Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Zsidó vallás tényleg elítéli...

A Zsidó vallás tényleg elítéli a homoszexuálisokat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 17:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Tudtommal egyik vallás sem engedi meg.

Majd mind ugyan azon a Biblián/Koránon(nagyon hasonlóak)

alapul, s a szövegek adják meg a törvényeket.

Nem csak úgy alapították a zsidó vallást sem, sőt, a zsidó nagyon is szó szerint ragaszkodik a törvényekhez. Ha nem teheted egy szekrénybe a húsos edényt a tejessel, egyetlen kis vers miatt, akkor gondolod, hogy ekkora eltérést megengednének?

2009. okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Az ortodox zsidóság a homoszexualitást a Tóra az állatokkal fajtalankodáshoz hasonló, halálos bűnnek tekinti. A reformjudaizmus – mivel a homoszexuálisok is Isten teremtményei – a zsidó törvények utasításai alapján kötelezve érzik magukat "felebarátaik szeretetére" (3Mózes 19:18 ~ Vájikrá 19:18), részben emiatt őket egyetlen más judaista közösség sem ismeri el zsidó vallásúnak. A köztes - konzervatív, neológ - álláspontok is elítélőek, de jelentős átmenetek vannak, jellemzően csak a homoszexuális gyakorlatot ítélik el, a homoszexuális személyeket nem.
2009. okt. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%

Én nemrég voltam egy zsinagógában, ahol egy rabbi tartott néhány órás beszédet, lehetett kérdezni is, stb..

Azt mondta: A zsidóság lényege az, hogy ne tegyél olyat, amit másnak se kívánsz.

Szóval szerintem nem ítéli el.

2009. okt. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
11%
református vagyok és megvetem azokat akik homokosok
2009. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
35%
szerintem mindenki elítéli,aki normális,nem csak a zsidók.
2009. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%

19:01: senki sem kérdezte.


Minden vallás elveti őket, de persze hozzáállás kérdése. A zsidó vallás minden előírását úgyse lehet betartani, mert akkor az ember annyira be lenne skatulyázva, hogy csak na. Egyébként ezért nem hiszek semmilyen vallásnak, mert tele vannak értelmetlen, ostoba szabályokkal - és itt most nem arra gondolok, hogy 'ne ölj', hanem pont az ilyen zsidó marhaságokra, már elnézést, hogy a húst meg a tejet külön, meg csak kóser húst lehet enni - miért??? Valaki kitalálta ezeket a zagyvaságokat, ennyi. Biztos nem szerette a homoszexuálisokat, ami nem meglepő, mert sokaknak piszkálja a csőrét.

2009. okt. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
5%
Én mind 2-őt elvetem
2009. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
Az Ótestamentumban tisztán le van írva. Utána kéne olvasni... Leviták könyve 18,22: Férfival ne hálj asszonnyal való hálás módjára: undokság az!
2009. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%
A vallások 99%-a elítéli a homoszexualitást. Az megint más kérdés, hogy az adott vallás hívei mit gondolnak. A nagyon vallásosak (bármilyen vallásról legyen szó) egyértelműen követik azokat a törvényeket, amiket a vallásuk lefektet.
2009. okt. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%

18:18

hát pont ezért nem szabad homoszexuális tettet véghezvinni.Nem?

2009. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!