Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Lélek Istennek szólítja az...

Mulder614 kérdése:

A Lélek Istennek szólítja az atyát?

Figyelt kérdés

Jelenések 3:6

"A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek"

majd a 12,13 vers igy folytassa

" A ki győz, oszloppá teszem azt az én Istenemnek templomában, és többé onnét ki nem jő; és felírom ő reá az én Istenemnek nevét, és az én Istenem városának nevét, az új Jeruzsálemét, a mely az égből száll alá az én Istenemtől, és az én új nevemet."


13 "Akinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek."


Ha a lélek Istennek szólít valakit Ő maga hogyan Isten?



2013. jún. 19. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Amikor egy szülő beszél a gyerekéhez, sokszor mondja, pl. hogy "apa most hoz neked inni". Pedig magáról beszél, mégis semmi fura nincs ebben.

Itt a fő kérdés, hogy őszintén keresel válaszokat, vagy uantkozol, és vallási vitát akarsz generálni?

2013. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szpeti1991 ***** válasza:

Az Ószövetségben Isten lelkének nevezik.

A Zsoltárok könyvében és több könyvben is Isten karjának, Isten kezének nevezik.

Számomra ezek a kifejezések is oszthatatlan egységet jelentenek, nem alárendelt Személy, de Személy, mert megígért és tudatos cselekvő. Része a Szentháromságnak, mint embernek a karja, és nem elválasztható, a tudattól nem leválasztható. Persze nem a legjobb példa, bele lehet kötni és bele is fogtok, ismerem már itt a kommunikációs formulákat.

"Az egyházatyák a szentháromsági viták idején éppen arra hivatkoztak, hogy a Szentírásban és a keresztségi formulában a Lélek az Atya és a Fiú mellett van minden megkülönböztetés nélkül, ő adja a megszentelést, az isteni életben való részesedést és az istengyermekség kiváltságát, tehát csak isteni személy lehet. Ezzel az állítással győzték le azt a tévtant, amely a Léleknek alárendelt szerepet tulajdonított."

2013. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szpeti1991 ***** válasza:

De jogos lesz a kritika, hogy nem pontosan válaszoltam a kérdésre. A hitünk szerint az Atya külön személy, mégis egy a Fiúval és a Szentlélekkel. A Szentlélek az a személy, aki az Atya jóvoltából bennünk működik: arra buzdít, hogy higgyünk benne. Erre épp itt az Isten megszólítást használja, de ezzel nem zárja ki magát belőle, csak nekünk így tudja átadni.

Egyébként ha tud hozzánk beszélni, akkor külön személy, nem? Viszont akkor a te felfogásodban a Szentlélek Istentől teljesen független "valami"? Akkor mi a Szentlélek? Istenről beszél, személyesen megszólít, de nem maga az isteni Lélek. Hanem?

2013. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nos Mulder...egy ujabb kagyvaszt allitottal elo.Sajnos a jelenesek konyvebol kivagtal egy par reszt es oszefugoen olvastad ezert tevedtel....

""A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek"

Ez altalaban azt jelenti hogy figyelj arra aki a szentirast felolvasta es probald megerteni a szentiras uzenetet amit a szivedben levo Szentlelek munkaja nyoman elerhetsz.


"A ki győz, oszloppá teszem azt az én Istenemnek templomában, és többé onnét ki nem jő; és felírom ő reá az én Istenemnek nevét, és az én Istenem városának nevét, az új Jeruzsálemét, a mely az égből száll alá az én Istenemtől, és az én új nevemet"


Ezt a megdicsoult Jezus szavai hisz "Jezus Krisztus kijelentese melyet az Atya adott neki..." igy kezdodik az evangelium...

Jezus szavaiban pedig azert nncs hiba mert o a SZo.

Hisz irva vagyon hogy kezdetben volt a szo, a szo Isten-nel volt es Isten volt a szo.

Tehat Jezus volt a teremto ige amit az Atya kimondvan nemzet, de mivel a szonak ugyanolyan jelleme volt mint az Atyanak ezert Isten is.

A szo meg nem parancsol a szolonak mig a szolo igen igy megvan az alarendeltseg is.Tehat ezert Jezus allata van az Atyanak hiaba egyenrangu vele.

A Lelek pedig a szentiras megertesen munkalkodik az ember sziveben, marha az hagyja, es ha igen akkor hallani is fogjas a Lelek szavat.

Hogy a Lelek miet Isten arra is van magyarazat.A Lelek tamasztotta fel Jezust ha jol tudom az Atya akaratat kovetve.Valamint Jezus mondta hogy "..en veletek vagyok a vilag befejezeseig"...namarmost o mivel elment gondoskodott egy hasonlo szemelyrol aki a hivokkkel lesz es igy jott el a Szentlelek Isten Punkosdkor hogy beteljesitse az iget.Hisz aSzent Lelek egyenlo Jezussal ergo igy Jezus tenyleg velunk van a vilag vegezeteig....

2013. jún. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Már a kérdésed is hazugság, mert ti abban hisztek, hogy a Szent Szellem csak egy személytelen erő. De ha elgondolkozol kicsit a kérdéseden, egyből rájöhetsz az Őrtorony hazugságára, mert a Szent Szellem személy.
2013. jún. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Miből gondolod hogy az Őrtoronynak hiszek?
2013. jún. 19. 22:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért, már nem hiszel neki?
2013. jún. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mint látod a biblia alapján keresem a válaszokat, nem az Őrtorony alapján.
2013. jún. 20. 07:28
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És mi a bizonyíték arra, hogy a szent lélek az személy?
2013. júl. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!