Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi hányszor járnak...

Jehova Tanúi hányszor járnak egy héten a mélyszegénységben élő cigányokhoz hirdetni az Evangéliumot?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem elégszer.

Bár egész nap szóval tartanák őket. Abból nincs baj, ha otthon vannak.

2013. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Olvastam Zita kérdését ihlető cikket. Ha ítélkezni tudnak, akkor gondolom élen járnak a példamutatással.

Remélem fognak tudni gyakorlati tanácsokat is adni olyan közeg látogatásához, akikkel a cikk szerint nem szabad előítélettel bánni.

2013. jún. 7. 20:17
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Hol ítélkeznek Jehova tanúi?

Egyébként sok roma van náluk szerintem.

2013. jún. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

"Egyébként sok roma van náluk szerintem."


Már már azt hittem, hogy tudod is, de megláttam a szerintem szót amin megcsillant a szemem :)

Nem akarok kötözködni, de miért nyilvánítasz egy olyan dologról véleményt, amiről nem is tudsz semmit sem? (a roma tanúkkal kapcsolatban ha vannak)


Amúgy véleményem szerint túlzsúfoltabb roma telepekhez nem járkálnak. Eddig még nem igazán hallottam olyan hírről (egyáltalán nem), hogy roma származású(ak) megölt(ek) volna valamikor is egy tanút pl itt magyar országon ilyen tevékenység közben. Higgyétek el, vannak olyan roma (milyen illemtudóan használom ezt a szót) telepek, ahol csak a Jehova tanúi hallatára csinálnának egy vermet és élve elásnák őket. Minket is keresztényeket ez nem vitás csak mondom, hogy ilyen hírről én még nem hallottam Jehova tanúival kapcsolatban. De ha tényleg Jehova tanúi mindenhova beteszik a lábukat akkor ez egy tény lenne, hogy magyar országon nincs olyan, hogy cigánybűnözés (<-hoppsz még alá is húzta).

Érdekes. Mifelénk meg a Keletiben is meg a 8. kerületben is vannak olyan roma származásúak, akik zsebében már csak azért kinyílnak a bicskák ha rossz szemmel nézel rájuk...


tattilaboy

2013. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Ugyan azzal a rendszerességgel, mint bárhova máshova.


ahol Én lakom abban a kerületben is vannak ilyen "telepek" és mindig szertettel fogadtak, akiket nem érdekelt azok megmondták, és tovább mentünk.


A Mi gyülekezetünkben nem egy kedves Roma család van, dolgoznak ugyan úgy mint bárki más, gyermeket nevelnek mint bárki más. Sőt nem egy Roma származású, nemtől kórtól függetlenül tanulnak, sőt tovább megyek Vannak akik valamikor börtönben voltak a rossz tetteik miatt, s jelenleg aktív tagja Isten népének, és ugyan úgy szolgálnak élnek dolgoznak mint bárki más.


Sőt nem egy ilyen személyeket ismerek más területekről is.

Nem rég a gyülekezetünkben két Roma származású testvér keresztelkedett meg, akik mára már igen aktív tagjai a gyülekezetnek. Egy másik gyülekezetben Vénként is szolgálnak Roma származású testvérek


Peanut

2013. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Azt,hogy "Jehova tanúja" mindig nagybetűvel írtad,de Magyarországot nem voltál képes normálisan leírni. Ráadásul még külön is írtad. (*taps*)
2013. jún. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Frank N. Stein, te hány roma felebarátodnak mostad meg a lábát?
2013. jún. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mulder614 ***** válasza:
Ahányszor csak beleesik a területbe ahol prédikálnak....!
2013. jún. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nem igazán értem mire célzott a válaszoló, amikor ezt írta: "Olvastam Zita kérdését ihlető cikket."


De azt szeretném elmondani, hogy több roma származásút tanítottam meg írni, olvasni, csak azért, hogy olvashassák a Bibliát. Igen, hetente járok "mélyszegénységben élő cigányokhoz ",a táborba, ahol a legtöbb házhoz sem wc, sem kút nem tartozik, de még utcának nevezett valami sincsen. Illetve van egy főutca, de jobbra és balra káoszban épített "házak" százai.

Félelmetes a számtalan gyerek között majd a közepéig bemenni, de soha senki még bántó szót sem küldött felém az elmúlt több mint egy évben. Eleinte a gyerekek "gyógyítónak" néztek, de megnyugtattam őket, hogy én senkinek nem adok injekciót, elmondtam, hogy én szavakkal gyógyítok. Ettől megnyugodtak és előre köszönnek ha elmegyek mellettük.

Viszont amikor belépek a tanulmányozóm udvarába, rögtön megszűnik a tábori hangulat, mert rendezett udvar, gyönyörű tiszta, ápolt konyha és virágoskert, rendezett és tiszta az egész udvar. Ha nem hallatszana az udvarban a "kinti" hangok, el sem hinném, hogy ilyen környezetben vagyok.

Ezek az emberek megtanulták azt, hogy Jehova a rend Istene is, és elvárja tőlük, hogy ők is ilyenek legyenek. Törvényes házasságban élnek, magas erkölcsi irányadó mérték szerint nevelik 18,15 és 7 éves gyermekeiket. Dolgoznak, szerényen, de elégedett életet élnek. Példaértékűek a magyaroknak is.


Ha nem lennék Jehova Tanúja, bár itt ebben a városban éltem le az életemet, soha nem ismertem volta meg a roma közösséget. Most hálás vagyok Jehovának, fölhasznált engem, hogy ezeknek az egyszerű, de nagyon kedves, alázatos embereknek segíthetek reményt vinni az életükbe, hogy fognak ők még méltó életet élni, olyat, amilyet személyválogatás nélkül mindenkinek elérhetővé tesz: amikor nem lesz diszkrimináció, faji, származási előítélet, hiszen Krisztus minden emberért meghalt.


Ja és nem én vagyok az egyedüli aki oda jár. Gyakran találkozom több párral is, akik végzik az evangelizáló munkát ott.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!