Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek a mai keresztények...

Melyek a mai keresztények feladatai?

Figyelt kérdés

2013. jún. 18. 19:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
31%

Fejből tolni?

ez milyen nyelvezet? :)


Igen Tudom fejből ezeket, legalább is a legtöbbet ami alapvetően fontos hogy egy keresztény ismerjen a bibliából.


Amit nem tudok, vagy hirtelen nem jut az eszembe annak utána keresek. Én sem vagyok tökéletes, így hazudnék ha azt mondanám, hogy mindent tudok.


egyébként kedves Válaszoló, közel 22. éve forgatom a bibliát, de persze ez nem olyan sok idő, és ezalatt, vannak versek amiket az ember többször használ, és megmarad az elmében.

Nem beszélve, hogy a Teokratikus Iskola munka terve alapján Kb egy, másfél év alatt kilehet olvasni a bibliát, ha ütem terv szerint olvassuk. Nem egyszer olvastam már végig.

ez azt jelenti, hogy hetente ha elolvasol 5 fejezetet, egy év alatt ki olvasod a bibliát. :)


Katy Weaver

2013. jún. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Joe Makepeace ***** válasza:
Ma már semmi! Esetleg magyarkodni, vizet prédikálni meg bort vedelni, néha politizálni
2013. jún. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Mulder614 ***** válasza:
Jézus lefektette az alapokat, a tanítványai és az 1.századi gyülekezetek pedig megmutatták hogyan kel kereszténynek lenni. De ez mind benne van a bibliában, csal olvasni kell...
2013. jún. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

köszönöm Joe


:) Ismerem a szlengeket, sajnos ez is divat lett mint sok minden, de azért igyekszünk szépen bebeszélni.:)


Katy Weaver

2013. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 KZitus ***** válasza:

Kedves Kérdező


A kérdésed melegséggel tölti el a szívemet.

Mert egyrészt olyan feladatok elől kérdezel, amelyek kitöltik a mindennapjaimat és nagy-nagy örömet és elégedettséget adnak.

Másrészt nagyon örülök, mert a felől érdeklődöl, hogyan lehet boldogan élni, még ha nem is így tetted föl a kérdésedet.


Nos a keresztény szó, Krisztus követését jelenti, vagyis azt, hogy gondosan tanulmányozzuk a Bibliából, mi az, amivel megbízott minket Krisztus. Amit kért, vagy parancsolt, hát azokat el kellett végezniük úgy az 1-ső századi keresztényeknek, ahogyan nekünk is. Nincsen kétféle mérce. Nincsen olyan, hogy valamit egyeseknek kell, másoknak nem kell tenniük. Jézus nem állított föl kétféle mércét. Valaki vagy teszi Jézus(illetve Isten) akaratát, vagy nem. Jézus ezt egy példában két úthoz hasonlította. Képzeld el magad, hogy egy széjjelágazó út elején állsz. Az egyik út, a széles, a pusztulásba visz, a másik az örök életbe. Ha ott állnál, valószínűleg utánanéznél, mit jelent a "pusztulás" és az "örök élet" útja.

Lehet, most azon gondolkodol, miért írom Neked ezeket, mi köze az írásomnak a keresztény feladatokhoz. Nagyon szoros az összefüggés.

Jézus azt a feladatot adta a tanítványainak, hogy (aki hajlandó erre) tanítsák meg az embereket arra, hogyan kell megtalálni a keskeny utat, amely az örök életbe vezet. Miért fontos ez?

Mert Krisztus azért halt meg, hogy az embereknek lehetőségük legyen örökké élni baj, fájdalom, kesergés öregség és halál nélkül.

Jézus, nem csak azt mondta a tanítványainak, hogy: "Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket.." (Máté 28:19) hanem maga is ment és képezte a tanítványait erre a munkára. (Lukács 8:1)


Ahhoz, hogy ezt a munkát (feladatot)valaki végezni tudja, sokféle jó tulajdonságot kell megtanulnia és kimutatnia. Például: a kedvesség, alázatosság, szelídség, stb.

Hogy hogyan fejlesszük ki magunkban ezeket a tulajdonságokat, arra is megtanít a Biblia. Az is keresztény feladat, hogy dolgozzunk saját magunkon, az egyéniségünkön, hogy sikeresek legyünk a keresztényi egyéniség fejlesztésében.

Ez nem könnyű feladat. Figyeld meg milyen belső küzdelmet jelentett ez Pál apostolnak:

"Így hát, testvéreim, titeket is halottá tettek a Törvénynek a Krisztus teste által, hogy máséi legyetek: azéi, aki feltámadt a halottak közül, hogy gyümölcsöt teremjünk az Istennek. Mert amikor a testtel voltunk összhangban, a Törvény által gerjesztett bűnös szenvedélyek munkálkodtak tagjainkban, hogy a halálnak hozzunk gyümölcsöt. Most azonban fel lettünk oldva a Törvény alól, mivel meghaltunk annak, ami fogva tartott minket, hogy új értelemben, a szellem által legyünk rabszolgák, és ne a régi értelemben, az írott törvénygyűjtemény által.

Mit mondjunk tehát? A Törvény bűn? Soha ne legyen úgy! Valójában nem ismertem volna meg a bűnt, ha nem lett volna a Törvény; és például nem ismertem volna a mohó kívánságot, ha a Törvény nem mondta volna: „Ne kívánj mohón.” De a bűn, indíttatást kapva a parancsolat által, mindenféle mohó kívánságot hozott létre bennem; mert törvény nélkül a bűn halott volt.

Amit ugyanis véghezviszek, nem ismerem. Mert amit akarok, azt nem cselekszem, hanem amit gyűlölök, azt teszem. Ha azonban azt teszem, amit nem akarok, egyetértek azzal, hogy a Törvény jó. De most már nem én viszem azt véghez, hanem a bennem lakozó bűn. Mert tudom, hogy bennem, azaz a testemben, semmi jó nem lakik; mert az akarat megvan bennem, de hogy véghezvigyem, ami jó, nincs meg. Mert a jót, melyet akarok, nem teszem, hanem a rosszat cselekszem, melyet nem akarok. Ha pedig azt teszem, amit nem akarok, már nem én viszem azt véghez, hanem a bennem lakó bűn.

Ezt a törvényt találom hát meg a magam esetében: amikor azt akarom tenni, ami helyes, a rossz van meg nálam. Gyönyörködöm én az Isten törvényében a szerint az ember szerint, ami belsőleg vagyok, de látok egy másik törvényt a tagjaimban, amely hadakozik az elmém törvénye ellen, és a bűn tagjaimban levő törvényének foglyaként vezet Én nyomorult ember! Ki szabadít meg engem a testből, mely alá van vetve e halálnak? Hála az Istennek Jézus Krisztus, a mi Urunk által! Így hát én magam az elmémmel Isten törvényének, de testemmel a bűn törvényének vagyok

rabszolgája." Róma 7 fejezet


Nem vagyunk magunkra hagyva, rengeteg segítséget kapunk a Biblia tanítása által ahhoz, hogy el tudjuk látni keresztényi feladatainkat.

Például:

"Mert ha nyilvánosan hirdeted azt a ’saját szádban levő szót’, hogy Jézus Úr, és szívedben hitet gyakorolsz abban, hogy az Isten feltámasztotta őt a halottak közül, megmentésben részesülsz. Az ember ugyanis a szívével gyakorol hitet az igazságosságra, de a szájával tesz nyilvános kijelentést a megmentésre." Róma 10:9,10


Hatalmas erőt tud adni ez és a sok-sok más hasonló buzdítás.

Jézust az Atyja erősítette állandóan.

Minket is megerősít a feladatunk elvégzésére a Szaván át.


Üdvözlettel: Zita

2013. jún. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 szpeti1991 ***** válasza:
Egy kérdés, ami kimondva-kimondatlanul JT gyűjtőnek készült. "Naccerű..."
2013. jún. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő hosszú választ.
2013. jún. 19. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!