Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, ti elítélitek a marihuá...

Hívők, ti elítélitek a marihuánát és egyéb, természetes összetevőkből álló kábítószereket?

Figyelt kérdés
Például varázsgomba, hajnalkamag, satöbbi... Elvégre őket Isten tette a Földre, Ő akarja, hogy nőjön, tehát - elméletileg - nem lehet vele problémátok. Ki hogy van vele? :)
2013. jún. 6. 13:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Ha te ezt a szabadságot és boldogságot elcseréled fűre meg piára.. akkor barátom az nem Istentől van."

De igen, hiszen Ő a teremtő, a mindenható! Ő teremtette, Ő tette ide, és Ő akarja, hogy a mai napig itt legyen!

2013. jún. 6. 15:56
 12/18 anonim ***** válasza:

Te tudod kérdező a te döntésed, a te lelkiismereted. De arra vigyázz, hogy ne kreált Istenben higyj, mert az a legnagyobb butaság a világon. De miért nem kérdezed meg Istent? Ő valószínű, hogy előbb megmondja neked az igazat, mint itt bárki a gyakorin :D Nekem személyszerint azt mondja, és azt mutatta a lelkiismeretemen keresztül, hogy ne tegye. Én már értem is, hogy miért. :)

Egyébként : "Nekem mindent szabad, de nem minden használ." 1 Kor 10,23

2013. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Jobb mint a drogok... egy keresztény rockbandától:

http://www.youtube.com/watch?v=wYS-cc8POE0

2013. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az ércet is Isten teremtette, amiből fegyvert csinálunk és egymást öljük.
2013. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tattilaboy, mint tanú? :))))


Kérdező: a gonosz nem túl kreatív a vádaskodással, de talál hozzá mindig partnert, jelen esetben téged.

Ha Isten nem hagyná a dolgokat kiteljesedni, ha szegény sátánt azonnal pokolra küldte volna, akkor azt állítaná,, hogy mindez igazságtalanul történt. Ha hagyja garázdálkodni, akkor meg jönnek az emberei, hogy csúnya rossz Isten miért nem repíti már el a fenébe? Jó nektek bármi is? Kötve hiszem, mert béklyóban vagytok. Azt hiszed szabad vagy? Dehogy. Már ez a gúny, ez az álszent, képmutató, gőgös, kioktató hangnem is megmutatja.


Mit szeretnél? A drog káros. Mindenki tudja. Ha valaki arra költi a pénzét, nem kajára, akkor úgy kell neki. Ha valaki drogozik, akkor még rendes munkája sem lesz, és ezt is magának köszönheti. Ha te arra használod, hogy tönkre tedd magad, akkor tedd, de ne Istent hibáztasd. Én sem fekszem villamos alá, csak mert az Úr adta valakinek a tudást, hogy létrehozza.


Térj meg, add át a bűneid, tedd le, és nem leszel rab. Addig viszont a gyűlöleted és elégedetlenséged fog felemészteni.

2013. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel. Isten teremtette a hallucinogén és bódító szereket. Illetve ezekhez a szerekhez ezeket a tulajdonságokat társította, ha emberi szervezetbe jut. Ha nem akarta volna, hogy ilyen legyen, nem is teremt ilyesmit. Ha nem akarom hogy a gyerekem fegyverrel játszon nem tartok otthon fegyvert, ennyi. Ha tartok otthon, de egy konbinációs zárral védem azt, azzal azt kockáztatom, hogy megláthatja a kódot és megszerezheti.


A kérdésre válaszolva: Nem, nem ítélem el ezeket a szereket. Az alkohol vagy cigaretta semmivel sem másabb mint ezek a szerek, csak épp más a hatásuk. A probléma ott kezdődik mikor az ember nem tudja jól használni a szert. Vagy túl sokat képzel magáról és függővé válik. Gondolom egyik heroinista sem hallott arról, hogy akár az első lövés után is függővé válhat az ember... Na perszeee.

Szóval ez is az emberi butaságnak tudható be, hogy ennyi heroinista van. De lehetne említeni amák melyik másik keménmy drogot is. Mindenki tudja, hogy ezek függőséget okozó szerek, szóval ennek tudatában kezdte használni mindenki(aki persze kipróbálta). Így nem lehet a felelőséget Istenre kenni.

2013. jún. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A fű az csak fű, jóval kevésbé káros, mint a szintetikus drogok. A varázsgomba már más tészta, mert ha valami, hát az ki tudja fordítani az embert önmagából... akinek van esze, az nem megy a fűnél messzebb, a hülyeségre meg nem létezik gyógyír...
2013. jún. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a Korinthusi levélből fentebb idézett rész bármilyen élvezeti szer MÉRTÉKTELEN fogyasztására vonatkozik,figyelem az alkohol is drog, mégis több helyen kifejezetten szerepel a Bibliában a bor...A fű nem szerepel a Bibliában, de az sem, hogy tilos lenne. Szóval a részegség, és RENDSZERES füvezés bűn, pontosan az idézett Korinhusi levél alapján, a MÉRTÉKLETES sörözés, borozás, vagy egy keményen végigtanult vizsgaidőszak után a jól végzett munka után megérdemelt buliban egy fű elszívása pedig nem az. Szerintem Isten azért teremtette az élvezeti szereket, hogy mértékkel, felelősen éljünk vele. Egyébként ami engem illet, nem próbáltam még a füvet, de csak azért, mert így, hogy illegális, ki tudja milyen minőségű. Az állam pedig a legidiótább módon áll az egész drogkérdéshez. A fű kb. annyira veszélyes, mint a pia. Aki valamit pótól vele, illetve az önfegyelem,és mértékletesség hiányzik a jelleméből, az úgyis alkoholista, vagy kemény drogos lesz, aki meg normális, az nem. A heroinhoz hasonló valóban kemény drogok esetében meg a TERJESZTŐKET kell keményen büntetni, de ott sem a fogyasztókat. A fűt az alkoholhoz hasonlóan kell kezelni, azaz 18 év felett lehessen hozzájutni. A csempészőket pedig nem drogkereskedelem, hanem adócsalás miatt kell felelősségre vonni.
2014. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!