Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik angyal/arkangyal állt...

Melyik angyal/arkangyal állt Józsué előtt kivont karddal?

Figyelt kérdés

"13 Amikor Józsué Jerikónál volt, föltekintett, és látta, hogy egy férfi áll előtte, kivont karddal a kezében. Odament hozzá Józsué, és megkérdezte tőle: Közénk tartozol, vagy ellenségeinkhez?

14 Az pedig így felelt: Nem, hanem az ÚR seregének a vezére vagyok. Most jöttem. Ekkor Józsué arccal a földre borult előtte, és ezt mondta neki: Mit akar mondani szolgájának az én Uram?

15Az ÚR seregének a vezére ezt felelte Józsuénak: Oldd le sarudat a lábadról, mert szent az a hely, ahol állsz. Józsué pedig úgy tett."


2011. nov. 16. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Mihály.
2011. nov. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
"az ÚR seregének a vezére vagyok" = Szent Mihály
2011. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Tisztelt Kérdező!


Jézus Krisztus volt az, mint az Atya küldötte, mint az Angyalseregek fejedelme. Ezt onnan is tudhatjuk hogy Jézus megjelent például Ábrahámnak is, illetve Józsué leborolt előtte, ez a Személy pedig elfogadta az imádatot.


Normális esetben Angyal nem fogadja el az hogy leboruljanak előtte (Lásd: Jel 22,8-9) Ez a Személy tehát csakis egy Isteni személy lehetett, és mivel az Atyát nem látta még senki, ezért csak Jézus lehetett az.

2011. nov. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
A Mihály pedig annyit jelent hogy "Mikáél" Vagyis "ki olyan mint Isten?" Egy angyal nem lehet olyan mint Isten, tehát ugyanúgy Jézusnak a neve mint például az "Immánuél" vagyis "Velünk az Isten"
2011. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Na, éljen, már értem legalább hétköznapira lefordítva, hogy Jehova tanúi miért gondolják, hogy Mihály arkangyal egyenlő Jézussal.


Egyébként a kérdezett angyal Mihály. Megtestesülése előtt Jézus különben sem jelent meg látható formában sehol.

2011. nov. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Én azt gondolom ahhoz, hogy korrekt választ lehessen adni a kérdésre az összes olyan eseményt érdemes megvizsgálni a Szentírásban, ahol ember angyallal találkozott. Van olyan találkozás, ahol egyértelmű a reakciókból, hogy közönséges angyalról van szó, aki lehetett gyakorlatilag bármelyik angyal.


Az arkangyal kifejezés jelentése angyalfejedelem, az angyalok vezetője. A Szentírás szerint ebből egy van. Az arkangyal szavára fognak feltámadni az üdvözülendők, más helyen azt olvassuk, hogy Jézus Krisztus lesz

akinek a szavára feltámadnak, ebből logikusan következik, hogy arkangyal csak egy van, ez pedig Jézus Krisztus. A Mihály név is beszédes: azt jelenti: ki olyan mint Isten.


Amit előttem már leírta, és szeretném megerősíteni: az angyalok soha nem fogadták el senki imádatát, és azt, hogy leboruljanak előttük.

Józsuénak valóban Krisztus jelet meg. Ajánlom Vigh Ágnes igehirdetését, melyet 2011 április 2-án tartott éppen erről a gödöllői Bibliaházban, letölthető és meghallgatható a gösöllői Bibliaház honlapján a hanganyagok menüpontban.


Üdv. Péter

2011. nov. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!