Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért Jehova Tanúival kapcsola...

KZitus kérdése:

Miért Jehova Tanúival kapcsolatban kérdeznek a legtöbbet? Ha ennyire előítélettel vannak irántuk, miért a sok kérdés?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy az összes vallás közül velük kapcsolatban tesznek fel kérdéseket.

A hozzászólások kb. 1%-a jó, a többi mocskolódó. Ha ennyire előítélettel vannak irántuk, miért a sok kérdés?



2013. jún. 14. 11:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%

Egy kis bevezető:

(a válaszokat mások írták az egyik kérdésemre)


"Olyan merev szabályrendszert alakítottak ki, mint a farizeusok, akiket Jézus bírált. Aki nem tartja be ezeket a szabályokat, az kiközösített, bűnös ember lesz, mint a pénzváltók és a vámosok. Emellett úgy hiszik, hogy csak az ő kiváltságuk lesz az üdvösség."


"Kétféle bigottról van szó.

Az egyik aki nem lát túl a törvényeken, szívtelen a másik pedig aki villog vele, hogy ő milyen tökéletes kiválasztott."



Az én véleményem: Azért van az a sok kérdés, hogy kicsit érzékeltessük velük azt, hogy mégis mekkora képmutató szekta az egész. Jézus finoman fogalmazva nem kedvelte az ezekhez hasonló egyéneket mint pl farizeusok, írástudók stb.

Mi csupán szeretnénk őket észhez téríteni.


Még valami: csak engem idegesít a tanúkkal kapcsolatban az, hogy a hazugságaikkal és a képmutatásaikkal térítenek el a rossz irányba olyan embereket, akik szeretik szívből az Urat?

Engem nagyon feltud dühíteni.

2013. jún. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Kedves tattilaboy


Azokból amit leírtál, te melyiket tapasztaltad meg személyesen?

2013. jún. 14. 11:56
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Tudom mire megy ki ez a kérdés, úgyhogy válaszolnék mindannyiunk nevében:


Soha senki sem tapasztalt meg velük kapcsolatban semmit sem tattilaboy állításai közül csak irigyek vagyunk mert ők kerülhetnek csak a mennybe mi pedig a pokolra kerülünk Jézussal együtt mert nem szeressük őket!

Tökéletlennek vagyunk, fel sem érhetünk a Jehova tanúihoz!


És reméljük, miután meghalunk és majd a Jehova tanúi mérik ki büntetéseinket, reméljük, hogy rendesen benyaltunk eddigi életünk során nekik, hogy majd ne kapjunk tőlük súlyos ítéletet!!!

2013. jún. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%

Kedves KZitus! Ez a gondolat már sokszor megfogalmazódott bennem is. Az szerintem természetes, hogy központi téma Jehova Tanúi tanítása és élete, hiszen olyan mértékben és formában eltér a legtöbb magát kereszténynek valló hitétől és életvitelétől, hogy azt nem lehet nem észrevenni. De erre megint csak azt kell mondanom, hogy abszolút így volt az első sz.-i tanítványok esetében is. Kétségtelen, hogy nagyon sokan "destruktív szektának" bélyegezték abban az időben is a Jézus alapította keresztény egyházat!


------


Látod kedves tattilaboy, ahelyett, hogy vádaskodsz, inkább néznél utána annak, hogy mit is tanítanak a Tanúk, mert ez a megoldás nagyon hibásra sikeredett :)).


Eltérítünk rossz irányba? Vajon miben tér el Jehova Tanúi erkölcsi irányadó mértéke attól, amit a Biblia istene megkövetel a szolgáitól? Mondj bibliai példákat, hogy a keresztény erkölcs mely pontját szegjük meg. Mert ha "rossz irányba" térítünk, nyilván nem azon erkölcs szerint tanítunk és élünk, amely a Szentírásban van.

2013. jún. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem az erkolcsrol van szo, hisz meg a nem hivo emberek is elhetnek erkolcsos eletet,hanem arrol, hogy ti nem Krisztust hirdetitek, nem az evangeliumot mondjatok az embereknek, ez a legnagyobb baj, ti kiakartok erdemelni olyan kegyelmet amt nem lehet cselekedetekkel kierdemelni,olyan igakat kottok az emberek nyakara ami folosleges, azt hiszitek, hogy csak nektek lessz orok eletetek, pedig nagyon tevedtek, Istennek nem egy szervezete van, hanem emberek akik atadtak az eletuket es befogadtak Jezus Krisztust akit ti lealacsonyitatok, na ezzel van baj es ezert vagytok kozponti tema, mert azt szeretnenk, hogy minel tobben raebredjenek az igazsagra es megmerjek tenni a legjobb lepest, vagyis, hogy ott hagyjak a szervezetet meg akkor is ha emiatt kitagadja a sajatcsaladja, de legalabb visszakapja a szabadsagat, hisz Jezus Krisztus szabadsagara hivott el bennunket es nem egy gorcsos eletre, megfelelesi kenyszerre.
2013. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2013. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves 12:50


Most teljesítetted be Jézus próféciáját, mert egytől egyig be kell teljesednie rajtunk, így volt ez már az első századtól kezdve:

Tertullianus azt írta, hogy az emberek „szerint minden nyilvános szerencsétlenségnek, a népre zúduló valamennyi csapásnak a keresztények az okai. Ha a Tiberis a városfalakig emelkedik, ha a Nílus nem árad szét a szántóföldeken, ha változatlan az időjárás, ha megmozdul a föld, ha éhínség, ha járvány lép föl, rögtön halljuk az üvöltést: »Oroszlán elé a keresztényeket!«


Máté 5:10-12

10 Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága.

11 Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellenetek énértem. 12 Örvendezzetek és ugrándozzatok örömötökben, mivel nagy a ti jutalmatok az egekben; hiszen így üldözték a prófétákat is, akik előttetek éltek.


Máté 5:19-20

Aki tehát megszegi e legkisebb parancsolatok egyikét, és aszerint tanítja az embereket, azt az egek királyságára »legkevésbé méltónak« fogják hívni. Aki viszont cselekszi és tanítja ezeket, azt az egek királyságára »méltónak« fogják hívni. 20 Mert mondom nektek, hogy ha az igazságosságotok nem múlja felül az írástudókét és farizeusokét, semmiképpen nem mentek be az egek királyságába.

A korai keresztények a békés Királyság-üzenetet hirdették, mégis üldözték őket, ahogy korábban Jézust is.

János 15:20

Tartsátok elmétekben a szót, melyet mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is meg fogják tartani.

János 17:14

Nekik adtam a szavadat, de a világ gyűlölte őket, mert ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.


Folytathatnám azokat a próféciákat, amelyek nap mint nap beteljesednek rajtunk.

Ezt a te véleményed is bizonyítja.

Tisztelettel: Zita

2013. jún. 14. 19:00
 8/19 anonim ***** válasza:
Csak ti azt nem tudjatok felfogni,hogy titeket nem Jezus miatt uldoznek,es ez mindent bizonyit,szoval az hogy az emberek nem szeretnek benneteket ez meg nem jelenti azt,hogy ti vagytok az igaz vallas hivei.
2013. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Jehova tanúi ugyanazt a munkát végzik, amit Jézus Krisztus. Akkor mégis van hasonlóság. Jézust azért üldözték amiért az igazságot tanította az Atyjáról. Sátán az Ördög sohasem szerette volna, hogy az emberek megismerjék az igazságot. Ő a hazugság istene.
2013. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szinte minden válaszból ismét árad az előítélet.

Még senki nem válaszolt az eredeti kérdésre:

Miért Jehova Tanúival kapcsolatban kérdeznek a legtöbbet?


Szeretnék őszinte válaszokat.

A többi nem igazán érdekel, hisz tele van vele ez az oldal.

2013. júl. 31. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!