Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, ti elítélitek a marihuá...

Hívők, ti elítélitek a marihuánát és egyéb, természetes összetevőkből álló kábítószereket?

Figyelt kérdés
Például varázsgomba, hajnalkamag, satöbbi... Elvégre őket Isten tette a Földre, Ő akarja, hogy nőjön, tehát - elméletileg - nem lehet vele problémátok. Ki hogy van vele? :)
2013. jún. 6. 13:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy isten valamit teremtett, még nem törvényszerű, hogy neked arra kell használnod, hogy leamortizáld az agyadat... persze én nem vagyok hívő, de erre hivatkozni elég béna érv, hiszen a koka cserje is isten által teremtett, viszont az ördög szolgái csinálnak belőle kokaint, és terjesztik akár gyerekeknek is... és itt arról van szó, hogy ha azt vesszük, hogy isten megtiltja a bűnös gondolatokat, akkor mindíg tiszta elméjűnek kell lenned... de amúgy meg ha már ilyen szarokat szedsz, miért érdekel, hogy a vallásos embereknek mi a véleménye... hiszen az életedet jobban kontroláló államhatalom véleményére is szarsz, akik még büntethetnek is érte.
2013. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Egy növényen nincs mit elítélni. A tett az elítélendő, hogy valaki tudatmódosító szerekkel él.


Üdv. Péter

2013. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Elvileg Isten büntetése nagyobb, mint az állambácsié, hiszen ha elkárhozok, akkor örökké a pokol tüzében égek majd... Különben meg mi az, hogy én miért kérdezem? Mert érdekel mások szemlélete. Te nem is vagy hívő - ezt írtad... Akkor miért szólsz bele? Nem vitát akarok, de hívők véleményét kérdeztem, nem drogellenes kampányt kértem. Ja, és igen, maga a kokacserje természetes anyag, de ahhoz, hogy a növényből kokaint vagy crack-kokaint kapj, számos szintetikus hozzávalóval kell felütnöd. A marihuánát meg csak leszeded, és elszívod eredeti formájában. Arról, hogy leépíti az agyat, vitatkozhatnánk, de nincs kedvem. Ha érdekel, keress rá google-n a marihuána jótékony hatásaira; az amerikai orvosok rengeteg tanulmányt írtak róla.
2013. jún. 6. 13:48
 4/18 A kérdező kommentje:
Péter, köszönöm! Ilyen választ vártam, és várok még. :)
2013. jún. 6. 13:49
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

A kábítószerektől (bármilyentől) azért tilt el minket Isten mert tönkreteheti az életünket. Isten pedig szeretné, ha egészségben és boldogan élnénk.


Másrészt azokat a növényeket lehet olyan állatok fogyasztották amik mára kihaltak. De még lehet ma is élnek olyan állatok, amik ezeket fogyasztják.


"Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke lakozik bennetek?

Ha valaki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten. Mert az Istennek temploma szent, ezek vagytok ti."

1 Korinthus 3:16-17


Aki pedig úgy érzi, hogy még nem roncsolta magát össze vele mert "nem lehet", azoknak ajánlanám megnézni, hogy milyen bajokat és betegségeket vagy függőségeket szenvednek el azok az emberek akik rászoktak. Lehet te még nem szoktál rá, de ez nem jelenti azt, hogy tökéletesen tudod, mik zajlanak le ilyenkor a szervezetedben.


Lehet köpködni, hogy ez nem úgy van mert SZERINTEM JÓ DOLOG. Kedveseim nem a ti véleményetek számít hanem csak is az Úré.


tattilaboy

2013. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

És ha valaki már csak úgy élhet boldog életet, ha kábítószerezik? Gondoljunk csak a sok sanyarú sorsú, állam által kifosztott, lecsúszott emberekre, akik ebből a borzasztó világból menekülnek... Nekik, vagy bármely más kábítószerfüggőnek csak a bódulat, a megrészegülés jelenti a boldogságot. Márpedig ha az Úr azt szeretné, hogy boldogságban éljen az ember, akkor ezt nem ítélheti el, nemdebár?

Az, hogy nem az ember véleménye számít, csakis az Úré... Nos, ezt megint csak bődületes marhaságnak tartom. Ismételten, ha az Úr azt akarja, hogy boldog legyek, akkor miért éljek - BÁRKI által alkotott - törvények, előírások szerint? Nem kötözködni akarok, mert én hiszek Istenben, csak nem úgy, ahogyan te/ti, nem a Biblia írásai szerint, hiszen amit te leírtál, hogy KIZÁRÓLAG az Úr véleményére kell adni, és máséra nem... Nos, akkor te az egész életedet túszként, rabszolgaként éled, és Isten az egész "összeesküvés" vezére. Tényleg, abban hiszel, amiben akarsz, és úgy élsz, ahogyan jónak látod. De mégis, nem gondolod, hogy valahol igazam van?

Remélem, nincsen harag. Nem akarok haragot. Csak valakivel jót beszélgetni a témáról. Érdekel, hogy ti hogyan látjátok a világot.

2013. jún. 6. 14:08
 7/18 anonim ***** válasza:

És ha valaki már csak úgy élhet boldog életet, ha kábítószerezik?


Akkor az azt jelentené, hogy Jézus hazudott nekünk mivel Ő mondta: Én vagyok az út az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához csak is Én általam, valamint: Hogy Benne valósággal szabadok lehetünk. Ha te ezt a szabadságot és boldogságot elcseréled fűre meg piára.. akkor barátom az nem Istentől van.


tattilaboy

2013. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ajánlanám kedves kérdező számodra ezt a videót:

http://www.youtube.com/watch?v=uTfwygJcNj8


Döntsd el, hogy nem csak a Sátán akar-e téged és Istent ilyen hazugságokkal megcsúfolni... mivelhogy Sátán a hazugságok atyja, de ez a videóból (ÉS A BIBLIÁBÓL) kiderül...


tattilaboy

2013. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Tehát kábszerre van lóvé, kajára, megélhetésre nincs? Akkor azt mondom bele az arcába, hogy hazudik és ott hagyom.
2013. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Azt írod, hogy szabadok lehetünk Krisztusban. Nos, megcáfolom: te már nem vagy szabad. Függsz valamitől, egészen pontosan valakitől. Az Úrtól. Krisztustól. Ha te ezt szabadságnak nevezed, akkor fogalomzavarod van. Nekem a szabadság annyit jelent, hogy azt teszek, amit akarok, és úgy, ahogyan akarok. Ne haragudj, de nekem előbb jelenti a szabadságot az, hogy OTT és AKKOR füvezhetek, ihatok, és csinálhatok bármit, ahol és amikor kedvem tartja. Velem szemben neked nincsenek egyéni döntéseid, nem vagy szabad, mert függsz valamitől. Én, ha nem akarok szívni, nem szívok. Te, ha nem akarsz imádkozni, nem teheted meg, mert az Isten megbüntet. Ha én nem szívok, engem a kábítószer nem büntet meg. Elvonási tünetekről beszélhetünk, de az is csak akkor jön elő, ha te azt akarod. Ha nem akarsz "kattogni", egyszerűen nem kell kattognod! Irányíthatod a tetteidet, az egész dolog befolyásolhatóvá válik. Ellenben te nem tudod a saját dolgaidat irányítani, mert függsz az Úrtól, és ő irányít téged. Ebből következik, hogy - ha klasszikus értelemben vesszük - maga Isten egy sokkal nagyobb kábítószer, mint bármely anyag. Nem a te döntéseid határozzák meg az életed, hanem az övé. Ilyen a kábítószereknél nem fordul elő, ha a fogyasztó leteszi, nem kap dorgálást, büntetést, nem kell a kárhozástól félnie. Lehet érvelni, hogy függőség, de ha a fogyasztó önszántából leszokni nem tud, az is az ő akarata.

A videót eme mondatig tudtam nézni: a Sátán addig mehet el gonoszkodó tetteivel, míg az Úr azt engedi. Nos, ha körbenézel, akkor elég hosszúnak tűnik az a bizonyos póráz, mellyel Isten Lucifert kordában tartja - legalábbis nekem. Különben is, felfuvalkodás? A te Istened szerint Ő áll mindenek felett, Ő irányít mindent - akkor hogyan nevezhet mást pöffeszkedőnek, felfuvalkodottnak?


Utolsó kérdés: ugye, te egy Tanú vagy?

2013. jún. 6. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!