Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan Jehova Tanúk itt...

Vannak olyan Jehova Tanúk itt a GYK-n akik legszívesebben elhagynák a Szervezetüket, de nem teszik meg mert félnek a kiközösítéstől?

Figyelt kérdés

2013. jún. 1. 10:07
 1/8 anonim válasza:
55%
El kell mondanom, hogy a szervezet elhagyása és a kiközösítés nem ugyan az. A kiközösítés esetében az illető személy eltávolítására a szervezetből valamilyen súlyos bűn elkövetése és annak nem megbánása esetén kerül sor. A szervezetből való kilépés esetén az illető személy nem kíván további kapcsolatot fenntartani a szervezettel, illetve annak tagjaival. Számos oka lehet annak, hogy valaki meghozza ezt a döntést, de általában nem magával, a Biblia tanításával, hanem egy adott gyülekezetben megmutatkozó egyes személyek nem írás szerinti viselkedésével van gond, ami megszüntetése érdekébe a szervezet nem tesz semmit. A kiközösítésnél, az illető személy magatartásával, vagy gondolkodás módjával van probléma. Ha valaki pedig Önszántából kilép a szervezetből, annak leggyakrabban az az oka, hogy valaki nem tudja összeegyeztetni a gyülekezetben vagy a szervezet egyes tagjai részéről megnyilvánuló viselkedési formákat, a Bibliában tanultakkal.
2013. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez valóban így van, a kilépés és kiközösítés nem ugyan az, és nem egymással összefüggő dolog. Ha valaki ki akar lépni, könnyen megteheti, ez személyes döntése. A kiközösítés az, amikor a szervezet közösíti ki őt komoly, nem meg bűnt bűn miatt. Mit kevernek itt össze az emberek??
2013. jún. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
bocs, az utolsó mondat végén elírtam, ezt akartam írni: "nem meg bánt bűn miatt".
2013. jún. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó, de most is hoztátok a jehovista szokásotokat: Választ még véletlenmül sem adtatok a kérdésre, csak írtatok valamit ami szerintetek nem helyes a kérdés feltevésében. Én kívülállóként azonnal megértettem a kérdést és nem kellett hozzá külön magyarázat. Úgy látszik ti már annyira hozzászoktatok ehhez, hogy nektek mindent megmagyaráz a szervezet, hogy előbb elemeznetek kell a kiírt kérdést, mert különben értetlenül néztek csak magatok elé, mint mikor kinyitjátok a bibliát a magyarázataitok nélkül. Szánalmas.


A kérdésre pedig nem adhatok választ, hisz közöm sincs ehhez a szervezethez.

2013. jún. 2. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én az első hozzászóló nem sablon szöveget írtam, hanem a tényeket. Nemrég léptem ki a szervezetből. És tudomásom szerint nagyon sokan teszik ezt meg az általam már leírt indokok miatt. Nyilvánvalóan vannak olyanok, akik legszívesebben elhagynák a szervezetet, de nem azért nem teszik ezt, mert félnek a kiközösítéstől, hanem azért, mert nincs elég erejük hozzá. Ha valaki kilép a szervezetből, az mindent ,feléget' maga után.
2013. jún. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tehát ha valaki kilép a szervezetből, akkor tarthatja a kapcsolatot a még bent lévőkkel?

Vagy miben mások a következményei a kiközösítésnek és a szervezet elhagyásának?

2013. jún. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tarthatja, teljesen mindegy kilép vagy kidobják, ugyan úgy vonatkoznak rájuk a szabályok, azaz senki nem állhat vele szóba, nem köszönhetnek neki, sőt a családtagokkal sem tarthatják a kapcsolatot. Sokan ezért nem jönnek el, mert akkor nem tarthatnák a kapcsolatot a szeretteikkel. Inkább bent maradnak és tűrnek, szenvednek!
2013. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy vén a szomszédomban, akinek az apósa, anyósa ki van közösítve, de mivel az após jó szakember, időnként besegít ha szükség van rá, pl. fest, gázt szerel. Olyankor ők elmennek otthonról, mert ugye nem beszélhetnének vele, de jól megoldják a dolgot, a feleség testvére nem tanú, ő szól apukának mikor menjen és beengedik a lakásba.


Micsoda képmutatás!

2013. jún. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!