Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitler miért gyűlölte annyira...

KZitus kérdése:

Hitler miért gyűlölte annyira a zsidókat, hogy ki akarta irtani a földől őket?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, személyes motivációja volt.

2013. jún. 21. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Ők voltak az egyetlen befolyásos tulajdonságú emberek, akik gátolták volna a céljai elérésében.

Pl vállalkozók, tudósok, ügyvédek, bankárok, ilyen magas poziciójú emberek

21/F

2013. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

A cigányokat is irtotta, tehát nem csak az volt az ok, amit 1. ír. Amúgy Hitler is állítólag zsidó származású volt, Eva Braun, a kedvese viszont nem csak állítólag.

Csak elvette az eszét az árja faj ideája, azt gondolta, ezzel aztán nagy dolgot vihet véghez és ő lehet a világmindenség ura, az árja faj keresztapja. Megalomániás, hataloméhes kis senki volt.

2013. jún. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Később a többi népet is ki akarta irtani (legalábbis a szlávokat), hogy legyen a tiszta árja fajnak élettere. Egyébként valahol ott keresendő az ok, amit az első válaszoló írt. Hitler meg volt győződve róla, hogy a zsidók tudják a leginkább hátráltatni őt a céljai elérésében, illetve minden zsidó eredetétől fogva gonosz, kapzsi és ravasz, ezért ki kell őket irtani.
2013. jún. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Igen, a motivációja az első által írtakból eredt, később pedig egyszerűen még jobban begolyózott és jöttek a többiek által írt következmények. A tudomány mai álláspontja szerint erős mentális problémái voltak.
2013. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem vallási kérdés. Semmi köze a zsidó valláshoz. Mivel nem hit alapján irtotta őket, hanem származás alapján, mivel az árja faj kategóriájába ők nem fértek bele. Ezen kívül a diktatúrák egyik mozgatórugója, hogy keresünk egy közös ellenséget.
2013. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én úgy tudom Hitler anyját (szolgáló volt egy zsidó családnál), megerőszakolta egy zsidó férfi és ez is közrejátszott abban, hogy zsidógyűlölő lett. Erre gondoltam, amikor személyes motivációról írtam.

De ez nem magyarázat a többi fajta ember kiirtására. Egyébként erre semmi magyarázat épp ésszel nem létezik.


Köszönöm a válaszokat.

2013. jún. 21. 16:52
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
szerintem Hiternek a pénzük kellett és a gyáraik, mert egy akkora mértékű háború rengeteg pénzt felemészt, erre pedig jó fedősztori volt kitalálni, hogy értéktelenebb faj. vagy az is lehet, hogy tényleg annak gondolta őket és így jött neki kapóra a dolog, hogy egyúttal szerezzük meg a vagyonukat és ezért őjet írtotta a legjobban. De ki tudja még mi jádszódhatott le egy ilyen őrült ember felyében.
2013. jún. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Megemlíteném még az egyik legfontosabb közrejátszó tényezőt.Hitler,és az egész nácizmus az eugenetika nevű áltudományra épült.Ennek lényege hogy nem létező szintezésben,egy létraszerű csoportosítást illusztrál.A létra minden egyes fokán,egy képzeletbeli szintet jelképez az adott rassz.A zsidók e létra aljára kerültek.Fölöttük szerepeltek a négerek,szlávok,cigányok,mediteránok,ázsiaiak,arabok,és még sok sok nemzet.A legtetején a leginkább skandináv rassz tagjai helyezkedtek el.


(Fontos megemlíteni:Semmilyen valós genetikai hátteret nem tud felmutatni az eugenetika.Az evolúciónak egy elcs*szett értelmezése az egész)


Sajnos Hitler ezt nem tudta,ezért ő tényként kezelte a saját maga,és a náci kar által felállított szűrű technikát.Tehát aki

-172 cm-nél magasabb vagy pont annyi volt

-szőke hajú volt

-kék szemű volt

és nem rendelkezett zsidó felmenőkkel,azok árjának bizonyultak.


Szerencsére az eugenika mára már eltűnt,és csak tudományos terülteken maradt fenn néhány alapgondolata,ilyen például a genetikai tanácsadás,amit a házaaok és kismamák kérhetnek.


Remélem segítettem.


Üdv:Poliateista

2013. jún. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását.


Már csak azért rossz a Hitler árja elmélete, mert én például szerinte árja is lehetnék, mert megfelelek a kritériumnak, de más miatt kivégeztetne.

Na ennyit az agyament elméletéről.

Jó, hogy már nem zavar sok vizet.


Köszönöm.

2013. jún. 22. 16:32
 10/13 Darkosz15 válasza:
88%
Én azért még válaszolnék. Olvastam könyveket amelyekben szintén szóba jön Hitler zsidó gyűlölete. Voltak gazdasági okai: El lehetett venni a vagyonukat, a tulajdonukat, és ingyen munkaerőként használni. Hitler szerint (nem alaptalanul) az 1. világháború a zsidóknak hála végződött az Antant győzelmével. Szerinte, és én is így hallottam úgy jött létre hogy a zsidók és Anglia megegyeztek: Ha a zsidó felső réteg támogatja az Antantot akkor Anglia megalapítja Izraelt. Ez végül meg is történt. Nem utolsó sorban volt még egy ok, legalábbis szerintem ez is fontos. Az a baj a katonákkal hogyha támadnak egy országot akkor nincs motiváció. Az nekik nem jó hogy az ország új területeket kap mert nekik nem lesz jobb, viszont ha azt mondjuk nekik hogy vannak fajok (zsidók, cigányok) akik miatt a családjuk és ők is rosszabbul élnek kizsákmányoltan és rossz körülmények között, és azt is állítjuk hogy tehetnek ellene akkor még az utolsó csepp vér után is küzdenek. És akárki akármit gondol Hitler egyáltalán nem volt rossz stratéga és vezető. Hogy mint ember milyen az vitatható. De hogy mint vezér kiváló volt az biztos.
2013. jún. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!