Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallásban van jelen a...

Milyen vallásban van jelen a szeretet törvénye?

Figyelt kérdés
Én keresztény vagyok, és kíváncsi vagyok, hogy a többi vallásban van-e ilyen (hasonló) parancsolat. Szeretettel kérem a dühös embereket, hogy ne érezzenek késztetést ide írni :)
2013. jún. 19. 21:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Katy, én sem pontoztalak le, de be kell látnod, hogy a válaszod egyáltalán nem hasznos, mert picit sem válaszoltál a kérdésre.
2013. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Nem hasznos"


Hát ha Jézus szavai nem hasznosak, mert hát azt idéztem, akkor azt hiszem nagy bajok vannak itt...


Katy Weaver

2013. jún. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Katy, kérlek, ne élezd a helyzetet. Pont az ilyen válaszokat nem akartam ide.
2013. jún. 20. 21:42
 14/15 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A keresztények sokféle tulajdonságot ápolnak, hogy Isten hatékony szolgái legyenek.

A Példabeszédek könyve az ismeret, az értelem és a bölcsesség értékét hangsúlyozza (Példabeszédek 2:1–10). Pál apostol arról beszélt, hogy szilárd hitre és erős reménységre van szükség (Róma 1:16, 17; Kolosszé 1:5; Héberek 10:39).

A kitartás és az önuralom szintén létfontosságú (Cselekedetek 24:25; Héberek 10:36).


Van azonban egy olyan alkotóelem, amelynek a hiánya minden más tulajdonság értékét csökkenti, sőt, értéktelenné is teheti őket.

Ez az alkotóelem a szeretet 1Korintus 13:1–3, 13 :Ha emberek és angyalok nyelvein szólok, de szeretet nincs bennem, kongó ércdarabbá vagy csattogó cintányérrá lettem. És ha megvan nálam a prófétálás ajándéka, és járatos vagyok az összes szent titokban és minden ismeretben, és ha minden hitem megvan ahhoz, hogy hegyeket helyezzek át, de szeretet nincs bennem, semmi vagyok. És ha mindenemet odaadom mások táplálására, és ha testemet átadom, hogy dicsekedhessek, de szeretet nincs bennem, semmi, de semmi hasznom nincs nekem. Most azonban megmarad a hit, a reménység, a szeretet, ez a három; de ezek közül a legnagyobb a szeretet.


Nincsen egyetlen vallásban sem olyan próféta, tanító, aki a szeretetet oly mértékben mutatta volna be, mint Jézus Krisztus. Teljes földi életével során, és értünk áldozott életével azt mutatta be, mi az igazi szeretet. Arra kérte követőit, mindenben utánozzák őt. Ebben is.

A Mózesi törvényben a "szeresd felebarátodat mint önmagadat" egy sokkal magasabb SZERETET szintjére emelte, amikor ezt a parancsot megújította:

„Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” (János 13:34, 35).

Nem létezik a földön ettől nagyobb szeretet.

Az már egy másik kérdés, hogy ezt ki gyakorolja.

Jézus követői biztosan gyakorolják.


Üdvözlettel: Zita

2013. jún. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kedves Zita és Katy! Köszönöm a szeretetről szóló értékes gondolataitokat és az idézeteket,ismerem is őket. Engem most a TÖBBI vallás érdekel. Örömömre szolgálna felfedezni a hasonlóságokat, ha vannak. Mindenkit kérek szeretettel, ne tegyen összehasonlításokat,ez vitára adhat okot, "ne etessük a trollokat".
2013. jún. 21. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!