Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők! Mi lenne a vélemén...

Istenhívők! Mi lenne a véleményetek ha egy nap hivatalosan bejelentenék a földönkívüliek létezését?

Figyelt kérdés
A Bibliában más földönkívüli civilizációról nincs szó!Így lehet sokan ezzel megtagadnák Istent!?Vagy a válasz az hogy Isten miért ne teremthetne más akár több civilizált fajt a világba?
2013. jún. 16. 23:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%
ha valaki hisz Istenben az nem azt jelenti hogy szerinte nem létezik földönkívüli élet, sőtt valakinek ez bizonyíték lenne Isten létére, mert vannak olyan elméletek miszerint földönkívüliek voltak az Isteneink :)
2013. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
15%

Hányszor lesz még ez a kérdés feltéve?

Kölyök, nincs olyan, hogy földönkívüli, UFO, stb!


Itt ez az ige-szakasz ha nem tetszik, akkor ne a vallástémában próbálkozz ilyenekkel:

"Nevezte pedig Ádám az ő feleségét Évának, mivelhogy ő lett anyja minden ÉLŐNEK." 1Móz. 3:20

2013. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
Isten a mi vilagunkat teremtette, a foldonkivuliek meg masik vilagbol jonnek (persze a Bibliaban Isten teremtette a mindenseget, szoval a Biblia tanait tagadnak)
2013. jún. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

Ha a földönkívüliek esetleg azon a fokon állnak, hogy még mindig befolyásoló tényező náluk a vallás (ami így talán kellően agresszív), valószínűleg a földi hitetleneket meg akarnák téríteni (esetleg mivel az ő vallásuk kimondja, az isten a saját képmására teremtette a...wookieet, semmit sem jelentene nekik az életünk). Elképzelhető, hogy kiirtanak vagy rabszolgaságba döntik a civilizációt.

Ha békésebbek, az emberek fognak bele a véres térítésbe/mészárlásba.


De kötve hiszem, hogy értelmes földönkívüli lény kapcsolatot létesítene egy ennyire fanatikus és veszélyes fajjal.

2013. jún. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%

""Nevezte pedig Ádám az ő feleségét Évának, mivelhogy ő lett anyja minden ÉLŐNEK." 1Móz. 3:20"


Aha...Szóval Éva nem lehet a földönkívüliek anyja,de viszont ő az anyja a kék bálnától kezdve,a tasmán ördögön át,egészen a spanyol nátháig.Roppant érdekes.Már már érzem ahogy maga a tér idő kontinuum görbül meg ezektől a logikai hegyektől...


De tényleg!Miért is ne lehetne Éva a tőlünk 5 CSE távolságra lévő Európa vagy a kicsit távolabb lévő Titán vagy Enceladuson élő (esetlegesen élkő) mikrobák anyja?Ha már a földi fauna és flóra anyja akkor csak nem megeröltető logikailag az hogy az Európa lakók anyja is!

Ja,bocsánat.Ez csillagászat ,amihez a magatok fajta szentfazekak már hogy is mondjam...alul iskolázottak (nagyon úri modorral)


Azt azért megnéztem volna hogy Éva hogyan hoz a világra egy camarasaurust ...Mert hát tudjuk hogy a dinoszauruszok az emberrel egy időben éltek,és úgy látszik hogy az első nő hozta világra azt a megannyi dinoszauruszt (ráadásul nem volt elég egyszer kinyomnia magából szerencsétlennek a kis porontyait,hanem kellett azoknak még egy társ is.)


De tudom...Itt már a szimbolikus értelmezés jön elő...


Poliateista

2013. jún. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
75%

De különben az hogy nincs szó a könyvben más civilizációkról (egyáltalán élőlényekről,ami egy szimpla kék moszat is lehet) még nem teszi kizárttá a létezésüket (még akkor se ha adunk egyáltalán a biblia szavára)


Hisz tudtommal a más naprendszerekben lévő exobolygókról vagy intersztelláris ködökről,esetleg neutroncsillagokról se szól egy szót se.Pedig ezek vannak.


Poliateista

2013. jún. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
97%

Részben egyetértek Poliateistával.


Azért mert valamiről nincs szó a Bibliában, attól még nagyon is létezhet.

Így aztán semmi az ég világom nem történne a hitemmel, Isten létezésében igen erős meggyőződésemmel, ha kiderülne, hogy léteznek a földönkívüliek.

Én magam vallásomat gyakorló katolikus vagyok, és meggyőződésem, hogy a vallás és tudomány elférnek egymás mellett.


Sajnálom, Poliateista, hogy nem találkoztál még olyan kereszténnyel, aki tudós, és esetleg a csillagászat a szakterülete, én igen sok keresztény tudóssal találkoztam, magam is az vagyok. Nem csillagász ugyan.


Figyelembe véve az univerzum méretét, igen meglepő lenne, ha csak a Föld bolygón lenne élet. Azért, mert vannak olyan hívők, akik szerint nincs élet a Földön kívül, nem jelenti azt, hogy ez a felfogás igaz minden keresztényre, úgyhogy kérlek titeket, hogy ne ez alapján ítéljétek meg a kereszténységet.

És ne hivatkozzatok arra, hogy a középkorban vagy bármikor mire hivatkozott az egyház, vagy mi az álláspontja.

Nekem teológus mondta, hogy az egyház nem zárja ki ennek lehetőségét.


Hozzátenném, hogy Bibliai idézettel indokolni valamit elég merész, tekintve hogy (hacsak az idéző nem ismeri az eredeti nyelvű szöveget) fordításról van szó, és amit ez a magyar fordítás úgy jelöl, hogy "minden élő", könnyen lehet, hogy mást jelölt az eredeti szöveg. Úgyhogy ezen így tök fölösleges veszekedni, arról nem is beszélve, hogy a keresztények nem pusztán a Biblia szerint élnek, a valláshoz (véleményem szerint) tanulás is tartozik, teológia és a Biblia hátterének tanulmányozása. Méghozzá nem saját kútfőből, hanem szakemberek vezetésével.

Ráadásul, a Biblia, főleg az Ószövetség, amelyben Mózes könyve is van, igen-igen régi, és az akkori kor emberének íródott. A zsidók kétlem, hogy földönkívüliekkel vagy evolúcióval foglalkoztak. Amikor a Bibliát olvassuk, figyelembe kell venni, hogy milyen korban/környezetben íródott, és aszerint kell értelmezni. Nyilván ők csodának tekintettek sokmindent, amire ma már tudományos magyarázatot tudunk adni.

2013. jún. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó


Annyira szépen és moderált vitastílusban írtad le az utolsó kommentedet,hogy bár nem egyezik a világképünk,jobb dicséret híján felpontoztalak.Még több ilyen felvilágosult hívő kéne!Respect!


(ja és nem a te fajta hívőkre értettem a "szentfazék" kifejezést.Ha ismered tattilaboy t akkor tudhatod hogy ő nem a szokványos keresztények távborát képviseli.)


Poliateista

2013. jún. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
96%

Poliateista


Köszönöm a dicséretet. Sok ilyen "felvilágosult" hívő van, csak sokan nem is merünk már megszólalni (mert két oldalról is kapják a támadást). Én inkább tudatos hívőnek szeretem nevezni magam, mert tudom, hogy miben hiszek, tapasztalat és tanulás alapján vallom, amit vallok. Nem csak vakon követem a szabályokat. A megtapasztalás során kifejlődött hitemet élem meg.


Nem ismerem tattilaboy-t, ritkán szólok hozzá bármihez is, általában csak követem az eseményeket. Sajnos látom mennyi rossz meggyőződéssel bíró hívő próbál okoskodni. Persze vannak kivételek.


Utolsó :)

2013. jún. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
79%
6-osnál a pont. Korlátozott gondolkodásra vall az, hogy azt hisszük mi vagyuk az egyedüliek akiket Isten teremtett. Az aki mindenható és elméletileg 6 nap alatt létrehozta ezt itt körülöttünk, majd hátradőlt a karosszékében és azóta is csak figyel minket, mi? Ez olyan mintha mi emberként egyszer bevásárolnánk és soha többé nem csinálnánk semmi mást. Ennek mi értelme van?
2013. jún. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!