Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallás. Valaki segítene?

Vallás. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

1.Fogalmazd meg röviden,hogy milyen volt az Isten kinyilatkoztatása,tervének megvalósulása az emberiség életében?

2.Hogyan feleljek egy ahhoz hasonló kérdésre,hogy hogyan müködik az én személyes üdvösségtörténetem?


2011. okt. 22. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Isten közvetlenül a bűneset után kinyilatkoztatta az un. ősevangéliumot, miszerint az "asszony magva" Krisztus "a kígyó fejére tapos, az pedig a sarkába mar." Ezután Isten elhívta Ábrahámot, aki a Megváltó népének ősapja, az ő életében is megmutatta a megváltás lényegét (lásd. a fiát kész lett volna feláldozni). A zsidó népnek folyamatosan adta a prófétákon keresztül az igéreteket, melyek Krisztusra mutattak, Mózesen keresztül pedig az áldozati rendszert, ami szintén a megváltást mutatta be, valamint az ünnepeket is, melyek a megváltás egyes eseményeit mutatták be. Végül megszületett maga Krisztus.


A személyes életedben Isten különböző eszközeit mutasd be, hívő rokonokat, barátokat, akiken keresztül Isten megszólított, a megtérést, az új életben való járást...


Üdv. Péter

2011. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A tiedet nem tudom azt neked kell tudni:)

Nekem Isten megbocsátotta a bűneimet és megmutatta hogyan kell szeretni az embereket.

2011. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!