Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusként lehetek ministr...

Reformátusként lehetek ministráns katolikus misén?

Figyelt kérdés
A katolikus vallás közelebb áll hozzám, ezért érdekelne a dolog.

2013. jún. 8. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezt meg kell beszélned a templomban a pappal. Mise után a sekrestyébe menj be, és mondd el a problémádat. Van megoldás, tudok ilyenről, de ott kell megbeszélned.
2013. jún. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szpeti1991 ***** válasza:
78%
Szerintem igen, mert ugyanolyan szentmise részvételnek minősül, mintha a padban ülnél. Csak szentségeket nem vehetsz fel, ergo nem áldozhatsz. Ennek ellenére nem tartanám szerencsésnek... de ezt valóban a paptól kell megkérdezned.
2013. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy bizonyos pap megengedi. De egyáltalán nem szerencsés. Miért akarsz mindjárt ministrálni?

Aki szolgál a szentmisén, az lélekben (elméletileg) nagyon fel kell, hogy készüljön. Tisztában kell lennie (az ő szintjén, tehát gyereknek sajátján, kamasznak, felnőttnek sajátján) a szentmise különböző részeinek jelentésével, s ha az Úr oltárjánál szolgál (ministráns=oltárszolga) példás és jó, ha kegyelmi állapotban van, és ha már volt elsőáldozó, áldozik is a misén. Ez fontos a többi hívő szempontjából is, a ministráns egyfajta példa.


Egyelőre szerintem jobb, ha csak "mezei" hívőként vagy jelen, megismered a vallást, aztán ha úgy gondolod, katolizálj, és ministrálj.

2013. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Elméletileg lehet, hiszen a misén bárki részt vehet, csak áldozni nem mehetsz. Viszont a ministránsoknak nem kötelező áldozniuk. Ettől függetlenül fontos megjegyezni, hogy ez egy szolgálat, amit ennek a felelősségteljes tudatában kell/kéne végezni.
2013. jún. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem mert más a vallásod elöbb katólikusnak kell lenned. Ha nem mondod meg a papnak az igazságot hogy nemvagy katolikus hanem református szentségtörést és nagy bünt követsz el. Hány éves vagy ?
2013. dec. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megmondod reformátos vagy akkor nem
2014. márc. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szpeti1991 ***** válasza:
100%
Akkor követ el szentségtörést, ha áldoz. De azt a padból sorban állva is megteheti. A ministrálás szolgálat, nincs benne semmilyen szentség. Az oltáriszentség a pap feladatköre. Teológiailag biztosan lehet ministrálni reformátusként, maximum nem túl szerencsés.
2014. márc. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tudod mit kell csinalj akkor a pap nem fogja észrevenni hogy régi vagy és ministrálhatsz. Csak tanulj meg egy katolikus templom nevét a pappal ha megkérdik melyik templomba jársz legyen mit hazudj. Akkor nem derül ki hogy refi vagy
2021. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én református vagyok, de teljes ismerem mindkét vallást. Rengeteget ministráltam, eleinte csak álltam az oltár mellett, később már perselyt gyűjtöttem, és sűrűn olvastam is. A ministráns társaim ugyan sűrűn felhántorgatták, hogy mit keresek ott reformátusként, de az atya mindig megvédett, és azt mondta: Mindegy, hogy milyen vallású, a lényeg, hogy Istent szolgálja. Ezzel a mottóval folytatom mai napig a szolgálatot.
2023. jan. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!