Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Angyalok a Bibliában: csak...

Angyalok a Bibliában: csak Mihály arkangyal és Gábriel van név szerint említve, ha jól tudom. Akkor a többi angyal nevét honnan veszik és hogy azok miket tudnak csinálni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 22:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Akkor most Isten vagy Allah?

És ha a kereszténység a későbbi kialakulású, akkor mégiscsak át kellett valahogy hogy vegye ezeket nem?

Úgy olvasstam hogy az ószeövetségben még alig vannak angyalokról szó, csa később veszik bele.


Azt sem értem hogy a különböző angyalkommunikációs tanfolyamok miről szólnak, ha Jézuson keresztül lehet utat találni csak istenhez.

2013. jún. 14. 11:11
 12/14 ms91 ***** válasza:

" Allah arab szó, amelynek jelentése: az egyetlen Isten. A szó származása az AL-ILÁH (az Isten) összetételből vezethető le. A legrégebbi sémita írásokban az istent az IL vagy ÉL szó jelentette. Héber nyelven a Teremtőt Eloah (tbsz. Elohim)-nak nevezik, míg Jézus nyelvén az Alaha szó jelentette Istent. Az Allah szó Isten helyes arab elnevezése, mert ez az egyetlen kifejezés, amelynek nincs többes száma és neme. "


[link]


Remélem így már érthető. :)

Az Ószövetség elején is olvashatsz angyalokról.

Pl:


" A két angyal este ért Szodomába, amikor Lót éppen a város kapujánál ült. Mikor Lót meglátta őket, felállt, eléjük ment, földig hajolt előttük... " (1Mózes 19:1)


Én abban hiszek, hogy az emberiség hajnalán mindenki, tehát már Ádám (a.s.) is muszlim volt ( vagyis alávetették magukat Allah (Isten) akaratának, ezt jelenti a muszlim szó), de eltértek az igaz hittől. Említettem a Korán 7:59-et már. Az értelmezés részében ez olvasható:


" Ibn Abbasz (r.a.) és más tefszír-tudósok szerint a bálványimádás akkor kezdődött, amikor az igaz és jámbor emberek meghaltak, és az utódaik imahelyeket építettek a sírjaikra, amelyekben a holtakat ábrázoló képeket és szobrokat helyeztek el. (...) majd a későbbi generációk, akik már elfelejtették, hogy miért készültek ezek a szobrok, elkezdték imádni őket. (...) Amikor ez a gyakorlat elterjedt az emberek között, és elfelejtették Ádám próféta (a.s.) és utódai tiszta vallását, a Mindenható Allah, hála és dicsőség Neki, elküldte hozzájuk Noé prófétát (a.s.), aki azt parancsolta népének, hogy forduljanak el ezektől a bálványoktól, és imádják egyedül Allahot. "


Az angyalkommunikációs tanfolyamokról én sem tudok semmit, de abban biztos vagyok, hogy angyalokhoz, emberekhez, még a prófétákhoz se szabad imádkoznunk, csak egyedül Istenhez. Nem hiszek abban, hogy hinnem kell abban, hogy Jézus (a.s.) váltságul adta életét a bűnökért, és hogy csak így jutnék a Paradicsomba. Abban sem hiszek, hogy Jézus (a.s.) az Isten fia lenne, hisz akkor már nem egy Isten lenne, hanem kettő. De Jézuson (a.s) keresztül valóban találhatunk utat Istenhez, a tanításán keresztül, ahogy a többi próféta tanításán keresztül is utat találhatunk Istenhez, hisz küldöttségüknek ez volt a célja: +Csak Egy Istennek szolgáljatok és forduljatok el a bálványoktól." Hitem szerint az emberiség utolsó prófétája Mohammed (s.a.w) volt. Vele zárult le a kinyilatkoztatások sora, a vallást visszavezette eredeti állapotához, kinyilatkoztatott a Korán, ami elmondja, hogy az előtte levő Írások is kinyilatkoztatások voltak, de az emberek az évszázadok folyamán beleírták a saját véleményüket, így lett a Biblia Isten és emberek szava. Én ebben hiszek.

2013. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Érdekes okfejtés, köszönöm:)
2013. jún. 15. 20:20
 14/14 anonim ***** válasza:

Mégis miért pontozták le az elsőt?

Lucifer egy bukott angyal.

2023. szept. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!