Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány felesége lehet egy...

Hány felesége lehet egy kereszténynek?

Figyelt kérdés

Mózes ötödik könyve - A törvény summája » 21. fejezet

15

Ha valakinek két felesége van, az egyik szeretett, a másik gyűlölt, és szülnek néki fiakat, mind a szeretett, mind a gyűlölt, és a gyűlöltnek fia lesz az elsőszülött:

16

Azon a napon, amelyen az ő fiait örökösökké teszi a maga jószágában, nem teheti elsőszülötté a szeretettnek fiát a gyűlöltnek fia felett, aki elsőszülött;

17

Hanem az elsőszülöttet, a gyűlöltnek fiát ismerje el, két részt adván néki mindenből, amije van; mert az az ő erejének zsengéje, övé az elsőszülöttség joga.



2013. jún. 21. 22:09
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Pál Apostolnak Korinthusbeliekhez írt első levele » 7. fejezet

"

1

Amik felől pedig írtatok nékem, jó a férfiúnak asszonyt nem illetni.

2

De a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége legyen, és minden asszonynak tulajdon férje.

3

A feleségének adja meg a férj a köteles jóakaratot; hasonlóképpen a feleség is a férjének.

4

A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje; hasonlóképpen a férj sem ura a maga testének, hanem a felesége.

5

Ne fosszátok meg egymást, hanemha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a bőjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg ne kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok.

"


Lefordítom az eredeti szöveg alapján is a lényeget. Remélem nem hibázok:


1.

Az ember ne törjön házasságot, ne nézzen férjes nőre!

2.

Ne cserélgessétek egymás házastársát, a paráznaság elkerülésének érdekében.

3-4.

Tiszteljétek egymást és beszéljétek meg mindent a kapcsolatban

5. Ne tartóztassátok meg magatok magatokat a szerelmeskedéstől, csak ha kölcsönösen akarjátok, mert a megtartoztatás paráznasághoz vezet...


Ennyi.:)

2013. jún. 23. 01:26
 22/28 anonim ***** válasza:

Ez már Pál apostol véleménye, nem Jézusé.

Pál szinte minden tanítását átfordította Jézusnak valamilyen más formára, ami neki jobban tetszett.

2013. jún. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Elég rossz lett a fordításom, most jöttem rá:D

Úgy hogy felejtsétek el, amit írtam.

Csak próbálkoztam, de már nem bírok figyelni...


Habár én teljesen egyetértek az 57%-os válaszolóval.:P


Tényleg nem zavarna, ha tiltva lenne az ilyen kapcsolat. De mivel kezdetben nem volt tiltva, nem látom indokoltnak, hogy az legyen. Jézus nem írta, Pál meg elég félreérthető néhány helyen.


így nekem elsőre logikusabb az, hogy rosszul vannak dolgok értelmezve, mint az, hogy egyszer tilos, egyszer nem. Egyszer tilos, egyszer nem. Most szabad, x év múlva már nem stb...

2013. jún. 23. 03:06
 24/28 A kérdező kommentje:

Ha Isten valamit megtilt a jövőben, annak megvan az oka.

Nem csak a hasára csap...

2013. jún. 23. 03:24
 25/28 anonim ***** válasza:

Ha a jövőben tilt meg valamit Isten, azt ki fogja velünk közölni, és ki veti papírra? Honnan tudjuk, hogy azt nem valamilyen emberi elme alkotja?

Azt hiszem a kérdésnek is ez a lényege!

2013. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Katy!


1Korintusz 7

Tovább is olvastad?

6. Ezt pedig kedvezésképen mondom, nem parancsolat szerint.


Ha betartod, gondolom ezt is betartottad:

IKor 7

25. A hajadonok felől nincs ugyan parancsolatom az Úrtól, de tanácsot adok úgy, mint a ki irgalmasságot nyertem az Úrtól, hogy hitelreméltó legyek.

26. Úgy ítélem azért, hogy jó ez a jelenvaló szükség miatt, hogy tudniillik jó az embernek úgy maradni.


Vagy te férjhez mentél, és nem tartottad be ezt az ajánlást, amit ugye itt is Pál egyértelműen kijelentette, hogy tanács, és nem parancs, ahogy az általad említett IKor 7;2 esetében is tette.


"Egy ideig Isten megengedte, hogy a férfiaknak több feleségük legyen "


Ezt is ismered?:

Jak 1,17 Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.


Az Timótheushoz írt I. levél 3. résznél a gyülekezetek fejeihez beszél. Vajon miért mondja, hogy ők egyfeleségűek legyenek? Mert a többnejűség nagyon is természetes dolog volt. Egy férfi hogyan foglalkozhatna a gyülekezet dolgaival, ha több felesége van és egy tucatnyi gyereke? Hát persze, hogy egyfeleségű legyen. És miért ne egy se? Mert meg nem tartóztathatják magukat, ahogy az IKor 7 fejezet elején írta is. De ha te a gyülekezet feje vagy, mint férfi, akkor csak úgy lehetsz, ha egy feleséged van, és nem több.


"Tehát itt a bizonyíték arra, hogy nem lehet több felesége Isten szerint."


Nincs bizonyítékod, mert amit írtál, mint látható, nagyon csúnya csúsztatások.


20-as!

"Egy keresztény embernek négy felesége lehet a Biblia szerint."


Ez nem igaz! Jákobnak volt négy felesége, de ez nem azt jelenti, hogy ekképpen lenne korlátozva a száma.


22-es!


Pál egyetlen Jézusi tanítást sem változtatta meg!

Csak:

Péter Apostol II. levele 3. rész

15. És a mi Urunknak hosszútűrését idvességnek tartsátok; a miképen a mi szeretett atyánkfia Pál is írt néktek a néki adott bölcsesség szerint.

16. Szinte minden levelében is, a mikor ezekről beszél azokban; a melyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, a miket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére.


Vagy te ilyen vagy, kedves 22-es? Vagy csupán bekajáltad azt a maszlagot, amit a Jézus vagy Pál című írás ír az interneten? Először én is megettem, aztán idővel rájöttem, hogy az elejétől a végéig szemenszedett hazugság. Aki ismeri az újszövetségi írásokat, annak egyértelmű, hogy kamu. Aki nem ismeri, az bevesz bármit, mint egy újszülött, akinek minden vicc új.

2013. jún. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Egy.
2013. jún. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0-1
2013. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!