Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a teendő, ha reformátusként...

Mi a teendő, ha reformátusként katolikus misére megyek?

Figyelt kérdés
Nem rég voltam egy katolikus temetési misén.Református vagyok és nem ismerem a szokásokat.Tiszteletlenség ha nem vetek keresztet?Persze,amikor letérdeltek,letérdeltem,kezet fogtam, az énekeket énekeltem.De mi számít tiszteletlenségnek?
2010. jan. 5. 10:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

ha hangosan beszélsz, és nevetgélsz


de komolyan, ha más felekezethez tartozol, nem kell követned a más felekezet szokásait

még a letérdelést sem tartom szükségesnek (ilyenkor le lehet térdelni, vagy felállni, vagy ülve meghajtani magad)

nyilván, ha felállnak, azt lehet követni

2010. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Csináld amit a többiek, oszt jólvan.


Tiszteletlenség: hangosan röhögsz, énekelgetsz, futkározol, laptopozol, zenét bömböltetsz, káromkodsz, Isten nevét hiába a szádra veszed, fingasz, titokban önkielégítesz, cigizel, lakomát csapsz az imapadon, hajigálod az ostyát, fagylaltot nyalogatsz, drogozol...


Lásd be, ez elég tág fogalom.

2010. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha szép csenben végigülöd,az elég.Teljesen felesleges olyan dolgokat csinálnod,amik távol állnak tőled.
2010. jan. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Katolikusként azt mondom, nem kell követned a szertartást, mondjuk amikor felállnak, te is állj fel, amikor meg leülnek, te is tedd azt. letérdelned nem kell. De ezeket is csak azért csináld, mert hülyén venné ki magát, hogy mindenki áll, csak te ülsz, hiszen nincs rád írva, hogy református vagy.


Egyébként meg a fontos csak az, hogy ne zavard a szertartást.

2010. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Pontosan, ha nem zavarod a szertartást, akkor semmi tiszteletlent nem teszel szerintem.
2010. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem se borulj le a bálványaik előtt.
2010. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Protestánsként nem szabad keresztet vetni? :D
2010. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

20:28

Ha ez nem egy vallási tematikájú kérdés lenne, akkor más jelző is eszembe jutna....most azt mondanám csak, h egy provokatív jehovás agymosott vagy. Komolyan nem értem mi értelme van az ilyen elfogult hozzászólásoknak részetekről ?!


A kérdésre válaszolva, csak az számít tiszteletlenségnek, ha olyat teszel, ami a református templomban is tiszteletlenségnek számít.Mivel más felekezethez tartozol nem tudhatod a katolikus szokásokat, ezért senki nem szólhat meg téged, és nem is fog.Ha úgy érzed, persze követheted a többieket, amennyire sikerül, de ha nem, az sem baj.

2010. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. jan. 6. 09:11
 10/17 anonim ***** válasza:
25%

20:28-as vagyok. Nem vagyok JT, ne sértegess! Talán nem ismered Isten szavát?


3Móz 26,1

Ne csináljatok magatoknak bálványokat, se faragott képet, se oszlopot ne emeljetek magatoknak, se kőszobrokat ne állítsatok fel a ti földeteken, hogy meghajoljatok előtte, mert én vagyok az Úr, a ti Istenetek.


Zsoltárok könyve 115. rész 4.

Azoknak bálványa ezüst és arany, emberi kezek munkája.

5.Szájok van, de nem szólanak; szemeik vannak, de nem látnak;

6.Füleik vannak, de nem hallanak; orruk van, de nem szagolnak;

7.Kezeik vannak, de nem tapintanak, lábaik vannak, de nem járnak, nem szólanak az ő torkukkal.

8.Hasonlók legyenek azokhoz készítőik, és mindazok, a kik bíznak bennök!

9.Izráel! te az Úrban bízzál; az ilyenek segítsége és paizsa ő.


[link]

2010. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!