Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Na, akkor most magyarázza el...

Na, akkor most magyarázza el nekem valaki szépen részletesen, hogy mit is tanít a Biblia a túlvilágról?

Figyelt kérdés

Tisztelet Válaszadók!

Szeretném végre ha valaki összefoglalná nekem részletesen és pontosan, mit tanít a Biblia a halála, túlvilággal kapcsolatban.

Már annyi félle verziót hallottam:

1. menny, pokol, purgatórium, feltámadás (katolikus)

2. csak a feltámadás létezik és nincs lélek (főleg JT és Adventista nézet)

3. van benne reinkarnáció (ezt általában János evangéliumában olvasatokra hivatkoznak amikor Jézus Nikodémusszal beszél)

4. pokol, menny, feltámadás (főleg protestáns)

Illetve mit tanítottak hajdanán a keresztények a túlvilágról.

De most nem valami sablonos térítős szöveggel, hanem pontos, hiteles történelmileg alátámasztható dokumentumokkal.


A normális válaszokat köszönöm!



2013. máj. 31. 18:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A túlvilág kérdése nagyjából aszerint változik a Bibliában, hogy éppen melyik szakaszát olvasod. Az Ószövetségben például a halottak mind a "Holtak birodalmába" mennek. A Pokol és a Menny képe (amely kísértetiesen emlékeztet az abban a korban uralkodó görög-római vallás Elíziumára és Tartaroszára) csak az Újszövetségben jelenik meg. Ott is kérdéses a megemlítő szakaszok eredete. A Purgatóriumot egy-az-egyben zsinatokon határozták meg, a Bibliában említés szintjén sem szerepel. A feltámadás pedig a Jelenések Könyvében, aminek az írója ugyebár kétszáz éve halott volt, amikor azt ténylegesen megírták.

Szóval bonyolult dolgok ezek. :)

2013. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ezt a választ is köszönöm!

Ment a zöld kéz! :)

2013. jún. 4. 15:08
 13/13 munyamunya ***** válasza:

Korai krisztuskövető tanítók reinkarnációt illető írásaiból egy csokor:


[link]

2013. jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!