj. 31. 21:14
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 ezt én értem, de azért csak jó lenne valamit tudni. Valami feljegyzés az első századból csak ránk maradt?!
2013. máj. 31. 21:17
 8/13 anonim ***** válasza:

"Én azért még reménykedem, hátha valaki tudja történelmileg hitelesen."


Jézusnál senki se tudja jobban, kérdezd meg Tőle! Olvasd el az evangéliumokban, hogy Ő mit tanított róla.

2013. máj. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

A Biblia keveset ir a tulvilagrol. A regi zsidok egyaltalan nem hittek a halal utani letben, szamukra a halallal vege volt mindennek; a tetteikert valo jutalmat es buntetest foldi eletuk soran kaptak meg Istentol.


A tulvilag fogalmanak alapjai az Oszovetseg vege fele kezdenek kialakulni, es a halal utani itelkezes csak az Ujszovetsegben jelenik meg: Jezus mindenkinek orok eletet igert, aki elfogadja Ot megvaltokent, es orok szenvedest, aki elutasitja. Van tehat feltamadas, orok elet (mennyorszag) es orok szenvedes (pokol). A Biblia szerint a mennyorszag az, "ahol Isten lakik", a pokol pedig "egy langolo to".


Nincs egyetertes abban, hogy pontosan mit ertunk feltamadas es mennyorszag / pokol alatt. Egyes felekezetek ugy ertelmezik, hogy az ember lelke tamad fol, a tulvilag pedig egy szellemi, transzcendentalis hely. Masok szerint nem a lelek, hanem a test tamad fol, a tulvilag pedig egy fizikai hely lesz a Foldon, a foldi elet folytatasakent. Mindket oldal szamos idezetet es ertelmezest tud felhozni, hogy egyik vagy masik elmeletet alatamassza. (Erdekessegkeppen a Biblia sehol nem ir arrol, hogy az embernek a mai ertelemben vett "halhatatlan lelke" van - ezt a fogalmat az Egyhaz csak a kozepkorban tette hozza a dogmatikahoz, atveve egyes pogany hitvilagok elemeit. Hasonlokeppen Purgatoriumrol sincs szo a Bibliaban, ez is csak kozepkori adalek).

2013. jún. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm!

Ilyesmire gondoltam.

2013. jún. 2. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!